2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 15°C | 27°C Még több cikk.

Megint a szerbek mögött

A berlini vízilabda Világliga szuperdöntőjének fináléjában a szerb válogatott három góllal legyőzte a magyar férfigárdát.
Sorrendben harmadszor lettek Világliga-elsők a szerbek, akik a magyarok ellen gyakorlatilag a második negyedben nyerték meg a mérkőzést, amikor is 3–3 után elhúztak 6–3-ra. Mivel Kemény Dénes csapata ekkor minden helyzetét és emberelőnyét kihasználatlanul hagyta, nem volt reális esélye a fordításra. Ugyan 4–8-ról 6–8-ra még visszakapaszkodtak Varga Dánielék, és a 7–8-ra is kínálkozott lehetőség, ehelyett azonban a szerbek lőtték be kilencedik góljukat, és verték meg újabb világverseny döntőjében a magyar válogatottat.

– A mérkőzés közepén, a második negyed közepétől a harmadik végéig egy olyan alagútba mentünk be saját magunktól, hogy ez a végeredményt is eldöntötte. Küzdöttek a játékosok, de túl sok volt a bizonytalanság, ami azért furcsa, mert nagy önbizalommal és jól kezdtünk, és utána indultunk el ezen a bizonyos úton – nyilatkozta Kemény Dénes közvetlenül a döntő után.

Végeredmény

Világliga szuperdöntő, az 1. helyért: Szerbia–Magyarország 9–6 (2–2, 4–1, 2–1, 1–2), magyar góldobók: Kiss G. 2, Biros, Varga Dániel, Molnár T., Benedek; a további sorrend: 3. Ausztrália, 4. Németország, 5. Egyesült Államok, 6. Románia, 7. Kanada, 8. Kína.
A melbourne-i vb első három helyezettje – Horvátország, Magyarország és Spanyolország – után, a Pánamerikai Játékok győzteseként az Egyesült Államok, valamint a rendező Kína mellett Szerbia is kvalifikálta magát a jövő évi pekingi olimpiára.

Az eredményhirdetéskor díjat vehetett át a torna legjobb kapusa, a német Alexander Tchigir (Németország), a legjobb góllövő, a szerb Aleksandar Sapics, valamint a legjobb játékos, a szintén szerb Vanja Udovicsics. A torna válogatottjába két magyar, Kiss Gergely és Benedek Tibor került be.

Baksa László csalódott

A Szeged Beton VE kapusa, Baksa László Berlinben Kanada és Kína ellen védte a magyar gárda kapuját. Utána Varga Dénessel együtt hazarepült, a finálét már Budapesten, a televízió előtt ülve izgulta végig. A döntő után kerestük.

– Sorozatban immár a hatodik finálét buktuk el – mondta egy nagy sóhajtás közepette. – Elsősorban az emberelőnyök kihasználásán múlott: a szerbek 12-ből 6-ot dobtak be, mi viszont 16-ból csak 4-et értékesítettünk. Aranyéremmel szerettem volna világeseményen debütálni a válogatottban, nagyon csalódott vagyok...

Makó: rajt Kecskeméten

Ma elkezdődik a labdarúgó NB II keleti csoportjának küzdelme. A Makó FC-re mindjárt erős ellenfél… Tovább olvasom