2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Még mindig pont nélkül: UTC FT-Csömör 3-4

Futsal, Szeged - A férfi futsal NB I-ben az UTC FT negyedik bajnokiján a negyedik vereségét szenvedte el, ezúttal a Csömörtől hazai pályán kapott ki 4-3-ra.

UTC FT-Csömör 3-4 (2-1)
Férfi futsal NB I, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezeti: Viczián, Flinta.
UTC FT: Halász - Ondrejó, Puskás, Bánóczki, Mészáros Z. Csere: Vasas (kapus), Balogh Á., Berndt, Juhász I., Polczer, Ferenczi. Edző: Brinszky Adrián.
Csömör: Varsányi - Józsa, Smeló, Kovács I., Jenei. Csere: Tősér, Maruzsi, Vadászi, Szabó B., Érsek. Játékos-edző: Smeló Dávid.
Gólszerzők: Smeló (3., öngól), Berndt (6.), Juhász I. (39.), ill. Jenei (1.), Smeló (24.), Józsa (29., 37.).
Kiállítva: Maruzsi (30.).

Sajnos még mindig pont nélküli a szegedi csapat, amely becsülettel küzdött, ám a súlyos védekezésbeli hibák miatt újra vereséget szenvedett.

40. perc: több szegedi lövőhelyzet is, de nincs gól. Halászt leütközik, 5:3. Vége.

39. perc: 3-4, Juhász. A szegedi csapatból Juhász végigviszi a pályán, és spiccel hatalmas gólt lő, 3-4.

38. perc: Puskás lövésénél Varsányi élete védését mutatta be. Majd Juhász spiccel lő az oldalhálóba. Csömöri fault, 5:2.

37. perc: 2-4, Józsa. Halász elveszti a labdát, Józsa a félpályáról az üres kapuba lő, 2-4.

37. perc: inkább a küzdelem dominál.

36. perc: Mészáros Z. egy testcsellel helyeztbe kerül, de a kilencesről melléspiccel.

35. perc: Smeló a padon, talán lábujj problémái vannak. Mészáros Z. fölélő.

34. perc: Ondrejó és Smeló összerúgott, mindketten a földön, Smeló nagyon jajgat.

33. perc: Juhász lő, Mészáros Z. a hosszún fejjel beleér, de fölé.

32. perc: előbb Polczer a kapussal szemben túlcselezi, majd Juhász várja a hosszún, de nem jön a passz... Letelt az emberelőny.

31. perc: egyelőre nincs szegedi kapura lövés. Ondrejó, kapufa. Polczer belép a hatoson belülre, sajnos passz helyett visszacselez, szerelik. Polczer fél méterről kihagyja.

30. perc: nagy esély: Maruzsit utánrúgásért kiállították. Két perc emberelőny, rögtön hazai időkérés. Nézzük! Szegedi fault, 5:1.

29. perc: 2-3, Józsa. Smeló lő a hosszúra, Józsa még beleér a gólvonal előtt, 2-3.

28. perc: Puskást blokkolják a védők.

27. perc: Balogh Á. mellé. Szegedi fault, 4:0.

26. perc: Ferenczi jobbal, gyengén találja el, a kapusé.

25. perc: Ferenczi telibe lövi a jobb kapufát.

24. perc: 2-2, Smeló. Juhász eladta a labdát, Jenei középre, Smeló pedig az üres kapuba passzolt, 2-2.

24. perc: kapkodás, csapkodás.

23. perc: szegedi fault, 2:0. Mészáros Z. kapott érte sárgát. Megint szegedi fault, 3:0. Halász kiüti Maruzsi szabadrúgását.

22. perc: szép szegedi akció, Mészáros Z. lő mellé. Szegedi fault, 1:0. Megcsinálták a figurát, de a labda Maruzsi mögé jött.

21. perc: indultunk. A 17 éves Józsa lőtt, megpattan, sarokrúgás. Jenei nagy ziccert ront, majd Ondrejó durrant mellé.

A kezdeti percekben frissebnek tűnt a Csömör, ám az UTC lassan felébredt, és hátrányból fordítva vezet a szünetben - ebben a bajnokságban először.

20. perc: szegedi fault, 5:3. Juhász még meglövi a zsugát, de azt Varsányi magához ölelil, ezzel zárul az első félidő.

19. perc: Juhász hosszút passzol, de kettő az egy ellen voltak Polczerrel... Csömöri időkérés.

18. perc: megint Bánóczki egyből, a védő éppen belelép a passzba. Szeged fault, 4:3.

17. perc: csömöri fault, 3:3. Remek Bánóczki-passz, egy picit hosszú, Ondrejó nem éri el. Szabó B. kapott sárga lapot. Bánóczki ügyes, de túl közel a kapus.

16. perc: Mészáros Z. addig tolja a labdát, míg kiszorítják, így nem tud passzolni, ellövi, fölé. Maruzsi, ez is fölé. Szegedi fault, 3:2.

15. perc: Bánóczki lövése lecsetten, de így jó Juhásznak, aki nem találja el jól a labdát, fölé a hatosról.

14. perc: elrontott vendégakció. Hopp, vezényszóra letámad a Csömör, de a megszerzett labdát eladják. Csömöri fault, 2:2. A kilencesről kicsit balról szabadrúgás. Puskás a másodszor is eléugró sorfalba lövi.

13. perc: előbb Ferenczi, majd Juhász lő, aztán Polczer eltalálja a kapufát - mozgalmas perc volt.

12. perc: Ferenczi kétszer is átjátszhatatlan.

11. perc: hátrányban is saját hatosát védi a Csömör. Mészáros Z. ballal rátűzi, Varsányi véd. Hazai fault, 2:1.

10. perc: hazai fault, 1:1.

9. perc: Halász véd lábbal, bravúrral Józsa lövése után. Bánóczki egyből passzol kapu elé, Varsányi lábbal véd.

8. perc: az első vendégfault, 0:1.

7. perc: Ondrejó labdát szerez, de a lövést blokkolja Smeló. Mészáros Z. félfordulatból, éppen a kapus kezébe.

6. perc: 2-1, Berndt. Berndt kapott egy jó labdát a hosszún, és okosan visszapasszolta a jobb alsóba, 2-1.

5. perc: Polczer indítana, hosszú.

4. perc: egy helyzet itt, majd ott.

3. perc: 1-1, Smeló (öngól). Puskás keresztbepasszol a kapu és a kapus előtt, a visszafutó Smelóról a hálóba pörög a labda, öngól, 1-1.

2. perc: fájó a kapott gól, de nincs zavar szegedi oldalon. Erre Jenei eltalálja a kapufát... Jenei ziccerben, Halász véd.

1. perc: 0-1, Jenei. Szegedi labdavesztés után Jenei egyedül viszi Halászra a labdát, és a bal aslóba helyez, 0-1.

1. perc: fel az első győzelemre!

Győzni kellene ahhoz ezen a meccsen, hogy az UTC felzárkózhasson a középmezőnyhöz. Nem lesz egyszerű, mert az ellenfélben fiatalok és rutinosok keveréke játszik.

A felzárkózás egyik esélye éppen ma adódik: 19 órától az újszegedi sportcsarnokban az a Csömör lesz a vendég, amely éppen a szegediek előtt helyezkedik el, de már van három pontja, mivel legyőzte a dunaújvárosi DFDSE-t. A szegediekhez hasonlóan a csömöriek is igen fiatal csapatot alkotnak, kiegészülve néhány rutinos játékossal, azaz az UTC-hez hasonlóan a jövőt építik.