2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 2°C | 12°C Még több cikk.

Megint négygólos vereséget szenvedett a Szeged Beton

Ismételten bebizonyosodott, a Szegednek nem fekszik az egri uszoda. A férfi vízilabda OB I elődöntőjének első összecsapásán Kiss Csabáék négy góllal verték a rosszul játszó Betont.
Két és fél hónap alatt immár harmadszor szenvedett négygólos vereséget a Szeged Beton Egerben. Először a LEN-kupa negyeddöntő visszavágóján győztek Felthamék 5–1-re, aztán a bajnoki rájátszásban 10–6-ra, most meg az OB I elődöntőjének első összecsapásán 9–5-re.

Mindhárom mérkőzésben közös, hogy a hazaiak sokkal jobban játszottak, nagyobb vehemenciával küzdöttek. Ennyit számít a hazai környezet? Meglehet, hiszen, amikor Szegeden csaptak össze a felek, akkor Binderéknek esélyük sem volt még a döntetlenre sem.

Most viszont a Bitskey uszodában játszottak, és a hatodik perc végén már 3–0-ra vezettek. Alaposan „beragadt" a Beton, de amikor a negyed vége előtt néhány másodperccel Varga Péter ragyogó mozdulattal értékesítette Juhász Zsolt átadását, elkezdtek reménykedni a vendégekért szorítók. Lelkesedésük azonban nem tartott sokáig, ugyanis a második nyolc percben, amellett, hogy az Eger kapuja előtt Balatoniék gyámoltalanok voltak, az egyébként jól védő Baksa László kapujába kétszer megint bevágódott a labda, 5–1.

Úgy festett, már a szünetre eldőlt a mérkőzés. Ráadásul a fordulást követően Varga II. Zsolt bombájával már ötgólosra nőtt a különbség. Mégis elkezdett zárkózni a Szeged. Varga Tamás értékesített egy büntetőt, aztán pedig Varga Péter lőtte akcióból a vinklibe a Mikasát. És akkor emberelőnybe került a Beton. Ha értékesíti a fórt, teljesen visszajön a meccsbe, de Balatoni átadása túl magas volt Varga Csuvinak... A folytatásban már felváltva estek a gólok, a vendégeknek nem volt esélyük közelebb férkőzni.

Varga Tamás (labdával) akcióból nem, csak büntetőkből talált be Szécsi Zoltán kapujába. Fotó: Segesvári Csaba
Fotó: Segesvári Csaba

A mérkőzés után Kásás Zoltán, a Szeged edzője csalódott volt.

– Nagyon gyengén játszottunk, ha a folytatásban is csak ennyire leszünk képesek, akkor a következő két mérkőzésen is simán kikapunk – nyilatkozta a tréner. – Nem sokat csináltunk meg abból, amit megbeszéltünk. Határozatlanok voltunk, a helyzetben lévők lepasszolták a labdát, a megbeszélt emberelőnyöket pedig egyszer sem játszottuk meg. Statikus, mozgás nélküli játékot játszottunk. Nem az a baj, hogy kikaptunk, hanem ahogy kikaptunk...

Rájátszás

Az 1–4. helyért: Domino–Vasas 9–15, a párharc állása: 4–2 a Vasas javára. 5–8. helyért: FTC–Pécs 8–9, a párharc állása: 4–2 a Pécs javára. 9–12. helyért: Szolnok–Fehérvár 8–7 (hosszabbítás után), a párharc állása: 4–2 a Szolnok javára; OSC–BVSC 5–6, a párharc állása: 4–2 a BVSC javára.

Érthetően az egriek mesterét, Gerendás Györgyöt lényegesen jobb kedvében találtuk.

– Abszolút elégedett vagyok, nem is elsősorban a győzelem miatt, hanem mert a számunkra némi csalódást hozott szerdai, Csehov elleni LEN-kupa- döntő után ennyire fel tudták szívni magukat a fiúk. Szerdán is jó lenne nyerni, de az egy teljesen más meccs lesz. Nagy bravúr lenne, ha Szegeden is nyernénk.

A betonosok egyik legjobbja, Varga Péter csapatkapitány szomorú volt:

– Álmosan kezdtünk, két elkerülhető, buta gólt kaptunk az elején, ami alaposan megfogott bennünket. Aztán 6–3-ra feljöttünk, de fórban hibáztunk. Akkor szállt el végleg a győzelem lehetősége. Szerdán mindenáron javítanunk kell.

A meccs 18.30-kor kezdődik majd.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Eger–Szeged Beton VE 9–5 (3–1, 2–0, 2–2, 2–2)

ING férfi vízilabda OB I, rájátszás, elődöntő, első mérkőzés. Eger, Bitskey uszoda, 1300 néző. Vezette: Petik, Fekete.
Eger: SZÉCSI – Kiss Cs., NYÉKI 1, Decker Á. 1, KIS G. 1, BIROS 4, Hegedűs. Csere: Matajsz, Varga II. Zs. 1, Feltham, Binder 1, Császár, Kovács G. Edző: Gerendás György.
Szeged: BAKSA – Balatoni, VARGA T. 2, Komlósi, Korolija, Weszelovszky, Lehmann. Csere: Monostori, Juhász Zs., VARGA P. 2, Éles, Molnár P. 1, Török B. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 6/1. Ötméteresből: 3/3, ill. 3/2.
Az egyik fél nyolcadik pontjáig tartó párharc állása: 4–2 az Eger javára.

• 1. theseus 2008. március 31. 09:56
    „Hajrá fiúk! Itthon nyerni fogtok, utána pedig már Egerben is!
    Bízom a Mesterben, hogy a meccs kielemzésével levonjátok a megfelelő tanulságokat, és legközelebb minden fordítva történik.”

Majdnem Pendola-bravúr

A Pendola Szentes Elektroglob ugyan jól játszott az Újpest otthonában, de egy góllal mégis… Tovább olvasom