2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 6°C Még több cikk.

Mediteam Szeged: irány az elődöntő!

Hatalmas csatában harcolta ki a győzelmet és az elődöntős szereplés jogát a Mediteam Szeged A csoportos női kosárlabdacsapata Győrben. Zserzserunováék a második félidőben holtfáradtan múlták felül 76–72-re a WNBA-játékosokkal felálló SEAT Lami Védet.
SEAT Lami Véd Győr– Mediteam Szeged 72–76 (19–17, 22–18, 18–19, 13–22)
Női kosárlabda NB I A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés. Győr, 150 néző. Vezette: Vígh P., Hegedűs T.
SEAT Lami Véd Győr:
Semsei 2, CARSON 14, Simon 6, Kovács K. 8/6, Hollingsworth 10. Csere: Englert 4, Kublina 11, Vida A. 9/6, Horváth Zs. 3, Djelmis 5. Vezetőedző: Tapodi Péter.
Mediteam Szeged:
Lengyel 2, LAKLÓTH 12, RASHEED 9, ROGLICS 17/3, ZSERZSERUNOVA 17/3. Csere: SZAZONENKO 15/9, Kováts 2, Farkasinszki 2, Fejes. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
Továbbjutott: 2:1-es összesítéssel a Mediteam Szeged.

Már a kezdés előtt megnyert egy meccset a Mediteam Szeged a SEAT Lami Véd Győr ellen tegnap a női kosárlabda NB I A csoportjának negyeddöntőjében, ugyanis a buszúton Mészárosné Kovács Andrea csapata végignézte a két csapat vasárnapi, szegedi sikerrel végződő összecsapását. Hogy az igazi, a továbbjutást érő döntő összecsapást is megnyeri-e a Mediteam a Magvassy-sportcsarnokban, arra ekkor még csak tippelni lehetett.

Álomjáték, elődöntő: Győr-Mediteam 72-76

– Az első két meccsen mi irányítottunk, nem tudom elképzelni, hogy két nap alatt olyasmi történt volna, ami változtatna ezen – mondta szintén az út során a csapat vezetőedzője. Hasonlóan vélekedett Tapodi Péter, a hazaiak trénere, aki a Kisalföldnek nyilatkozva kiemelte, biztos benne, hogy csapata ott lesz az elődöntőben.

A meccs kiegyenlített játékkal kezdődött, 4–0 után 10–15, majd 19–15 állt az eredményjelzőn, a fordulatok tehát ebben a találkozóban is benne voltak. Feltűnő volt, hogy az első félidőben elmaradtak a Szeged sikeres külső dobásai, Szazonenko például csak 2 pontig jutott húsz perc alatt, de ami még ennél is nagyobb baj volt, hogy Zserzserunova a második negyed közepétől négy faulttal volt a pályán, és nagyon pihentetni sem lehetett őt, mivel megfelelő helyettese nem akadt a kispadon.

– Két nagyon jól felkészített csapat játszik, de a Győr a palánk alatt erőfölényben van. Ha ezt a második félidőben is megtartja, 10–12 ponttal megnyeri a mérkőzést – mondta a nagyszünetben, 41–35-ös állásnál Székely Norbert, az MKB-Euroleasing Sopron vezetőedzője, aki
Domokos öröme

– Köszönöm mindenkinek, aki bízott bennünk – mondta a lefújás után fülig érő szájjal Domokos Mihály, a gárda ügyvezetője. – Remélem, a kérkedőknek is választ tudtunk adni arra, miért van szükség Szegeden a női kosárlabdára – tette hozzá.

csapata elődöntőbeli ellenfelét utazott el megnézni Győrbe.

A harmadik negyedben úgy tűnt, Székelynek nem lesz igaza, a vendégek centerpárosa, Roglics és Zserzserunova elképesztő formában játszott (utóbbi fault nélkül védekezett szinte hibátlanul a meccs végéig), és végre Szazonenko is bevágott két triplát: 54–52-fordított a Szeged, amely az utolsó tíz percet ötpontos hátrányról kezdhette meg.

Látszott a lányokon, holtfáradtak, hiszen amíg a hazaiak kilenc játékost rotáltak, Mészárosné csak hat embert játszathatott. Ám az a hat elképesztőt küzdött, főként a légiósok dobálták a kosarakat, de amikor kellett, Rasheed és Laklóth is hibátlanul célzott a büntetővonalról. Egy perccel a vége előtt még minden nyílt volt, ám ekkor ismét jöttek a szegedi centerek, és eldöntötték a meccset, majd hatalmas örömtánccal ünnepelték meg a továbbjutást, amely a fiatal csapat esetében csaknem akkora eredmény, mint a két évvel ezelőtti rutinos gárda döntős szereplése. A Mediteam Szeged együttese az elődöntőben a Sopron csapatával mérkőzik majd.

A lefújás után negyedórával Tapodi Péter és Fűzy Ákos, a győriek két szakvezetője még mindig a pálya szélén álldogált, próbálta megfejteni a kiesés okát. Segítünk nekik, hiszen egyszerű: az akarat és a csapategység néha többet ér a WNBA-légiósoknál és a pénznél.

Mészárosné Kovács Andrea: – Játékosaim bizonyították, hogy fel lehet borítani a papírformát. Kivételes akaraterővel játszottunk, és egy jóval esélyesebb ellenféllel szemben harcoltuk ki a továbbjutást.

• 6. W666W 2011. március 30. 17:16
    „mIÉRT KELL ITT AZON VITÁZNI, HOGY KI LESZ AZ 5. ????????
    Gratulálni kell a lányoknak és szurkolni hogy meglegyen a . 3 !!! Hely azt kész..:)
    Aztán meg egy közgyülés azt tisztázni a vitás pénzügyi dolgokat azt ennyi..A Pupomat nem érdekli hogy hanyadik lesz a Györ..”
  • 5. rabatamas 2011. március 30. 15:33
    „MKOSZ 2010/2011 Női Bajnokság Kiírása!
    Üdvözlettel.”
  • 4. jordanbasket 2011. március 30. 13:26
    „Rábatamás!
    Ftc-Baja, szerintem a fradi nyer, Győr-Szolnok, szerintem a győr nyer. TEHÁT: ötödik helyért győr-fradi. Szerintem. De biztosan nem értek hozzá!
    üdv.”
  • 3. rabatamas 2011. március 30. 13:20
    „jordan... megint a tájékozatlanságát árulta el!!de mi várható el Magától ,ha egy kicsit tudná mit ír le először meggyőződne róla! Ferencváros- Baja győztese -Győr- Szolnok győztese ez lesz az ötödik helyért ilyen kezdéssel!!