2017. 06. 23. péntek - Zoltán 22°C | 35°C Még több cikk.

Még nem menekül a Makó FC a kiesés elől

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 19. fordulójában a makóiak kazincbarcikai vereségükkel továbbra is kieső helyen állnak.
Kazincbarcika–Makó FC 3–0 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Király (Agócs, Pető).
Kazincbarcika: Botló – Hanász, Kovács R., Harnócz – Engi, Hegedűs, Elek, Sebők – Dávid, Nagy G., Kovács P. Edző: Kádár Zsolt.
Makó: Kovács K. 5 – Varga F. 5, Mórocz 6, Magyar 6, Szamosszegi 5 – Varga R. 5, Kis K. 5 – Kulacsik 5, Zakar 5, Schreiber 5 – Hadár 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Kovács R. a 38., Simkó a 78., Kovács P. a 84. percben.
Csere: Schreiber helyett Csamangó (5) a szünetben, Kulacsik h. Bány (5) az 54., Elek h. Kerekes a 63., Zakar h. Podonyi (–) a 66., Nagy G. h. Simkó a 72., Kovács R. h. Bányai a 75. percben.
Sárga lap: Szamosszegi a 36., Engi a 41., Hadár a 49., Hanász a 61. percben.

Emlékeznek még arra a pompás meccsre, amikor az Erdei Ferenc téri sporttelepen a Makó 5–2-re legyőzte a mostani MTK gerincét jelentő játékosokkal felálló Bodajkot? Nem most volt, azt a találkozót még 2005 júniusában játszották. Mindezt csak azért említjük, mert akkor Kovács Krisztián állt a Maros-partiak kapujában. Bajnoki mérkőzésen azóta egyszer sem. Egészen mostanáig. Mivel az első számú hálóőr, Czirbus a Fradi elleni összecsapáson begyűjtötte harmadik sárga lapját, Kovács K. megint elfoglalhatta helyét a kapuban. „Már elég régen védtem, ha az első labdaérintés jól sikerül, akkor nem lesz gond velem" – jegyezte meg a 33 esztendős Krisztián.

Góltörténet

38. perc: Engi balról ívelte be szögletből középre a labdát, amit a védőket megelőzve érkező Kovács R. 6 m-ről a kapu jobb oldalába fejelte, 1–0.
78. perc: Dávid fejese a felső lécről kivágódott, de a jó időben, jó helyen álló Simkó 6 m-ről fordulásból ballal a kapu közepébe lőtt, 2–0.
84. perc: Nagy kavarodás támadt a makói kapu előterében, a leghamarabb Kovács P. eszmélt, és estében 7 m-ről a kapu bal oldalába kotorta a labdát, 3–0.

Azzal a bizonyos elsővel nem volt probléma, egy balról érkező beadást kifutva továbbpaskolt, nem úgy a társaknak. Nem voltak elég agresszívek, mind a földi, mind pedig a légi párharcok zömét elveszítették. Támadójátékról nem beszélhettünk makói részről, igaz, a házigazdák sem villogtak a vendégek kapuja előtt. A szünetre mégis előnnyel vonulhattak, de emiatt kizárólag magukat okolhatják a makóiak.
A fordulást követően bátrabbá váltak Zakarék, az első félidőhöz képest most többet volt náluk a labda, de Magyar lövésén kívül nem jelentettek veszélyt Botló kapujára. A barcikaiak nem nagyon mertek reszkírozni, az egygólos győzelem tökéletesen megfelelt volna nekik. Komolyabb helyzetek mégis előttük adódtak, elsősorban azért, mert a vendégek továbbra is rengeteg hibával, pontatlanul futballoztak. A játékvezetés is inkább nekik kedvezett, a véleményes szituációkban többnyire a hazaiak javára szólt a síp. De nem ezen múlt, önbecsapás lenne a bírókra fogni a hajrában kapott további két gól miatti, súlyosnak mondható vereséget.

Válogatott meccs

Makón, az Erdei Ferenc téri sporttelepen kedden 13 órakor az U19-es magyar labdarúgó-válogatott Románia hasonló korosztályú gárdájával vív barátságos mérkőzést. Várhidi Péter szövetségi kapitány alakulata a május közepén, Írországban rendezendő Eb-selejtezőre készül, ahol a házigazdák mellett a németekkel és a bolgárokkal csatázik majd az Eb-döntőt jelentő első helyért. A holnapi összecsapásra a belépés díjtalan.

Ameddig csak jóformán véletlenszerűen sikerül egy-egy támadást végigvinni, és ameddig az ellenfél tűnik motiváltabbnak, nos addig nem lehet reménykedni a feltámadásban. Márpedig most már nincs több hiba elkövetésére lehetőség. A csapatot megcsapta a kiesés szele... Vasárnap a Budafokot fogadják Kulacsikék. Hívhatjuk, nevezhetjük tehernek, vagy éppenséggel béklyónak, mégis leírjuk: a zöld-sárgáknak muszáj, kötelező otthon tartani a három pontot.

Kolozsvári János: – A hazaiak kapujára veszélytelenek, hátul viszont gólképesek voltunk. A motiváltabb rivális megérdemelte a győzelmet.

További eredmények: Ferencváros–Vecsés 1–0, Baktalórántháza–Jászapáti 1–0, Jászberény–Kecskemét 2–0, Békéscsaba–Orosháza 2–3, Budafok–Szolnok 0–2, Bőcs–Nyíregyháza 1–1, Karcag–Tuzsér 0–1.

1. Ferencváros 19 14 5 0 47 – 10 47
2. Nyíregyháza 19 13 6 0 46 – 15 45
3. Szolnok 19 10 6 3 29 – 21 36
4. Bőcs 19 9 5 5 23 – 22 32
5. Orosháza 19 8 6 5 30 – 28 30
6. Tuzsér 19 8 5 6 23 – 28 29
7. Karcag 19 7 6 6 19 – 22 27
8. Kazincbarcika 19 5 10 4 29 – 24 25