2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Megint egy kicsi hiányzott: Szedeák-Kecskemét 59-68

Ugyanaz, mint az Alba ellen: a Szedeák kosárlabdacsapata vezetett a negyedik negyed közepén, majd kikapott hazai pályán. Jerrell Williams nagy meccset játszott.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Kecskemét 59-68 (18-16, 16-20, 17-16, 8-16)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezeti: Cziffra, Pozsonyi, Tőzsér.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 1, Levy 6, Kiss Zs. 10/6, Williams 20, Csorvási M. 15. Csere: Vida, Csorvási L. 5, Wirth 2, Varga Z. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Kecskemét: Wittmann 18/6, Mészáros 1, Djeraszimovics 17, Jovanovics 7, Bencze 10. Csere: Pongó Ma. 6, Karahodzsics 6, Pongó Má. 3, Hegedűs. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Bonifert Domonkos: - Két jól felkészített csapat játszott ma kemény meccset, amelyen verbális hadviselésben múlt felül bennünket a Kecskemét.

Sztojan Ivkovics: - Örülök, hogy sikerült örömet szerezni a minket elkísérő szurkolóknak. Csapatom száz százalékos játékkal győzte le a jól felkészített, szimpatikus Szegedet.

IV. negyed (59-68)

10. perc: időkérés. 56 másodperc van hátra, öt pont a hátrány. Levynek ütnek oda. Hibátlan az első, a második is az 59-62. Wittmann estében dob zseniális kosarat 59-64. 26,9 másodperc van hátra. 15 másodpercnél faultolunk, alighanem eldőlt. Pedig ez is nyerhető meccs volt, mint az Alba elleni. Valami azonban megint hiányzott. A vége

9. perc: jó a szegedi védekezés.

8. perc: Karahodzsics, baj van 57-62.

7. perc: Djeraszimovics, most ők vezetnek 57-58. Levyre fújnak faultot. Djeraszimovics megint 57-60.

6. perc: Levy triplája nem jó. Jonónak nincs nagy meccse ma, de azért küzd becsülettel. Wittmann ziccere 57-56.

5. perc: Kiss Zsolt, bemegy a tripla 57-54! Időkérés!

Megint egy kicsi hiányzott: Szedeák-Kecskemét 59-68. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

4. perc: Jereminov első pontját dobja 52-54. Karahodzsics ront, köszönjük! Williams huszadik pontját dobja, a Szedeák 54-nél jár 54-54.

3. perc: Varga Zalán triplája megy nagyon mellé.

2. perc: Djeraszimovics egyik büntetője jó 51-53. Vida remek "no look" passza. Faultgondok egyik oldalon sincsenek.

1. perc: ezt a meccset meg kell nyerni! Hajrá, Szedeák! Jereminov összehozza a 12. szegedi eladott labdát... A túloldalon öt ilyen van.

III. negyed (51-52)

10. perc: Varga Zalán ad gólpasszt Csorvási Milánnak, egy pont maradt a különbség az utolsó negyed előtt 51-52.

9. perc: Djeraszimovics 49-52. Vida zseniális passza után (egész pályán áthajítva, a palánkról került társához a labda) Jereminovot blokkolják.

8. perc: önkosár! Ilyet aztán ritkán látni: Wittmann dobása után Csorvási Milán kezéről a szegedi gyűrűbe megy a labda. A statisztikában Benczének írják be 49-50.

7. perc: Djeraszimovics 47-46. Kiss Zsolt dob el a triplát "muszájból", nem megy be. Varga Zalán a pályán. Csorvási Milán ziccere 49-48.

6. perc: Kiss Zsolt hármasa nem jó, Williamset lökik fel. Kitalálják? Megint Williams, faulttal együtt! A büntető nem jó, de így is 47-44.

5. perc: Levy védekezik remekül. Williams, a legjobb meccse a Szedeák mezében 45-40.

4. perc: Csorvási Milán, a kosár jó, a büntető is 43-40.

3. perc: Williams, micsoda gólpassz! Csorvási Milán váltja be, majd jön egy kecskeméti dobás 38-40. Megint Williams 40-40.

2. perc: most nagyon rosszul védekezett a Szeged, Wittmann használta ki 34-38. Levy viszont nem ront elöl 36-38.

1. perc: folytatjuk! A vásárhelyi Mészáros Máté ront.

II. negyed (34-36)

10. perc: nincs újabb kosár, kétpontos vendégvezetés a félidőben.

9. perc: büntetőből egyenlítenek, majd Wittmann dob egy ziccert 34-36. Szegedi időkérés. A kecskeméti szurkolók hangosabbak.

8. perc: Wittmann triplája után vezetnek a vendégek 30-31. Levy nem hagyja annyiban 32-31. Büntetőből egyenlítenek a vendégek 32-32. Pongó Máté egyik büntetője jó 32-33. Williams labdát szerez, majd zsákol egy hatalmasat, végül dob egy csókot kecskeméti védójének 34-33.

7. perc: Csorvási Milán bedobja, Wittmann csak másodjára teszi be a ziccert 30-28.

6. perc: Williams megint eredményes, talán érezte, hogy ideje villantania, eddig nem remekelt a légiós 28-24.

5. perc: Vida remek passza után Csorvási Levente talál be 26-24. Időkérés.

4. perc: Csorvási Levente szerez támadólepattanót, bravó! Odaütnek neki, egy büntető megy be 24-21. Wittmann dobhatott tisztán, ő az ilyeneket bevágja 24-24.

3. perc: Wirth meglóg, megkapja, bedobja 23-21. Megint nem jut dobásig a Kecskemét.

2. perc: Wirth eladja, Wittmann bedobja. Így tesz Csorvási Levente is 21-21.

1. perc: Pongó Martin egyenlít 18-18. Williams büntetőiből egy megy be 19-18. Bencze is csak egyet dob be 19-19.

I. negyed (18-16)

10. perc: Karahodzsics kosarával 18-16 a negyed vége.

9. perc: kiváló szegedi védekezés, Williamsre mégis faultot fújnak. Djeraszimovics 18-14.

8. perc: Williams dobat kosarat Csorvási Milánnal, jól játszik a Szedeák 18-12.

7. perc: Djeraszimovics közelről, majd Kiss Zsolt triplája 14-10. Kolti remekül kezdett. Williams végigszlalomozik 16-10. Ivkovics kér időt, közben szerepel a játékvezetőknek, nem túl szimpatikusan...

6. perc: kiváló szegedi védekezés végén nem jut dobásig a Kecskemét, Williams is ront.

5. perc: Williams kosara 10-8. Technikait kap a Kecskemét, Kiss Zsolt az elsőt dobja be 11-8.

4. perc: Jereminov passzából Csorvási Milán, először vezetünk 8-6. Bencze 8-8.

3. perc: Williams kettő plusz egyes akciója után Djeraszimovics 3-6. Kiss Zsolt különleges triplája, három büntetőt dob be zsinórban 6-6.

2. perc: Jovanovics, majd Bencze 0-4.

1. perc: remek a hangulat a kezdésnél, vendégszurkolók is érkeztek a sporiba.

17.57: üdvözlünk mindenkit Újszegedről. Hamarosan kezdődik a meccs, tartsanak velünk!

Az újoncot fogadja hazai pályán a Naturtex-SZTE-Szedeák szombaton 18 órától a férfi kosárlabda NB I A csoportjának 4. fordulójában. Hiába hangzik azonban jól a fenti mondat, az újonc szegedi vendégjátéka mégsem számít totónyelven szólva fix egyesnek. Hogy miért mondjuk ezt?

A Kecskemét nem klasszikus újonc az élvonalban. A 2012–2013-as bajnokságban nem azért játszott a B csoportban, mert kiesett, hanem azért, mert anyagilag instabil volt a csapat működtetése. Egyévnyi kényszerű szünet után azonban visszatértek az élvonalba, úgy, hogy tavaly mind a 28 mérkőzésüket megnyerték a másodosztályban. Ha ehhez hozzávesszük, hogy az idei szezonban három győzelemmel kezdtek az A csoportban, könnyű kiszámolni, hogy 31 bajnoki óta veretlen a kecskeméti együttes. Amelynek egyébként a szövetségi kapitány, Sztojan Ivkovics a szakmai igazgatója, aki tekintélyénél fogva jobban tud hatni a játékvezetőkre meccs közben, mint más vezetőedző, ezzel is meg kell tehát küzdeni a szombati bajnokin.

Vida (fehérben) harcosságára nagy szükség lesz. Fotó: Schmidt Andrea
Vida (fehérben) harcosságára nagy szükség lesz.

Na nem mintha a Szeged–Kecskemét valaha is könnyű meccs lett volna. 2009-ben például a Szedeák éppen a másodosztályú főiskolai csapat ellen kezdte a bajnokságot Kecskeméten. Húsz ponttal, 91–71-re kaptak ki akkor úgy, hogy szinte lejtett a pálya a hazaiaknak. Nem volt reális az eredmény, ezt az is mutatta, hogy hazai pályán nyert a Szedeák (a legjobb játékos Csorvási Levente volt 27 pontjával, igaz, akkor még a Kecskemétben játszott), majd a szegediek a másodikok, a Kecskemét nyolcadik lett az alapszakaszban, sőt Vidáék később fel is jutottak. A következő szezonban már az élvonalban találkoztak, Szegeden egy szoros meccsen 94–84-re, Kecskeméten 93–76-ra nyertek a Bács-Kiskun megyeiek. Csorvási Milán a két meccsen 21 pontot dobott, de akkor még ő is a kecskemétieket erősítette. A 2011–2012-es szezonban összejött az élvonalbeli siker, Tomiszlav Ivosev 25 pontjával 77–71-re nyert a Szedeák. Érdekesség, hogy a vendégeknél ekkor a szegedi Puszta Dávid és a hódmezővásárhelyi Mészáros Máté is a keretben volt. 2012 februárjában, Kecskeméten 89–73-ra nyertek a lilák, a mai napig az volt a két csapat utolsó egymás elleni bajnokija.

A mostani összecsapás több játékosnak is különleges lesz: a már említett Csorvási testvérek, Levente és Milán együtt próbálják meg megállítani egykori csapatukat, várhatóan a Kecskemétről érkező, gyermekeiknek drukkoló Csorvási szülők szeme láttára. A vendégeknél a már említett Mészáros Máténak lehet majd furcsa érzés Csongrád megyében pályára lépni. A vásárhelyi fiú egyre több lehetőséget kap Ivkovicstól, aki már a válogatott bő keretébe is meghívta a 21 éves bedobót.

Nagy bravúr lenne tehát a szerb légiósokkal megerősített Kecskemét elleni siker, ám hazai pályán egyszer már sikerült ez a Szedeáknak, amelyből csak Miscsevics hiányzik majd sérülése miatt. Nincs más dolguk, csak megismételni a 2011-es produkciót.

• 1. Bábkacsa 2013. október 20. 18:11
    „mindig egy kicsi hiányzik...mikor cserél már edzőt a Szedeák?”

A-Híd Szeged-KSI 17-4

A férfi vízilabda OB I szombati játéknapján az A-Híd Szeged délelőtti matinén a KSI-t fogadta az… Tovább olvasom