A hajrában kapott találattal játszott 2-2-es döntetetlent a gyengén, álmosan játszó Kecskemét a Pápa ellen a labdarúgó NB I 21. fordulójában.

Labdarúgó NB I, 21. forduló. Széktói Stadion, 2500 néző. Vezette: Garcia (Albert, Viczián)
Kecskemét: Lazareanu - Schindler, Gyagya, Lambulics, Szűcs I. - Bagi, Csukics (Gránát 75.), Vörös (Alempijevics 49.) - Bori, Montvai (Simon 64.), Csordás. Vezetőedző: Csertői Aurél.
Pápa: Szűcs L. - Venczel (Gránát 75.), Tóth G. (Dlusztus 67.), Farkas, Rajnay - Varga, Gyömbér, Heffler - Jovánczai (Abwo 46.), Bárányos, Orosz. Vezetőedző: Véber György.
Gólszerző: Montvai (14.), Csordás (17.) ill. Varga (11.), Bárányos (88.)
Sárga lap: Csukics (21.), Vörös (24.), Szűcs I. (59.), Alempijevics (64.) ill. Tóth (58.)

Összefoglaló

Az elején aludt a hazai együttes, amelyet góllal büntettek a veszprémiek. A bekapott találat után, egy csapásra felpörögtek a lilák és két szépen megkomponált akció révén fordítottak. A kezdeti nagy iram innentől alábbhagyott, jobbára középpályára tevődött át a játék.

Szinte végig többet támadott, jobban akart a Pápa, amely a végén egy pontot ért: a hajrában Bárányos találatával megérdemelten egyenlített a vendég alakulat. A Kecskemét gyakorlatilag helyzet nélkül játszotta végig a találkozót, kis szerencsével így is megszerezhette volna a győzelmet.

Élő közvetítés

90+2.: Vége a mérkőzésnek.

88.: Gól! Bárányos! Góllá érett a pápai akarás. Jobb oldalról érkező beadásra Bárányos érkezett, és laposan a tehetetlen Lazareanu mellett a jobb alsóba lőtt.

82.: Csordás passzából Alempijevics 18-ról tüzelt laposan, Szűcsnek azonban csemege volt a lapos lövés.

80.: Heffler vett át egy jó beadást a 16-oson belül, tisztára játszotta magát, ám 12-ről, kissé jobbról csúnyán eltörte a labdát.

78.: Bagi húzta meg a jobb oldalon, de a középen érkező Csordás elől tisztázott a vendég védelem.

75.: Csere mindkét oldalon: Venczel helyén Gránát, illetve Csukicsot váltotta Némedi.

73.:
Kimozdult a nyomásból a Kecskemét, egy veszélyes szabadrúgás, Bori jobb oldali kavargatása, majd Csordás lövése jelezte, nem csak védekezni szeretnének az utolsó 15. percben.

71.: A Kecskemét tovább gyengélkedik, középpályán képtelen megtartani a labdát, de a Pápa egyelőre képtelen élni az adódó lehetőségekkel.

67.: Tóth helyén Dlusztus a friss ember.

64.: Alempijevics sárgult be, Tóthot rúgta fel.

63.: Simon Attila le, Montvai be.

61.: Sokkal többet támad a Pápa a második félidőben, vigyáznia kell a liláknak, nehogy túlságosan

59.: Orosz fejelt éppen fölé egy bal oldali beadást.

59.: Most Szűcs Istvánt figyelmeztette a chilei spori.

58.: Tóth Gábor vágta fel csúnyán a bal szélen megiramodó Csordást. Besárgult.

56.: Meggyűlik a kecskeméti védelem baja a nigériai Abwóval, aki rendre szép egyéni akciókat indít és csak szabálytalansággal tudják megállítani.

51.: Abwo szlalomozott szépen a védők között, Orosszal kényszerítőzött, majd ziccerben lyukat rúgott.

49.: Kényszerű hazai csere: Alempijevics érkezett Vörös helyére.

47.: Vörös
esett rosszul a földre, hordágyon egyenesen az öltözőbe szállították. Valószínű, a téli igazolás nem tér vissza.

46.: Cserélt Véber: Abwo váltotta Jovánczait.

46.: Elkezdődött a második játékrész.

45.: Nem hosszabbított a chilei játékvezető. 2-1 a félidő a Kecskemét javára.

43.: Percek óta a Pápa támad, a hírös városiak beszorultak, de veszprémi helyzet ettől függetlenül nem alakult ki.

39.: A kezdeti nagy iram leült, apró szabálytalanságok, technikai hibák tördelik a mérkőzést.

35.: Varga a 16-os bal sarkáról, a jobb alsóba megeresztett szabadrúgását öklözte ki Lazareanu szögletre.

32.: Percek óta középen pattog a labda, de rendre a lilák akarata érvényesül, náluk van a labda.

27.: Szöglet utáni kavarodás végén Gyagya kapásból durrantott fölé 16 méterről.

24.: Vörös is besárgult.

22.: Csukics kapott sárgát.

21.: Mióta a Kecskemét magához tért a kábulatból, nagyon jó kis mérkőzés kerekedett a Széktói Stadionban. Kaputól kapuig rohannak a csapatok, egymást érik a helyzetek.

17.: Gól! Csordás! Hűha, nagyon felhergelte a Pápa a Kecskemétet! Lazareanu kirúgásával Montvai lódult meg a bal szélen, lehagyta védőjét, majd az alapvonalról tökéletesen gurított a középen érkező Csordás elé, akinek az ötösről nem volt nehéz dolga. 2-1.

14.: Gól! Montvai! Gyorsan magához tértek a hazaiak! Bori kényszerítőből visszakapott labdáját az alapvonalról kitűnően ívelte az ötösre, ahol az üresen érkező Montvai bólintott, Szűcs csak beleérni tudott a fejesbe. 1-1.

11.: Gól! Varga! Az első perctől kezdve alszik a KTE, amely megbosszulta magát. Heffner sokadszor lépett ki a bal oldalon, középre gurított, a labda megpattant, éppen az érkező Varga elé, aki 12 méterről, kissé jobbról kilőtte a bal alsót. 0-1.

10.: Hefflerre
nem léptek ki a hazai védők, így tolt a labdán kettőt, majd jobbal a jobb alsót vette célba. Lazareanu könnyedén hárított.

8.: Bori ívelt be tökéletesen az oldalvonalról szabadrúgásból, csak senki sem érkezett az ötösre.

5.: Öt perc telt el és jóformán nem volt a labda a Kecskemétnél.

2.: Védelmi hibát követően Orosz léphetett ki, de Lazareanu jól mozdult ki és gyűjtötte be a labdát.

1.: A Kecskemét kezdte a mérkőzést.

15:00:
A mérkőzést a chilei Miguel Garcia vezeti, akinek ez pályafutása első NB I-es bajnokija.

14:59: Érkeznek a csapatok, lila-fehér-lila (mez-nadrág-sportszár) összeállításban szerepel a Kecskemét, a Pápa sárga-fekete-fekete szerelésben lép pályára.

14:57: A felek őszi összecsapásán Heffler és Tóth találatával 2-0-ra a veszprémiek nyertek.

14:56: Jó hír, hogy a lilák teljes kerettel léphetnek pályára, a vendégeknél két hiányzó van, Nagy Sándor és Szabó Zsolt.

14:54: A Pápa nincs igazán formában, legutóbbi nyolc meccsén összesen hat pontot szerzett. A Kecskemét mérlege ugyanennyi találkozón hét pont, de a legutóbbi négyből mérkőzésen hét egységet gyűjtöttek.

14:47: Üdvözöljük kedves Olvasóinkat. Perceken belül kezdődik a Kecskemét-Pápa NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Jó szórakozást kívánunk!

Kedvcsináló

Az újonc Pápa kitűnően szerepel a bajnokságban, úgy áll a tabella hetedik helyén, hogy az első öt közül négy csapattal már találkozott. Igaz, előnye a 12. Kecskemét előtt mindössze öt pont, így egy-két győzelemmel a hírös városiak át is vehetnék a veszprémiek helyét.

A vendégek két hiányzóval számolnak szombaton, Nagy Sándor és Szabó Zsolt sérülés miatt nem léphet pályára, Csertői Aurél azonban teljes kerettel várhatja a találkozót.

Ősszel a Pápa 2-0-ra győzött, így van miért visszavágnia a Kecskemétnek. Kövesse figyelemmel a mérkőzést 15 órától a delmagyar.hu-n!

A bajnokság állása a 21. forduló előtt

Parádé! Makó FC-Hajdúböszörmény 7-0

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 20. fordulójában a Makó FC vasárnap hazai pályán kijavította a korábbi kudarcokat, és 7-0-ra legyőzte a Hajdúböszörményt. Tovább olvasom