2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Mégis könnyű lett

Fallabda, Budapest - Az első fordulóhoz hasonlóan a másodikban is szettveszteség nélkül, 4–0-ra nyert a Vidux Tisza Squash SE fallabdacsapata a Premier Ligában Budapesten, a PSA-Griff SE vendégeként.
PSA-Griff–Vidux Tisza Squash SE 0–4

Férfi fallabda Premier Liga, 2. forduló.
Budapest, Griff Squash&Fitness Club.
Párok: Altvater Kende–Hoffmann Péter 0:3 (2–11, 4–11, 0–11), Reiser Dávid–Sebők Benedek 0:3 (4–11, 4–11, 11–13), Szabóky Márton–Eddie Charlton 0:3 (7–11, 7–11, 6–11), Gubi Ramón–Daniel Poleshchuk 0:3 (7–11, 3–11, 5–11).
További eredmény: az Alba-Török– Topgrund meccs elmaradt, a vendégek nem álltak ki.

Nem lesz könnyű – írtuk a fallabda Premier Liga 2. fordulója előtt, amikor a szegedi Vidux Tisza Squash SE budapesti látogatását elemeztük. Nem is ígérkezett annak a PSA-Griff SE elleni meccs, hiszen a bajnoki címért folyó harcban ők tűntek a legnagyobb riválisnak, mégis „lesimázta" ellenfelét a szegedi együttes. Hogy miért lett ekkora a különbség, és miért úszta meg ezúttal is szettveszteség nélkül a csapat?

Mert komolyan vette a Premier Ligát! Két minőségi légióst igazolt, ezzel is emelve a színvonalat, hetek óta készült a bajnokira, és a vendégszurkolók megint jóval többen voltak, mint a pestiek. A PSA- Griff SE – talán azért, mert a papírforma alapján érezték, nem sok siker vár rájuk – nem tisztelte meg ezzel ellenfelét. Hogy csak egy példát említsünk: a hazai játékosok 18 óra után estek be a Griff Squash&Fitness Clubba – a szegediek ekkorra már bemelegítve várták őket…

Ez persze semmit nem von le Hoffmann Péterék érdemeiből, ő például annyira felmérgelte magát, hogy Altvater Kende személyében a vártnál gyengébb ellenfelet kapott, hogy az utolsó szettben 11–0-ra nyert. Sebők Benedeknek ugyan egyszer 1–8-ról kellett felkapaszkodnia, de ő sem bukott játszmát, Eddie Charlton hozta azt, amiért leigazolták, fájó combbal simán verte a magyar ranglistavezető Szabókyt, és az első fordulóhoz hasonlóan Poleshchuk is bombabiztos volt.

– Meggyőző fölénnyel nyertünk, rendkívül elégedett vagyok, ezért utaztunk el Budapestre. Hasonló fölényre számítottam, hiszen a srácok rengeteget edzenek, és már többször bebizonyították, hogy ők alkotják Magyarország legjobb csapatát. Várjuk a hasonló folytatást, immár Szegeden! – értékelt Barna Zsolt, a névadó Vidux Kft. tulajdonosa.
A bajnokság lebonyolításában egyébként változás történt: a szegediek által az első fordulóban legyőzött Topgrund visszalépett, így jelenleg csupán háromcsapatos a mezőny. A következményekről az elnökség a szerdai találkozóján dönt majd.

Tisza Volán: a szétlövés átka

A szerb jégkorongliga ötödik fordulójában a Tisza Volán Szegedi Vízmű Belgrádban a HK Vitéz vendége… Tovább olvasom