2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Megilletődötten és sok hibával játszott a Pick Szeged

A Pick Szegednek nem sikerült győzelemmel kezdeni a Bajnokok Ligája második csoportkörét, hiszen 35–30-ra alulmaradt a korábbi címvédővel szemben Celjében.
– Remélem, nemcsak sárgulnak és zöldülnek (ez a csapat színe – a szerk.), hanem kékülnek is a celjei drukkerek a Picktől kapott vereség után! – jegyezte meg az egyik szegedi drukker, aki több mint háromszáz társával érkezett a hatvanéves kézilabdás múltra visszatekintő Celjébe, a BL-mérkőzésre. A Pick Szegedből mindössze a beállós Stamate és a játékot pénteken lemondó Sutka hiányzott. Ígéretéhez híven vasárnap délelőtt Andjelkovics is színt vallott: ha nem is végig, de vállalta a játékot. Herbert hátizomhúzódását az utolsó pillanatban Szabó doktor hozta rendbe.

Djurkovics 33

Csak a közvetlen társak tudtak arról, hogy Ratko Djurkovics éppen Celjében ünnepli harmincharmadik születésnapját. Azonban a csapatnak két éjszakára szállást adó Dobrna Ferme Hotel vezetése annyira figyelmes volt, hogy a nyilvántartásból kinézve a csapat ütemes tapsa kíséretében két tűzijátékos tortával köszöntötték fel a Pick Szeged montenegrói játékosát. Nem maradt el az ugratás sem. Ratko azonban állította, az igazi ajándék a győzelem lett volna.

Vladan Matics azzal az utasítással küldte pályára csapatát, hogy nagyon higgadtan és átgondoltan játsszon. Éppen az ellenkezőjét tapasztalhattuk a mérkőzés elején. Valószínű, hogy nem erre számított a magyar bajnok. A félelem uralkodott a Pick játékán. Eladott labdák után, rosszul helyezett lövésekből a hazaiak rendre bevették Puljezevics kapuját. Szinte naggyá tették a celjei kapust. Sajnos ahogyan teltek a percek, úgy uralkodott el a meg nem értés, a sok technikai hiba. A tizenötödik percben Matics mester is megunta csapata szerény teljesítményét, és megpróbált lelket önteni játékosaiba. Pillanatnyi fellendülést hozott néhány csere beállítása, azonban a magyar bajnoknak nem sikerült igazán felpörögnie. A teljesen indiszponált Ghionea például egymás után hagyta ki a helyzeteket. Mellé még Puljezevics kapus is egyre jobban a kedvét szegte, s olyan lövéseket is beszedett, amit ő korábban könnyedén hárított. A szegedi tréner megpróbált mindent: Marjanacot állította a kapuba, Bendót beállóban vetette be, Zvizejt kiküldte zavaróba, Petreát Osmajics váltotta bal kettőben. Ennek, ha nem is sorsdöntő, de eredménye lett, hiszen a félidőben négyre csökkent a már hétgólos szegedi hátrány.

Egészen biztosan egyetlen szegedi játékos sem dicsekedik azzal, amit a szünetben kapott a trénerétől. Ez meg is látszott azon, ahogyan a Pick elkezdte a második játékrészt. Osmajics, Ghionea, Bendó talált a hazai kapuba. Sőt ez utóbbi beállósként csillogtatta tudását. A vendégek annyira összekapták magukat, hogy még a kettős emberhátrányt is sikerült kivédekezni. Sajnos hullámzott a vendégek játéka: szép megoldások után gyermeteg hibákat követtek el. Mellé még elmaradtak a kapusbravúrok is. Ennek ellenére Vadkerti szemfüles góljával kettőre sikerült lefaragni a hátrányt, ami az első félidei teljesítményhez képest óriási javulást bizonyított. Azonban ennél többre nem futotta a Pick erejéből. Andjelkovics kiállításával pedig ismét hatra nőtt a celjei előny, amelyből a lefújásig csak egyet sikerült lefaragni.

A szegediek, így Bendó, Puljezevics és Petrea védekezése nem működött tökéletesen Celjében.

Slavko Ivezic: – Azt hiszem, jól felkészültünk a Pick Szegedből, amelyet az elején sikerült jócskán meglepnünk. Igazi közönségszórakoztató játékot produkáltunk, s a szurkolóink végig velünk voltak.

Vladan Matics: – A mérkőzést az első tizenöt percben veszítettük el. Próbáltunk felzárkózni, két gólra feljöttünk, azonban a kiállítások miatt nem sikerült közelebb kerülni ellenfelünkhöz. A 30 dobott gól eléggé jó, de a 35 kapott nagyon sok.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Celje Pivovarna Lasko–Pick Szeged 35–30 (18–14)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő, második csoportkör, első mérkőzés. Celje, 5000 néző. Vezette: Lemme, Ullrich (németek).
Celje: SKOF – GAJIC 6, Kos 3, KOKSAROV 8 (1), TERZIC 4, Kozlina 3, Spiler 3. Csere: Rezar (kapus), Gorensek 2, TRIVUNDZA 4, Stojanovics 2, Gregorc. Edző: Slavko Ivezic.
Pick Szeged: Puljezevics – GHIONEA 7, Krivokapics 6 (3), ANDJELKOCS 3, Djurkovics, Petrea 1, Zvizej 1. Csere: Marjanac (kapus), OSMAJICS 6, Herbert, VADKERTI 3, Bendó 3, Bajusz. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása, 8. perc: 5–1, 16. p.: 11–4, 26. p.: 16–11, 33. p.: 19–17, 45. p.: 27–25, 56. p.: 33–27.

Nemzetközi eredmények

Nők, Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 1. forduló: Lada Togliatti (orosz)–Győri Audi ETO 22–28; KEK, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Debreceni VSC–Rulmentul Brasov (román) 30–30; EHF-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Itxako-Navarra (spanyol)–Cornexi-Alcoa 27–21. Férfiak, KEK, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: MKB Veszprém–Steaua Bucuresti (román) 31–23; EHF-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Dunaferr SE–BM Aragón (spanyol) 29–30.

• 2. radenkó 2008. február 11. 13:59
    „A Pick Szeged Celjében teljes mértékben anulálta magát.
    A játékosok enerváltan játszottak néha azt sem tudták , hol a labda.
    A szegedi kapus teljesítménye mértéktelenül alacsony egy labdaszedő gyerekhez hasonlított. Az év kapusának még ha nem is megy a játék
    megértem, de azt már kevésbe , hogy ilyen csúfosan, alig ért labdához. Az enervált játékosok még a ziccereket is kihagyták és ezzel naggyá tették a Celje kapusát.”
  • 1. ajajjjj 2008. február 11. 11:40
    „eltünt a tegnap írt hozzászólásom, a fene, már itt se lehet normálisan véleményt nyílvánítani???”

Manchesterben a City az uralkodó

Az európai elit labdarúgó-bajnokságok hétvégi fordulójának legnagyobb meglepetése Manchesterben… Tovább olvasom