2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

Megint bejutott a négy közé a Beton!

Akárcsak egy évvel ezelőtt, újra bejutott az elődöntőbe a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata. A Tisza-partiak az FTC ellen tették fel az i-re a pontot.
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Kiszelly, Horváth Cs.
Szeged - FTC 10 - 7
Szeged: BARÁT – Mészáros 1, Kádár 1, Komlósi, Vukanics, HOSNYÁNSZKY 2, LEHMANN 3. Csere: Varga P., Molnár P. 1, Tóth L., ÉLES 2. Edző: Gyöngyösi András.
FTC: Szécsi – KATONÁS 2, Süveges, Weszelovszky, FERKÓ 1, Monostori 1, Nitsovits 1. Csere: Monoudis 1, Bánhidy, Takács A., Binder 1, Létay, Gulyás. Edző: Bíró Attila.
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 6/1. Ötméteresből: 1/1, ill. –.

Az már jóval korábban eldőlt, tét csak a Szeged játékosainak vállát nyomta. Az FTC pólósai ugyanis abban a tudatban kezdhették a mérkőzést, akármilyen eredmény is születik, nem mozdulhatnak el a tabella hatodik helyéről. A Betonnak viszont a győzelem az alapszakasz negyedik helyét jelenthette, azaz a bajnoki elődöntőt, melyet a jövő héten a Dominóval vívhat.

Az első negyedben egy rettenetesen ideges Szegedet láthattak a nézők. Akartak ők, hogyne akartak volna, talán a kelleténél is jobban, ettől aztán görcsössé vált a játékuk. Még arra a „bravúrra" is képesek voltak, hogy a menteni igyekvő Vukanics a saját kapujába dobta a labdát, 1–2. A
Lehmann triplája

Többen is kitűnő teljesítményt nyújtottak a Betonból. Barát remekelt a kapuban, Éles iszonyatos erővel tüzelt, a hajrára Hosnyánszky lövései is bejöttek, mi viszont a csapat legjobbjának járó titulust, Lehmann Istvánnak ítéltük oda.
második nyolc percben jelentősen feljavult a közönségtől űzött, hajtott hazai alakulat. Már nem tisztelték a kétszeres olimpiai bajnok Szécsit, Lehmann és Éles is két-két hatalmas lövéssel bizonytalanította az arcszőrzetétől megszabadult kapust. Egy évvel ezelőtt a meccs végére alakult ki a két csapat közötti 5–4-es eredmény, ezúttal már a forduláskor pontosan ennyi állt a táblán. Még véletlenül sem nyugodhatott meg a Beton, a felszabadultan pólózó FTC
Fotó: Karnok Csaba
játékában benne volt a fordítás. Benne bizony, ugyanis a harmadik negyed elején kétszer megúsztak a zöld-fehérek, és máris 5–6-ra módosult az állás.

Van-e innen visszaút? – ezt kérdezgették egymástól a drukkerek. Mi az hogy! Másodszor is beindult a szegedi henger, elkapták a házigazdák a fonalat, ez pedig a gólok formájában is megmutatkozott. Lehmann kezdte a sort, Kádár folytatta, aztán Hosnyánszky jobb keze is megvillant, nem is egyszer, mindjárt kétszer, 9–6. És már csak öt és fél perc volt hátra a végső dudaszóig. Senki sem merte elkiabálni, de innen már képtelenség volt elbukni a győzelmet.

Pláne úgy, hogy Barát bravúrok sorozatát mutatta be. Katonás és a csupa szív Molnár Péter között még lezajlott egy gólváltás, aztán a Fradi szépen, lassan beletörődött a vereségbe. A Szeged viszont ünnepelhetett. Akárcsak egy évvel ezelőtt, most is az elődöntőbe jutottak Élesék. Naná, hogy zúgott „a szép volt fiúk!".

Gyöngyösi András: – Gratulálok a CSAPATNAK! Az a csapat volt ezúttal a vízben, amit nagyon lehet szeretni. Egységes volt, küzdött, hajtott.

Bizakodva készült a Pick

A férfi kézilabda alapszakasza ma 18 órától az örök rangadóval zárul Veszprémben. A bajnoki tabellát… Tovább olvasom