2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

Megdobbant a makói szív

A labdarúgó NB II hétvégi fordulójában parádés második félidőt produkálva, vesztett állásból fordította a maga javára a Jászapáti elleni mérkőzést a Makó FC.
Makói öröm. Fotó: Gyenes Kálmán
Rettenetesen nehéz mérkőzés várt a Makóra. A soros ellenfél, a Jászapáti ugyanis a tavasszal bravúrt bravúrra halmozva az őszi nyolcadik helyről egészen a másodikig menetelt fölfelé a táblázaton. A házigazdákra nézve figyelmeztető lehetett, hogy bár ebben az évben ők is remekül szerepelnek, a legutóbbi két hazai meccsük közül a Kecskeméttől 3–2-re kikaptak, a Soroksár ellen pedig 1–1-et értek el.

A vártaknak megfelelően már a találkozó elején igazolta jó hírét a Jászapáti. Gólhelyzetei viszont a makóiaknak akadtak, de előbb a 20. percben Hadár lőtte a labdát Tajtiba, majd Varga R. remek ütemű átadását Schreiber elhamarkodottan 12 méterről fölé lőtte. A másik oldalon Czirbus hozta a frászt társaira és a nézőkre, a 16-oson belül elcselezte magát, szerelték, Menongong beadását követően a labda a felső lécen csúszott meg. Félórája tartott a meccs, amikor a Bányt megütő Mosonyi a kiállítás sorsára jutott. A Soroksár ellen nem jött be a létszámfölény a Makónak, amelyet ezúttal is megzavart, hogy az ellenfél eggyel kevesebben maradt a pályán. A 38. percben Varga Z., három minutum múlva pedig Horváth P. talált be a kapu bal alsó sarkába, 0–2.

A szünet után a második félidőre egy teljesen más szemléletű Makó futott ki a pályára. Az offenzív játéknak gyorsan meg is lett az eredménye. A 48. percben Turján a felezővonalról indította Schreibert, aki a rossz ütemben kiinduló Tajti fölött a 16-os sarkáról remek mozdulattal emelte a labdát a kapuba, 1–2. Tovább rohamozott a Makó, és az 53. percben Bány hatalmas, bal oldali bedobását követően Turján 7 méterről fejelte a labdát a kapu bal sarkába, 2–2. Lázba jött a közönség, űzte-hajtotta a hazaiakat. Az sem szegte kedvüket, hogy Hadár a 61. percben megkapta a második sárga lapját is, azaz a pirosat. Már nem volt megállás.

Szakadatlanul rohamozta a vendégek kapuját a Makó, benne volt a levegőben a győztes hazai találat. Előbb még Kurucsai lábában maradt a gól, de aztán a 82. percben kijavította hibáját. „Forintos" labdájával Kulacsik kispriccelt a védők között, majd 13 méterről Tajti mellett a kapu közepébe lőtt, 3–2. A drukkerek ugráltak a lelátón, az utolsó percekben folyamatosan tapsolták a kedvenceket. Naná, hogy megérdemelték, hatalmas tettet hajtottak azzal végbe, hogy 0–2-ről a maguk javára fordították a mérkőzést. Bravó, Makó! Szép volt, fiúk!

Takács Zoltán: – Nagyszerű csapatom van!

További eredmények: Soroksár–Kazincbarcika 4–1, Baktalórántháza–Orosháza 1–1, Vecsés–Vác 0–2, ESMTK–Bőcs 0–2, Karcag–Szolnok 0–0, Budafok–Nyíregyháza 1–1.

Makó FC–Jászapáti 3–2 (0–2)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Medovarszki I. (Medovarszki J., Vári).
Makó: Czirbus 6 – Magyar 6, Mórocz 0, Kis K. 6 – Kulacsik 7, Varga R. 6, Turján 7, Podonyi 6 – Bány 6 – Hadár 6–2=4, Schreiber 7. Edző: Takács Zoltán.
Jászapáti: Tajti N. – Pázsit, Horváth R., Kiskapusi, Vágó – Menongong, Hegedűs, Somodi, Mosonyi – Varga Z., Horváth P. Edző: Vojtekovszki Csaba.
Gólszerzők: Varga Z. a 38., Horváth P. a 41., Schreiber a 48., Turján az 53., Kulacsik a 82. percben.
Csere: Mórocz helyett Fülöp (6) a 26., Menongong h. Kaszás az 58., Horváth R. h. Fekete a 64., Podonyi h. Kurucsai (–) a 66., Varga Z. h. Újfalusi a 87., Schreiber h. Faragó (–) a 90. percben.
Sárga lap: Pázsit a 7., Mórocz a 18., Bány a 30., Hadár az 59., Kulacsik a 82. percben.
Kiállítva: Mosonyi a 30., Hadár a 61. percben.

Szeviép-Szeged vereség Zalaegerszegen

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata az 5-6. helyért csatázik. A két győzelemig… Tovább olvasom