2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Megbecsülik az egy pontot Makón

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában két vesztes meccs után újra pontot szerzett a Makó, méghozzá Szolnokon.
Szolnok–Makó 1–1 (1–1)
Szolnok, 100 néző. Vezette: Takács (Bendik, dr. Kulcsár).
Szolnok: Rézsó – Szalai, Antal, Balogh, Kerényi – Mile, Reinhardt – Bozori, Zana, Kiss K. – Szabó T. Edző: Vígh Tibor.
Makó: Czirbus 7 – Rakonczai 6, Dálnaki 7, Szamosszegi 6, Gévay 6 – Schreiber 5, Magyar 5, Puskás 6, Molnár V. 5, Bány 5 – Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.
Csere: Schreiber h. Kulacsik (5) az 55., Molnár V. h. Varga R. a 63., Bány h. Csamangó a 90. percben.
Sárga lap: Rézsó a 19., Szamosszegi a 40., Antal a 61. percben.

Két sanyarú sorsú csapat esett egymásnak a mély talajú szolnoki Tiszaligeti stadionban: a hazaiak három (gólkülönbségük: 3–15), a Makó két vereség (2–7) után álltak úgy a találkozóhoz, hogy kell a pont. Mindez inkább a vendégeken látszott meg inkább, hiszen az első negyedórában főleg szögletek révén többet veszélyeztettek, Gévay fejesénél pedig Rézsó védett bravúrral. A gyors gólváltás – érdekes, de a házigazda Szolnok kontrából talált be – után sem változott a játék képe, azaz jobb volt a Makó, amely eredményesen támadott le, és újabb helyzeteket alakított ki.

Magyar (középen) gólja pontot ért Szolnokon. Fotó: Schmidt Andrea

Nem volt nagy iram a második félidőben sem, és a vendégek sem fociztak úgy, mint az ezt megelőző két, egyébként vesztes mérkőzésen, de azért a Makó dominált. Mindez gólban nem mutatkozott meg, sőt a hajrában Czirbusnak néhányszor bravúrt kellett bemutatnia. A csapkolódó utolsó percekben a Makó hagyta ki a meccslabdát, amikor Bány lövését becsúszva mentette a hazai védő.

Góltörténet

15. perc: gyors hazai kontra során Bozori passzolt a kilépő Szabó T. elé, aki 11 méterről Czirbus mellett a kapuba lőtt, 1–0.
19. perc: Bány nagyszerűen ívelt a védők közt meglógó Magyar elé, akit a 16-oson belül Rézsó elütött, 11-es! A büntetőt Magyar előbb Rézsóba lőtte, ám a kipattanóból kegyetlenül a hálóba vágta, 1–1.

Kolozsvári János: – Mostani helyzetünkben megbecsüljük ezt az egy pontot is.

További eredmények: Kazincbarcika–Bőcs 1–1, ESMTK–Jászberény 2–0, Debrecen II.–Vecsés 4–1, Baktalórántháza–Tököl 0–1, MTK II.–Békéscsaba 2–3, Cegléd–BKV Előre 1–1, a Vác–FTC meccset ma 19 órától (Sport2) rendezik.

• 1. MCHAVER 2008. szeptember 22. 09:53
    „A makói B-közép ott szurkolt a vendég szektorban!
    Megjegyezném, hogy a szolnokiak nagyon silány módon biztosították a meccset! Alig volt biztonsági!
    A meccs színvonala közepesnek mondható! A pálya inkább egy mocsárra, mint focipályára hasonlított!
    A szolnoki gól után egy kicsit bosszantó volt ,hogy a fél csapat csípőre tett kézzel állt tanácstalanul!
    Jobban oda kellene figyelni az ellenfelek kontráira!
    De szerencsére összekapták magukat a srácok! Nagyon küzdöttek!
    Szép volt fiúk!
    A szolnoki szurkolók folyamatosan mocskolódtak, a játéktérre hajigáltak be pirotechnikai eszközöket ill, szalagokat!
    Folyamatosan inzultálták a bírót, a játékosainkat és szurkolóinkat!
    A második félidőre kizárólag a Makóiak mocskolódására korlátozódtak a rigmusaik! (Nem felejtjük ám ezt el!)
    A makói szurkolók nem vették fel a provokációt, így ezzel nagyban hozzá járultak ahhoz ,hogy ne legyen botrány!