2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Mediteam Szeged: lehengerlő siker a második meccsen

A női kosárlabda NB I bronzcsatájának második mérkőzése szegedi szempontból meglehetősen rosszul indult.
Mediteam Szeged–ZTE 88–71 (15–20, 36–18, 21–18, 16–15)
Női kosárlabda NB I A csoport, rájátszás, a 3. helyért, 2. mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kapitány, Kiss L., Vétek.
Mediteam Szeged: Lengyel 7/3, LAKLÓTH 18/3, RASHEED 16, Roglics 6, ZSERZSERUNOVA 13. Csere: SZAZONENKO 22/12, Farkasinszki 4, Kováts, Fejes, Békefi 2. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
Zalaegerszeg: BUKOVSZKI 15, Ambrus, Zsovár 16/9, Szélesy 3, PAGE 18. Csere: Szalay 8/3, Sonyák 2, Czukor 9/3. Vezetőedző: Gáll Tamás.
A párharc állása: 1–1.

A vendégek az első negyed vége felé már tíz ponttal is vezettek (10–20), de a hazaiak nem adták fel, fokozatosan lendültek játékba, a második negyed első felében Rasheed remeklésének köszönhetően a 14. percben – először a meccs során – megszerezték a vezetést, 28–27. A folytatásban Szazonenko vitte a prímet, szinte nem tudott hibázni.

Nyert otthon a Mediteam Szeged a ZTE ellen. Fotó: Karnok Csaba
Nyert otthon a Mediteam Szeged a ZTE ellen.
Fotó: Karnok Csaba

A szegediek remeklése teljesen elbizonytalanította a zalaiakat, kis túlzással csak a Mediteam volt a pályán. A 24 percben már 22 pontra nőtt a különbség, amely még öt perc múlva is élt (70–48). A 3. negyed végén ugyan faragott valamit hátrányából a Zete, de a világ legnagyobb csúsztatása lett volna azt állítani, hogy veszélybe került a Szeged győzelme. Zserzserunováék nemcsak szépen, eredményesen is játszottak, a jókedvükön viszont sokat rontott, hogy a 32. percben Szazonenko fájdalmas arccal sántikált le a pályáról, de is így magabiztosan nyert a jól játszó Mediteam Szeged.

A bronzcsata mindent eldöntő harmadik összecsapása hétfőn 18 órakor kezdődik Zalaegerszegen.

Mészárosné Kovács Andrea: – Köszönjük a remek játékvezetést. Nagyon gyors formajavulást mutattunk.

• 2. stevestone 2011. április 16. 10:53
    „Tisztelt W666W!

Mi szokott fordítva lenni Ön szerint?

Üdv,
    GyI”
  • 1. W666W 2011. április 16. 10:06
    „GRATULA a csapatnak és gratula a szerkesztöknke is hogy végre nem fordítva írták meg a meccs jegyzökönyvét minden tökéletes volt ..Remélem Zalaegerszegen nem a BÍRÓK viszik a prímet”

Pick Szeged: bevették Baranyát

A főleg a második félidően jól teljesítő Pick Szeged férfi kézilabdacsapata pécsi győzelemmel zárta… Tovább olvasom