2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 18°C Még több cikk.

Megint nyert a Kosársuli

Továbbra is remekül szerepel az EnterNet Vásárhelyi KS férfi kosárlabdacsapata az NB I B csoportjában: Utasiék ma a Szolnokot verték 93-78-ra hazai pályán.
EnterNet Vásárhelyi KS–Szolnoki Főiskola 93-78 (27-23, 20-19, 27-12, 19-24)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport. Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Söjtöry, Reisz, Kovács N.
Kosársuli: Balaton 5/3, Czibere 2, UTASI 16/6, MÓCSAI 22, DIAKITE 23. Csere: DANI 13/6, Kukla 10, Böszörményi, Szilágyi 2, Csorba. Edző: Elek András.

A vásárhelyi nevelésű Szögi Ádám vezetésével bebizonyították a szolnoki fiatalok, hogy nem véletlenül verték meg a Kosársuli közvetlen riválisai közül a Szedeák, az Eger, és a Baja csapatait is. Az NB I/B-s bajnokság harmadik helyén álló Kosársuli ezúttal sem játszott jól, főleg a támadások voltak nehézkesek, és jópár eladott labda is rontotta a játék képét. Igaz, hogy a vásárhelyi kezdőcsapatból sérülés miatt hiányzott Vas Péter, Balaton fájó térddel vállalta a játékot, Czibere megint betlizett, Diakite pedig alig volt a pályán.

Utasi kosaraival jól kezdett a Vásárhely, de Szögiék gyorsan fordítottak. Az időkérés után sem javult a Kosársuli támadójátéka, szinte csak büntetőből szereztek pontot Cziberéék – de így is visszavették a vezetést. Szerencsére Diakitét és Mócsait nem tudták a szolnokiak tartani, így a palánk alatti hazai fölény 27-23-as negyedzárást hozott.

A második tíz perc elején a vásárhelyi centerek megszórták a Szolnokot, de a megsérült Diakite nélkül ismét kiegyenlített lett a játék. Mócsai és Utasi betöréseire kinti kosarakkal válaszoltak a vendégek, így 40-36 után 47-42-vel zárult a félidő. Feltűnő, de egyben elszomorító volt, hogy a fiatal, rendkívül lelkes szolnokiak sokkal fegyelmezettebben támadtak, és jobban is védekeztek. A Kosársuli jobbára bravúrkosarakkal tartotta szerény előnyét, bár Diakitének volt két szép zsákolása.

A szünet után szinte végig zónáztak a vendégek, ami ellen nem játszott türelmesen a Kosársuli. Szerencsére a vásárhelyiek védekezése feljavult, sok lerohanásos kosarat szereztek, így állandósult a 10 pont körüli előny. A negyed második felében Balaton és Dani, két fiatal vásárhelyi irányító egyszerre volt fönn a pályán, ezzel még jobb lett a védekezés. 5 perc alatt csak négy pontot kapott a csapat, ezzel 20 pontra nőtt az előny, és el is dőlt a mérkőzés.

Az utolsó játékrész elején a cserék sokat hibáztak, ráadásul Diakite válla is megsérült. Az előny vészesen fogyott, amin még jobban belelkesültek a vendégek. Hiába játszott remekül Mócsai és Dani, a szolnokiak szereztek több pontot. Az utolsó két percben letámadtak a vendégek, de mivel kosarat nem dobtak, 15 pontra nőtt a Kosársuli előnye.

Ez volt az EnterNet 15. győzelme a bajnokságban, amellyel továbbra is harmadik helyen áll a csapat.

Elek András: - Hiába győztünk sorozatban hetedszer, mindig nagyon sokat hibázunk úgy támadásban, mint védekezésben. Szerencsére a nézők ingyen jöhetnek be, így nem szólhatnak egy rossz szót sem.

Magyar-orosz: megvan a szűkített keret

Szűkítette keretét Erwin Koeman, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a szerdai,… Tovább olvasom