Megfogyva ennyire futotta Pakson

A Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az élvonal hatodik fordulójában Paksra látogatott, ahol 90-51-re kikapott az Atomerűmű együttesétől.
Atomeromű SE-Naturtex-SZTE-Szedeák 90-51 (24-13, 25-14, 27-5, 14-19)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, alapszakasz, 6. forduló. Paks, ASE Sportcsarnok. Vezette: Benczur, Gál, Fodor.
Atomeromű SE: Roberson 12/12, Medve M. 2, Körtélyesi 12/3, Szabó Zs. 9/3, Jones 11. Csere: Dugat 14, Eilingsfeld 7, Kovács Á. 7/3, Baki 5/3, Tóth 9, Antóni 2. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 13/6, Molnár A. 2, Csirics, Vágvölgyi 11/3, Balaban 6. Csere: Kiss Zs. 14/6, Csorvási L., Wirth 3/3, Révész, Kuntics 2, Molnár B. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Nikola Lazics: - Abszolút megérdemelten győzött a Paks, sok könnyű kosarat kaptunk. Tudtuk a mérkőzés előtt, hogy nem vagyunk egy szinten, de nem gondoltam, hogy ekkora lesz a különbség.

A végeredmény: Atomerőmű– Naturtex-SZTE-Szedeák 90–51. Ahogy a győzelmet nem kell, úgy az ilyen különbségű vereséget nem lehet megmagyarázni, ám nem árt tudni, miért alakult ki ekkora differencia a tavalyi döntős Paks és a Szeged között a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Molnár András (jobbról) két pontot szerzett. Fotó: kosarsport.hu

Az Atom valószínűleg akkor is legyőzte volna a Szedeákot, ha a vendégek a legjobb csapatukkal tudnak kiállni, ám az, hogy Andrija Csirics a második negyedben kidőlt, tovább rontott a Lazics-gárda helyzetén. A légiós a bal combhajlító izmát jegelte a meccs alatt, csak ma derül ki, hogy mennyire súlyos a helyzete. Az sem mindegy, hogy Darko Balaban egy ujjsérülés miatt kötéssel a bal kezén játszott – lehetett látni, hogy minden labdaérintés fáj neki. A Jones, Tóth Ádám centerpáros ellen egészségesen is nehéz lett volna, így meg különösen. Két vagy szigorúan nézve „másfél" légiós kiesése bármelyik csapatot megviselné, ezzel a Szedeák sem tudott mit kezdeni – az pedig vigasztaló, hogy a 39 pontos vereség ugyanannyit ér a táblázaton, mintha csak egy ponttal kapott volna ki a gárda.

Nikola Lazics csapatának így két győzelem mellett immár három veresége van, ám mindhármat idegenben, a jelenleg dobogós Falco, Sopron, Atom-
erőmű trió ellen szenvedték el. Folytatás pénteken 17.30-kor az újszegedi sportcsarnokban, az ellenfél a negyedik helyen álló Kecskemét lesz.
Nikola Lazics: – Gratulálok a Paksnak, megérdemelten nyertek. Jobban játszottak, és sok könnyű kosarat szereztek. Jó fejlődési lehetőség volt ez a fiatal játékosaink számára.

További eredmények: Körmend–Falco 73–85, TLI-Alba Fehérvár–Kaposvár 88–108, Soproni Sördögök–Jászberény 93–59, Kecskemét–MAFC 81–66, Pécs–Zalaegerszeg 93–83.

Nem panaszkodhatunk: Tiszavirág Szeged Diapolo-Szolnok 7-10

Világklasszisok sorát látta vendégül a Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata, hiszen a magyar kupa címvédője a Szolnokot fogadta a negyeddöntő első mérkőzésén. Becsülettel helytállt. Tovább olvasom