2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Mediteam: a hosszabb kispad döntött a Sopron javára

Hiába tartotta sokáig jól magát, a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata 82–66-os vereséget szenvedett a hosszabb kispaddal rendelkező MKB-Euroleasing Sopron elleni elődöntő második meccsén, így a bronzéremért folytathatja. Az ellenfél a Pécs ellen alulmaradó Zalaegerszeg lesz.
Mediteam Szeged– MKB-Euroleasing Sopron 66–82 (19–22, 15–19, 17–19, 15–22)
Női kosárlabda NB I A csoport, elődöntő, 2. mérkőzés. Újszegedi sporcsarnok, 200 néző. Vezette: Györffy, Bognár, Király.
Mediteam: Laklóth 9/3, Szazonenko 7/3, RASHEED 15, Roglics 11, Zserzserunova 13. Csere: Fejes 4, Kováts 3/3, Farkasinszki 4, Békefi. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
Sopron: Honti 7, Németh 6, HOLT 22/3, KRIVACSEVICS 15, HORTI 16/3. Csere: Eördögh 8, Fűrész 3, Varga Zs. 1, Coleman 4, Szabó F., Licskai. Vezetőedző: Székely Norbert.

Október 13-a. Ez az a dátum, amely eszébe juthatott a soproni játékosoknak a Mediteam Szeged elleni elődöntő második meccse előtt. Akkor az alapszakaszban nagy csatában, 100–93-ra győzött a Szeged, tegnap pedig ezt a bravúrt próbálta megismételni, hogy kiharcolja a párharc harmadik meccsét. Volt egy soproni, akinek biztosan eszébe jutott az a meccs, méghozzá Németh Bernadettnek, aki akkor szegediként tett sokat a sikerért, januári távozása után most viszont a Sopronért küzdött – eligazolása óta először lépett pályára az újszegedi sportcsarnokban.

Mediteam-Sopron 66-82. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, Rasheed Ritának, csakúgy, mint Sopronban, ezúttal is jól ment a játék (húsz perc alatt 15 pontig jutott), és az egész csapaton látszott, hogy kipihentebbek, mint csütörtökön. A Sopron viszont nem „pörgött", hiába cserélt Székely Norbert vezetőedző folyamatosan, nem találta meg a legjobb ötösét. A hazaiaknak viszont minden összejött, többször is vezetni tudott Mészárosné Kovács Andrea együttese. A félidő utolsó perce nem sikerült jól, így 34–34 után Horti pontjaival 41–34-re léptek meg a vendégek – és sajnos csakúgy, mint a negyeddöntő harmadik meccsén Győrben, Zserzserunova ezúttal is négy faulttal állt a nagyszünetben.

A folytatásban is hasonló volt a koreográfia, előfordult, hogy a Sopron 13 ponttal vezetett, de általában tíz ponton belül tartotta riválisát a Szeged. Amikor az utolsó tíz perc megkezdődött, 60–51-es vendégvezetésnél még lehetett bízni a fordításban. Ez azonban nem sikerült, a hosszabb kispaddal rendelkező Sopron végül 82–66-ra nyert, és bejutott a fináléba, a Mediteam pedig a bronzcsatában folytathatja a Zalaegerszeg ellen. A pályaelőny a ZTE-nél van, az első meccset 12-én, kedden rendezik Egerszegen, a második összecsapásra pedig 15-én, pénteken kerül sor Szegeden – az esetleges harmadik találkozó időpontja még kérdéses.

Mészárosné Kovács Andrea: – A negyeddöntő fáradtsága még mindig látszott a lányokon, a bővebb kerettel rendelkező Sopron pedig kihasználta a holtpontjainkat. Minden erőnkkel elkezdünk készülni a ZTE ellen, szeretnénk megnyerni a bronzérmet.

NB III: volános és HFC-s öröm

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 20. fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül a Tisza… Tovább olvasom