Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2014. 11. 27. csütörtök - Virgil

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sport - labdarúgás, kézilabda, vízilabda > Megint nem sikerült: ezüstérmes a Hungerit a magyar kupában

Megint nem sikerült: ezüstérmes a Hungerit a magyar kupában

Egyszer fel tudott állni a Hungerit Szentesi Vk az Eger elleni döntőben, a végén azonban nem sikerült a bravúr, így ezüstérmet szerzett Zantleitner Krisztina együttese a Theodora Magyar Kupában.

Kis Réka-Gyúrós István - 2012.11.09. 21:26
Megosztás: Facebook Twitter E-mail

Eger-Hungerit-Szentesi VK 9-5 (2-1, 1-1, 3-3, 3-0)

Theodora női magyar kupa döntő.
Budapest, Komjádi uszoda, 400 néző. Vezette: Székely Balázs, Kun György.

Eger Gangl – Antal D. 4, Pengő, Keszthelyi 2, Somhegyi 1, Czigány D., Pócsi. Csere: Zajácz, Valyi, Veréb 1, Miló, Paradi. Edző: Kelemen Attila.

Szentes: Nalmpanti – Hevesi 1, Miskolczi, Musgrove, Kotova 2, Kövér-Kis, Gémes 1. Csere: Győri, Kásár, Rácz. Edző: Zantleitner Krisztina.

Emberelőny: 8/2 ill. 11/3.

Ötméteres: 3/2 ill. 1/0.

Zantleitner Krisztina: 6-3 után még meccsben tudtunk maradni, sikerült felkapaszkodnunk, de a kulcsfontosságú pillanatokban nem tudtunk átlendülni a holtponton. Fejben gyengébbek voltunk, mint az ellenfelünk, ezért lehetett sima az utolsó negyed.

Az érmeket Henrik Gotterbaum, a Kékkúti Ásványvíz vezérigazgatója, és Dr. Martin György, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke adta át. Gratulálunk a lányoknak%

4. negyed (3-0)

Kövér-Kis hozza el megint a labdát, Kotova hiába küzd két emberrel a nyakában centerben, nem fújnak a bírók. Somhegyi gyorsan kétgólosra állítja vissza az egri vezetést, megint zárkózhatunk. 7-5. A szerencse sincs mellettünk, Veréb lövését eléri Nalmpanti, de a kezéről esik be a labda. Időt kér a Szentes. 8-5. Előnyben jöhetnek a Kurca-partiak, ezt be kell lőni! Nem! Miskolczit blokkolják a fehérek. Újabb szerencsétlen szentesi akció, megint blokkolnak a hevesiek. Egri ötméteres és Antal-gól, megint. Ez kezd elúszni... 9-5. Szentesi labdaszerzés, 4 perc még a mérkőzésből. Egymás után szerezzük a labdákat, de gólt nem tudunk lőni. Most kontra a Szentesnél, egy egri góllal végleg megszűnne minden reményünk. Pedig a szurkolókon nem múlik... Bő egy perc vissza, egyik támadás sem fejeződik be lövéssel. Kotova fordul be centerben, de ez is csak a kapufát éri. Megvolt az esély pedig a győzelemre, egyszer már felállt a csapat a meccs közepén, még egyszer nem sikerül. Az utolsó támadás a minénk, előnyben jöhetünk, de Gangl kiüti, az Eger nyeri a Magyar Kupát a nőknél. Szép volt Szentes!

A szentesi Kövér-Kiss Réka (b) és az egri Keszthelyi Rita küzd a labdáért.

3. negyed (3-3)

Kövér-Kis Réka megküzdött a labdáért, de megvan, ez a lényeg. A félpályán védekezik az Eger, így nem jutnak lövésig a lányok. Kotova szerez labdát, majd amikor már elindulna vissza mindenki, Hevesi harcol ki ötméterest. Kövér-Kis áll oda, Gangl viszont olvasta a lövést. Hevesi kapkodott, elkerüli a lövés a kaput. Előnyben támadhatnak a fehérek, időt is kér Kelemen Attila. Gémes pöcköl bele az adogatásba, de összeszedik az egriek. Ugyan nem fórban, de érkezik Antal második gólja is, kettővel vezet az Eger. 4-2. Kotova pörgetne centerben, de már nem volt benne erő. A 4. perc közepén 6. fórját és 3. Antal-gólját kapja az Eger. Baj van...5-2. Előnyben a Szentes, Gémes minden dühe benne volt ebben a lövésben. 5-3. Ráczhoz érkezne a labda centerben, de Gangl robban ki a passzra. Az Eger újabb büntetőt kap, Antal bepattintja. 6-3. Kövér-Kis szélről értékesíti az előnyt, zárkózunk! 6-4. Egri-előny, Czigány lövése viszont Nalmpanti kezében elakad. Kimarad az egri előny, egyre gólra jöhetünk fel. Kijönnek szorosra a fehérsapkások, Kotovát ez sem nagyon zavarja abban, hogy hatalmas gólt vágjon. 6-5! Kimarad az egri akció, a Szentes viszont fórban jöhet. Zantleitner Krisztina kér időt. Lejár az előny, Kövér-Kis most a jobb oldalról, kimegy a blokkról a labda. Egri kontra, a véghajrában Miskolczi ejtése gangl kezében landol.

2. negyed (1-1)

Keszthelyi hozza el a labdát Kövér-Kis elől, de gyorsan szerel a Szentes. Gangl jól jön ki a kapuból, nem jut lövésig a Csongrád megyei csapat, de az egri indítást ők szedik össze, lefordulnánk, de visszaér a hevesi gárda és labdát szereznek. Antal lövése viszont el se megy a kapuig. Újabb szentesi szerelés, megint jöhetünk az egyenlítésért. Hevesihez ugyan elér a labda, de kontra. A 3. perc végén fórban jöhet az Eger, Keszthelyi lövését blokkoljuk! Kövér-Kis Réka szerez labdát, gólt kellene dobni lányok! Szűk 4 perc még a félidőig. Előnyben jöhet a Szentes 3 perccel a negyed vége előtt, Kotovának most jó a húzás! 2-2! Czigány vágja a kapufára a labdát, a vezetésért támadhat a Szentes! Gangl-t állítják ki a bírók a kapuból, Gémes Anett lövése a kézrengetegben csak a fölső kapufára jut el. Az egri fórt Keszthelyi most bevágja, megint a hevesieknél az előny. 1:13 még vissza. 3-2. Kontra a Szentesnél, majd labdaszerzés. Kádár távoli ejtése hatalmas gól lett volna, de Gangl eléri. Még felhozza a labdát az Eger, de a félidőben marad a 3-2.

Az egri Pócsi Bianka (b) és a szentesi játékos, Hazel Musgrove küzd a labdáért.

1. negyed (2-1)

A szentesi labdaszerzés ellenére nem jut lövésig a kéksapkás gárda, az Egertől pedig kontra miatt veszik el a bírók a labdát. Kotova próbált centerből lőni, de nem sikerül megfogni a labdát. A második perc végén előnyből jöhetne a hevesi gárda, de Antal lövését Nalmpanti kiüti. A 3. perc közeppén Keszthelyi törimeg a gólcsendet, szabaddobásból avatja fel a szentesi kaput. 1-0. Újabb egri fór, újabb gól, most Antal követte el. GÓlt kellene most már lőni! 2-0. A 4. perc közepén jön az első szentesi előny, de Kövér-Kis lövése a blokkról pattan le. Somhegyi kishíján háromra növeli az egri vezetést, de a szentesi kapus valahogy kihalássza a fölső sarokból az ejtést. Támadásban továbbra sem szuperál a Szentes, 3 perc még a negyedből. Hevesi makacsolja meg magát, megtörik a Kurca-parti gólcsend. 2-1. Előnyben jöhet a Szentes a egyenlítésért, Musgrove húzása azonban mellé megy. Az Egernél már a második kontrát fújják be, megint a Csongrád megyeiek jöhetnek. Jönnének, de szerel az Eger, majd Keszthelyi lőhet büntetőt. A kapufára vágja, a kipattanót összeszedi a Szentes! Jó a védelem, labdát szerzünk, de elöl megint nem tudunk mit kezdeni.

9.50: A szentesi drukkerek dobokkal és dudákkal szerelkeztek fel, nagyon szurkolnak a Kurca-parti alakulatnak, a tavalyi vereség után most kell az az MK-kupa.

BVSC-Zugló–Hungerit-Szentesi VK 7–9 (2–2, 1–2, 2–2, 2–3)

Női vízilabda magyar kupa, elődöntő. Budapest, Komjádi uszoda, 150 néző. Vezette: Csanádi, Füzesi.
BVSC-Zugló: HORVÁTH A. – ILLÉS A. 3, Csabai 1, KISTELEKI 2, Takács V., Ráski, Kele. Csere: Illés H., Szabó S., Farkas 1. Vezetőedző: Petrovics Mátyás.
Hungerit-Szentesi VK: NALMPANTI – HEVESI 2, Miskolczi 2, Musgrove, Kotova, Kövér-Kis 2, GÉMES 2. Csere: Győri, Kásár, RÁCZ 1. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 7/5, ill. 12/4.
Ötméteresből: 1/0, ill. 2/2.

Zantleitner Krisztina együttese ma este a BVSC-Zugló ellen ugrott medencébe a budapesti Komjádi uszodában, méghozzá a tavalyi, szentesi szempontból vesztes finálé (8–9) ismétléseként. Ahogy akkor is, most is a szentesiek számítottak esélyesebbnek, a két csapat bajnokiját ugyanis októberben 13–6-ra nyerte a Hungerit. Persze minden meccs más, de a medencében látni lehetett, Győri Eszterék idén is döntőt szeretnének játszani – köszönhetően a kiegyensúlyozott támadójátéknak és Nalmpanti kapus védéseinek, 9–7-es sikerük után ezt meg is tehetik.

Azt pedig, hogy a vasárnap 10 órakor kezdődő, Eger elleni meccs után (online: delmagyar.hu) a tavaly előtti boldog, vagy a tavalyi szomorú szentesi arcokat láthatjuk-e majd a medence szélén, egyelőre csak megtippelni lehet. Mi, és a vasárnap 6.30-kor Szentesről induló ingyenes szurkolói busz utasai mindenesetre bízunk az előbbiben.

Zantleitner Krisztina: – A bajnoki siker ellenére szoros meccsre készültünk, az is lett. Ugyanezt várom a finálétól is.

A másik elődöntőben: Dunaújvárosi Főiskola–ZF-Eger 4–10 (0–1, 1–2, 1–5, 2–2).

Moderálásra küldöm 1. pirosmedence 2012.11.11. 11:30

Óóó! Pedig de jó lett volna! Gratulálunk a sok aranyos, tehetséges és szorgalmas lánynak és természetesen az edzőnek is - további sok sikert!