2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Még nyeretlen a rájátszásban a Vásárhelyi Kosársuli

Második mérkőzését is elveszítette az alsóházi rájátszásban a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata.
Univer Kecskemét - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 97-82
NB I A csoportos férfi mérkőzés a 9–14. helyért. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Kóthay, Pozsonyi, Jobbágy.
Univer: VIDA 16, HALMAI 15/6, CELEJ 24/12, McCLENDON 25/3, Csaplár-Nagy. Csere: Csorvási 5, Tóth P. 7/3, Lekli 5. Edző: Forray Gábor.
Bodrogi Bau: DRAHOS 25/18, Brooks 17/3, Utasi 10/6, Kováts 13, Gémes 10. Csere: Böszörményi 4, Jarosevits 1, Kukla 2, Vas. Edző: Czuprák László.

Az első percek a fiatal kecskeméti irányító, Vida Máté villogásával teltek, a Vásárhely számára csak Kováts kosarai jelentettek némi kapaszkodót. A rossz kezdés miatt Czuprák László időt kért, mint később kiderült, nem hiába. Feljavult a Kosársuli védekezése és Utasi, valamint Brooks tripláival a vendégek a negyed végére az előnyt is magukhoz ragadták. A 13. percben 31–23-ra vezetett a Bodrogi Bau, ekkor úgy tűnt, nyerhető a mérkőzés. Nem sokáig. A Kecskemét két perc alatt egyenlített, ráadásul Vida néhány kosárral keretbe foglalta az első félidőt, így a nagyszünetben 42–40 állt a táblán.

A szünetben a vásárhelyi szakvezetők szervezettebb támadásépítést kértek játékosaiktól, és ez négy percen át, 51–49-ig működött is. Aztán egy csapásra minden megváltozott. A Kosársuli fáradni kezdett, Celej szórni kezdte a pontokat az idényben eddigi leggyengébb játékát nyújtó Brooksról, Kováts kipontozódásával pedig még tovább romlott a helyzet.

Drahos próbált mentőövet dobni a csapatnak: a vásárhelyiek játékmestere két percen belül négy triplát dobott, 77–72-nél tehát ismét nyílt volt a parti. A végjáték nagy izgalmakat ígért, ám 83–76 után néhány előkészítetlen kinti dobás és palánk alatti figyelmetlenség megpecsételte a Vásárhely sorsát.

A Bodrogi Bau a rájátszás harmadik fordulójában szombaton a Dombóvárt látja vendégül.

Czuprák László: – A harmadik negyedre elfáradtunk, és a védekezésben elkövetett hibák döntőnek bizonyultak.

Pécsett a Szeviép, Kecskeméten a Bodrogi Bau

Ma este hat órától az Univer vendégeként a második mérkőzését játssza az alsóházi rájátszásban a… Tovább olvasom