2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Megállíthatatlan a Makó

A labdarúgó NB II 18. fordulójában is folytatta káprázatos tavaszi menetelését a Makó FC. Hadárék a Karcag, a Budafok, a Baktalórántháza után idén immár a negyedik győzelmüket aratva a Vecsésnek sem kegyelmeztek.
Fotó: Tésik Attila
Szomorú eseménnyel kezdődött a találkozó. A mérkőzés hajnalán 57 éves korában elhunyt az egykori kiváló labdarúgó, a Szegeddel az NB I-ben, a Szarvassal és a Szegedi Dózsában pedig az NB II-ben szerepelt Magyar György. Emlékének egyperces néma gyászszünettel adóztak az Erdei Ferenc téri sporttelepre kilátogatók. Gyermeke, ifj. Magyar György sportemberi nagyságáról tett tanúbizonyságot, amikor a fájdalmas tragédia ellenére vállalta a csapata számára oly fontos mérkőzésen a játékot. A hazaiak mégsem az eltervezett összeállításban léphettek pályára, ugyanis Turján combhúzódása kiújult, helyetteseként Podonyi került a kezdő tizenegybe.

Remek iramban kezdődött a mérkőzés. Mindkét csapat jól futballozott, a kapuk sűrűn forogtak veszélyben. Az első nagy makói helyzetet a 10. percben jegyezhettük fel, ekkor Schreiber lefejelt labdáját Varga R. lőtte kapura, de Elbert védett. A vendégek is iparkodtak, de előbb Szabó labdája tévesztett célt, majd a védők közül kilépő Búzás 14 méteres lövését védte bravúrral Czirbus. Lüktetett a játék, a nézők nem unatkoztak. A 22. percben már gólt kiáltottak, de Hadár, miután megszelídítette Schreiber beadását, fordulásból lőtt, csakhogy Elbert megint a helyén volt. A 34. percben a vecsésiek is közel jártak a gólszerzéshez, de akárcsak negyedórával korábban, Szabó megint tévedett néhány centit. Két perc múlva talpra ugrott a hazai publikum.

Történt, hogy Bány szögletét Hadár visszafejelte középre, ott pedig
A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–Vecsés
2–0 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Vezette: Világi (Kispál, Forgács).
Makó: Czirbus 6 – Magyar 7, Mórocz 6, Bakos Á. 7 – Varga R. 7, Kis Krisztián 6 – Kulacsik 6, Bány 6, Podonyi 6 – Hadár 6, Schreiber 7. Edző: Takács Zoltán.
Vecsés: Elbert – Csengő, Hungler, Csirinyi, Ferencz – Búzás, Pisont, Herczku, Kis Károly – Szabó, Fekete. Játékos-edző: Pisont István.
Gólszerzők: Kulacsik a 36., Hadár a 42. percben.
Csere: Búzás helyett Schiller és Kis Károly h. Töreky mindkettő a 60., Kis Krisztián h. Fülöp (–) a 65., Hadár h. Faragó (–) a 80., Pisont h. Kun a 85., Czirbus h. Kander (–) a 88. percben.
Sárga lap: Ferencz a 12., Kis Krisztián a 45., Fekete a 76. percben.
Kiállítva: Ferencz a 60. percben.
Kulacsik három lépésről a kapuba stukkolta a labdát, 1–0. Megtört a jég, ennek következtében a 42. percben újra a vendégek kapujában volt a labda. Korszerű kontrát vezetett a Makó, Bány indította Schreibert, aki lerázta őrzőjét, rávezette a labdát a kapusra, majd önzetlenül az egyedül futó Hadárhoz passzolt, ő pedig az üres kapuba gurított, 2–0. Még ünnepeltek a zöld-sárgák, amikor Kis Károly 10 méterről célozta meg a Maros-partiak kapuját, Czirbusnak minden tudására szükség volt, hogy hárítson. A szünetre levonuló hazai labdarúgókat taps kísérte az öltözőbe.

A megnyugtató, biztos vezetés tudatában kiegyenlített játékkal telt el a második félidő első negyedórája. Ez akkor változott meg, amikor Kulacsik buktatásáért a második sárga lapját kapó Ferencz a kiállítás sorsára jutott. Innentől kezdve jószerivel egykapuzott a Makó, de hiába került ziccerbe Varga, Schreiber és Bány is, már hiányzott a játékosokból a megfelelő koncentráció. Így elmaradt a gólkülönbség-javítás, de emiatt senki sem bánkódott Makón. A három pont megszerzésén volt a lényeg, az pedig a zöld-sárgákat gazdagítja.
Takács Zoltán: – Győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben. Maximálisan elégedett vagyok a csapattal.

További eredmények: Soroksár–Jászapáti 0–2, Baktalórántháza–Bőcs 2–2, Orosháza–Nyíregyháza 2–2, Kazincbarcika–Szolnok 1–0, ESMTK–Vác 0–3, Karcag–Kecskemét 1–2.

1. Vác 18 14 3 1 44 – 16 45
2. Jászapáti 18 10 1 7 32 – 20 31
3. Nyíregyháza 18 8 5 5 32 – 20 29
4. Bőcs 18 8 5 5 26 – 22 29
5. Kazincbarcika 18 8 4 6 32 – 27 28
6. Soroksár 17 8 4 5 23 – 19 28
7. Baktalórántháza 18 7 6 5 29 – 18 27
8. Szolnok 18 6 9 3 27 – 15 27