2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Mediteam Szeged: hajrábeli vereség a Fradi otthonában

Hiába vezetett többször is a meccsen, izgalmas végjátékban 72–70-re elveszítette a Ferencváros elleni idegenbeli bajnokiját a Mediteam Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. Rasheedéknak ezzel minimális esélyük maradt az alapszakasz negyedik helyére.
Ferencváros–Mediteam Szeged 72–70 (14–19, 18–18, 28–21, 12–12)
Női kosárlabda NB I A csoport, 20. forduló. Budapest, Népliget, 200 néző. Vezette: Földházi, Makovszky.
FTC: RUJÁK 12, SZLIMÁK 19/3, Hegedűs 11/3, TURÓCZI 11/3, Varda 4. Csere: DARIDA 8/3, Russai 7/3, Reiner. Vezetőedző: Farkas Sándor.
Mediteam: LAKLÓTH 14/3, Szazonenko 5/3, Rasheed 9/3, ZSERZSERUNOVA 21/3, ROGLICS 15. Csere: Fejes 3/3, Lengyel 3/3, Farkasinszki. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.

Visszavágni az újszegedi sportcsarnokban elszenvedett vereségért, és megőrizni az esélyt az alapszakasz negyedik helyére – ezekkel a célokkal utazott a Ferencváros elleni bajnokira a Mediteam Szeged A csoportos női kosárlabdacsapata.

Jól kezdtek Laklóthék, épp a fiatal válogatott ponterős játékával előnybe került a Szeged, amelyet a félidőig meg is tudott őrizni, sőt volt olyan, hogy tíz pont is volt a kezdetben a palánk alatt remeklő Mediteam előnye.
A fordulás után támadásban elfáradtak a lányok, a zöld-fehérek pedig megtalálták az ellenszert Zserzserunováékkal szemben, így előbb felzárkózott, majd fordított is a Fradi.

A végjáték – sokadszor a bajnokságban – izgalmasan alakult, 11 másodperccel a vége előtt, egypontos vezetésnél úgy tűnt, végre a Szeged jön ki jobban a hajrából. Utolsó támadásából azonban Darida révén triplát szórt a hazai csapat, válaszolni pedig már nem volt idő, így Rasheedék vereséget szenvedtek.

A kudarc következtében a Mediteam Szeged továbbra is a hatodik helyen áll a tabellán, hat fordulóval és (a páratlan számú A csoport miatt csupán) öt meccsel a vége előtt két győzelemmel számlál kevesebbet, mint a negyedik helyen álló mostani legyőzője. Ahhoz, hogy beérje a Ferencvárost, a Szegednek nem elég tehát megnyernie minden hátralévő meccsét (amelyek között egy zalaegerszegi túra és a Pécs elleni hazai összecsapás is szerepel), de azért is drukkolnia kell, hogy a zöld-fehérek legalább kétszer botoljanak a bajnokságban.

Reálisabb cél az, hogy a ZTE elleni idegenbeli győzelemmel kiharcolják az ötödik helyet, és így a rájátszásban a Ferencvárossal kerüljenek szembe.

Mészárosné Kovács Andrea: – A végjátékban túlságosan védhetővé váltak a támadásaink, ráadásul döntő szituációban kétszer is triplát tudott dobni a Ferencváros, amely végül vereséghez vezetett.

További eredmények: Baja–Szolnok 59–56, Vasas-Csata–Szekszárd 72–73, BEAC-Újbuda–ZTE 46–80, Pécs 2010– BSE 89–32, Cegléd–SEAT Lami Véd Győr 64–87.

• 2. pacalelvtars 2011. január 24. 01:54
    „200 néző!?!? Ezt honnan szültétek?! Nyílván fáj, hogy a ti hazai meccseitekre a kutyase kíváncsi...
    Jó volt látni, ahogy a kölcsönökből és a kinem fizetett játékosokon megspórolt pénzből vásárolt külföldieket lemosta a pályáról a Fradi magyar alakulata...”
  • 1. rusirush 2011. január 23. 21:06
    „Mészárosnét sikerült az "igazgatóknak" -megtéveszteni - gratulálok a két "igazgatónak" újabb idegenlégiósokat kellene vásárolni ,persze újabb kölcsönöket kellene felvenni!”