2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Matematikaóra után is harmadik maradt a Szeviép

Magabiztos győzelmet aratott a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata a Cegléd ellen. A Tisza-parti gárda 77–51-re nyert idegenben. Ez a siker pedig azt jelenti, hogy matematikailag is már harmadik az alapszakaszban a Szeged.
A Cegléd együttese két éve szerepel a női kosárlabda élvonalában. Komolyan veszik a Pest megyei városban a játékot, s ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy utánpótláscsapata vezeti a bajnokságot, és a Szegedet is megverte a juniormeccsen.

Ez a hazai lendület az első negyedre is átragadt, nagy meglepetésre vezetett Földi Sándor együttese, igaz, csak egy ponttal. Sajnos az első félidőben gyengén muzsikált a szegedi együttes, a távoli kísérletek nem jöttek be (12/0), és több ziccert is elhibáztak a játékosok. Szerencsére így is akadt egy rövid periódus, aminek köszönhetően a félidőben már a Tisza-partiaknál volt az előny. A 27 kapott pontért dicséret jár, azonban a 31 dobottért már nem.

Más sebességgel kezdte a második félidőt a vendéggárda. A pályára küldött ötös extra teljesítménnyel rukkolt elő, kialakult a valós különbség, pillanatok alatt húsz ponttal vezetett a Szeviép. Olyan hét-nyolc perccel rukkoltak elő, ami mindenképpen dicséretes teljesítmény. A negyedik negyedben a Domokos–Donkó szakmai páros pedig a fiatalokat is pályára küldte, akik közül néhányan éltek a lehetőséggel.

Ez a siker azt jelenti, hogy matematikailag is már harmadik az alapszakaszban a Szeviép-Szeged. De az is biztos, hogy azokat a hibákat, amiket a Cegléd ellen vétettek a játékosok, ki kell javítani.

A Szeged legközelebb pénteken 18 órakor hazai pályán a Győrrel mérkőzik.

Domokos Mihály: – A mérkőzés végeredményével elégedett vagyok, azonban az első félidei produkcióval nem. A mostani meccs is mutatja, hogy van még hova fejlődnünk. A második játékrészt kezdő ötös és Russai Petra azonban hat-hét perc alatt eldöntötte a meccset.

További eredmények: MKB-Euroleasing Sopron–Szolnoki NKK 87–58, Zala Volán-ZTE–SEAT Foton Győr 81–70, Atomerőmű KSC-Szekszárd–BSE 50–63, Vasas-Csata–MiZo Pécs 52–94, BEAC-Újbuda–SAVARIA BC-Szombathely 70–50.

A férfibajnokságban: Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE 78–59.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Cegléd–Szeviép-Szeged 51–77 (12–11, 15–20, 6–23, 18–23)

Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 22. forduló. Cegléd, 500 néző. Vezette: Ádám, Gál J.
Cegléd: Coronado 3/3, RUTTNER Zs. 10/6, Ruttner R., Serbán 12/3, WILLIAMS 20. Csere: Vincze 2, Halmi, Gál 4, Lukács. Edző: Földi Sándor.
Szeviép: Török 2, FÜRÉSZ 6, Szlimák 6, TOMOVA 16, ZSERZSERUNOVA 15. Csere: Vrancseva 11/3, RUSSAI 14/6, Kovács, Laczi, Aranyics 2, Lengyel 3/3, Tóth 2. Szakmai igazgató: Domokos Mihály.

Oxford–Cambridge evezősverseny: oxfordi győzelem

Az előzetesen esélyesebbnek tartott oxfordi hajó nyerte szombaton a 154. alkalommal megrendezett… Tovább olvasom