A rotáció miatt két szerb idegenlégiósa, Mitrovics és Csuk nélkül érkezett a férfi vízilabda E.ON OB I alapszakaszában a 19. fordulóban Szentesre az Eger.
Valdor-Szentes–Eger 9–14 (2–3, 3–4, 2–3, 2–4)

Férfi vízilabda E.ON OB I, alapszakasz, 19. forduló. Szentes, sportuszoda, 300 néző. Vezette: Dodog, Fodor R.
Valdor-Szentes: Horváth A. (7 védés) – Komlósi, Vörös 1, Nagy M., Popovic, Rakonjac 2, Weszelovszky 1. Csere: Lucas, Pellei F., Boros 2, WERNER 3. Edző: Lukács Dénes.
Eger: Csoma (6 védés) – Angyal 1, Cuckovics 1, HOSNYÁNSZKY 3, Erdélyi 1, VAPENSKI 2, Hárai 2. Csere: Zalánki 1, LŐRINCZ 2, Szivós 1, Bedő, Biros B., Tóth M. Edző: Dabrowski Norbert.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 11/5.
Ötméteresből: 2/1, ill. 2/2.

A Bajnokok Ligájában érdekelt Heves megyeiek kapuját így a fiatal, 23 éves Csoma Kristóf védte szerdán, a Valdor-Szentes elleni meccsen, ám így sem forgott veszélyben az esélyesebb vendégek győzelme.

Az azért a házigazdák dicsérete, hogy a meccs nagy részében nem volt nagy különbség a két együttes között. Az első, a második és a harmadik negyedet is csak egy-egy találattal nyerte meg a sok fiatalt bevető Eger, a vége 9–14.

Szentesi védekezés. Nagy Márton (balról), Komlósi, Weszelovszky és a kapus Szretkovics. Fotó: Vidovics Ferenc
Fotó: Vidovics Ferenc

Lukács Dénes: – Azt kértem a fiúktól az Eger ismeretében, hogy maradjunk minél tovább meccsben. Ezt tisztességgel, becsülettel, fegyelmezetten megtettük, és ugyan lehetne azt mondani, hogy voltak hibáink, de nem vagyok csalódott.

Japán légiós is érkezett - bemutatjuk a megyeegy csapatait (2. rész)

Tizenhat csapat részvételével folytatódik szombaton a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság. Tovább olvasom