2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Megállíthatatlan a Makó

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 22. fordulójában a második félidőben remekül futballozó makóiak megérdemelten győzték le a Jászapátit.
Makó FC - Jászapáti 2-0 (0-0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Berger (Medovarszki, Albert).
Makó: Czirbus 7 – Podonyi 6, Mórocz 7, Kis K. 6, Puskás 6 – Csamangó 5, Magyar 7, Zakar 6, Bány 6 – Kulacsik 5, Schreiber 6. Edző: Kolozsvári János.
Jászapáti: Tajti J. – Kaszás, Tejnóra, Kiskapusi, Mosonyi – Pázsit, Somodi, Kósa, Kerékgyártó – Horváth P., Kotula. Edző: Szabó András.
Gólszerzők: Kiskapusi (öngól) a 79., Magyar a 80. percben.
Csere: Mosonyi helyett Debreczeni a 74., Csamangó h. Fülöp (–) a 75., Zakar h. Nyúl (–) a 86., Schreiber h. Csák (–) a 89. percben.
Sárga lap: Kósa a 21., Kerékgyártó a 28., Tejnóra a 40. percben.

Góltörténet

79. perc: Bány jobbról küldte szögletből a kapu elé a labdát, az ötösön belül Zakart megelőzve Kiskapusi saját kapujába fejelte a labdát, 1–0.
80. perc: Megint Bány volt az előkészítő. Jobbról végzett el bedobást, a 30 m-es (!) taccs megtalálta Magyar fejét, onnan a labda a vendégek kapujának jobb oldalába vágódott, 2–0.

Bizakodó hangulatban foglalták el helyüket a lelátón a szurkolók. Azt várták, vagy legalábbis remélték a Makótól, hogy folytatja a sorozatot, amelyet két hete megkezdett. A tartalékos összeállításban kezdő hazaiak az ötödik percben megszerezhették volna a vezetést, de ezt követően a két villámgyors támadóval rendelkező vendégek életveszélyes kontrákkal rettegésben tartották a makóiak hátsó alakzatát. Czirbus kapus azonban állta a sarat, de mondták is a nézők, nyugodtabbak lennének, ha nem lenne munkája a makóiak egyesének.

A második félidőben kimaradtak ugyan a helyzetek, de a közönség díjazta a makóiak bátor és jó teljesítményét. Csak a játék sava-borsa, a gól hiányzott, de az nagyon. Ami nem sikerült a hazaiaknak, összejött a vendégeknek, méghozzá öngól formájában. A gátlásaiktól megszabadult makóiak egy perc elteltével növelték előnyüket, talpra ugrasztva a drukkereket.

Kolozsvári János: – Nagy dolognak tartom, hogy a rossz előjelek ellenére sorozatban a harmadik sikerünket is elértük. Annak külön örülök, hogy nem kaptunk gólt.

További eredmények: Tuzsér–FTC 1–1, Orosháza–Budafok 5–0, Karcag–Jászberény 2–0, Kecskemét–Kazincbarcika 1–1, Vecsés–Baktalórántháza 2–1, Szolnok–Bőcs 1–1, Nyíregyháza–Békéscsaba 1–1.

1. Ferencváros 22 14 7 1 50 – 15 49
2. Nyíregyháza 22 14 7 1 51 – 19 49
3. Szolnok 22 11 8 3 34 – 23 41
4. Orosháza 22 10 7 5 38 – 30 37
5. Bőcs 22 10 6 6 27 – 27 36
6. Tuzsér 22 10 6 6 28 – 30 36
7. Karcag 22 8 6 8 22 – 26 30
8. Kazincbarcika 22 5 12 5 32 – 28 27