2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Megizzadt a bajnokesélyes: Szedeák-Albacomp 62-72

Remek utolsó hat percet produkálva a Naturtex-SZTE-Szedeák kis híján meglepte a bajnokesélyes Albacompot az újszegedi sportcsarnokban.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Albacomp 62-72 (16-26, 13-13, 15-20, 18-13)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Vígh, Hegedűs, Frányó.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Drahos 5, Kiss Zs. 5/3, IVOSEV 17/3, TANÁCS 21/6, Dukics 7. Csere: Molnár M. 5/3, Csorvási 2, Vida. Vezetőedző: Fodor Péter.
Albacomp: SIMON 10, EL-AMIN 35/9, Hollis 2, Hendlein 5/3, Keller Á. 3. Csere: Bódi, Chism 9, Madár 5/3, Juhos 3/3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
Kipontozódott: Keller Á. (35.), Chism (37.), Hollis (37.).

Fodor Péter: - A középső két negyedben túlságosan is tiszteltük az ellenfelet, a hajrában viszont a csapat megmutatta igazi erejét. Kicsin múlott a meglepetés.

Dzunics Braniszlav: - Harminc percen át kontrolláltuk a mérkőzést, az utolsó negyedet viszont elrontottuk.

IV. negyed

10. perc: Simon egy büntetője jó 62-70. El-Amin mindkettőt bevágja 62-72. Ez a vége. Megizzadt az Albacomp Újszegeden.

9. perc: Tanács kosarával 62-69.

8. perc: Molnár asszisztja után Ivosev 60-67. Molnárnak ütnek oda, két büntető. Visszafújják, alapvonal. Tanács dobása lejön, jól védekezett az Alba. Simon egyedül maradt 60-69.

Bajnokesélyes vizitált Újszegeden: Szedeák-Albacomp

7. perc: Hollis hibája, Tanácsnak ütnek oda. Chism is kiszáll. Tanács két büntetője jó, 57-67. Hollis belemenése, labda a szegednél. Hollis kiszáll.

6. perc: Keller támadóhibája után kipontozódik, labda a Szedeáknál. Ivosev-tripla, a harmadik szegedi zsinórban 56-67. Molnár Miklós a legrosszabbkor ront ziccert.

5. perc: Vida passza után Kiss Zsolt triplája, ahogy szokta 50-67. Tanácsé is hármas, Dzunics kér időt 53-67.

4. perc: Madár András kosarával 47-67. Szegedi időkérés.

3. perc: Tanács triplája, ezzel 14 pontos 47-63. Nem találják ki: El-Amin 47-65.

2. perc: Tanács kosara nem jó, ellépte.

1. perc: Dukics adja el. Ez nem az ő meccse. Megint háronszor dobhattak rá, Chismé lett jó 44-61.

III. negyed (44-59)

10. perc: El-Amin emberről, ő nyeri a meccset az Albának 44-56. Meg persze Simon Balázs 44-58. Dukics triplája lejön, elrontjuk a negyed végét. Chism egy büntetője jó. 44-59 a negyed vége.

9. perc: ez igen! Drahos három ember között rohant a gyűrűig 42-54. Keller reklamál ki egy technikait. Kiss Zsolt bevágja mindkét büntetőt, 44-54 és nálunk a labda. Chism gyengécske, Csorvási mellett szabálytalankodik.

8. perc: szép támadás végé ront az Alba, mi is kihagyjuk.

7. perc: Ivosev sapkája Simonnak, faultnak fújják... Mindkét büntető bent 38-54. Tanács tartja a különbséget 40-54.

6. perc: El-Amin büntetői, Juhos triplája 36-52. Tanács a legjobb szegedi ma 38-52.

5. perc: Simon dobása rövid, a labda a vendégeké, majd Tanács megszerzi. Csorvásira fújnak faultot.

4. perc: Ivosevé az első szegedi kosár a félidőben, Tanácsé a második, és büntetőzhet is. Bent van 34-47. Megint Tanács, vendégidőkérés 36-47.

3. perc: két hazai dobás is lejön a gyűrűről. Simon egy büntetője jó 29-45. El-Amin 29-47.

2. perc: El-Amin helyzet nélkül is "csont nélkül" szórja be 29-44.

1. perc: negyedórás szünet után folytatódik a meccs, a vendégeknél a labda. Hendlein triplája nem vált ki osztatlan sikert a hazai publikumnál 29-42.

II. negyed

10. perc: Drahos és Dukics nem érti meg egymást, maradunk tízen kívül. Jön Vida. Most már csak mínusz tíz, Ivosev egy büntetője volt jó 29-39. Félidő.

9. perc: Drahos faultol, El-Amin büntetői után 25-39. Bár összeomlott az internetes statisztika, kb. 25 pontnál jár. Ivosev labdaszertése után Drahos 27-39. Dukics kosara 28-39.

8. perc: háromszor dobhatott az Alba, Keller Ákos harmadjára bepöccinti 23-37. Ivosev két büntetője bent, 25-37.

7. perc: Hollis beszedi negyedik faultját, Bódi jön a helyére. Az amerikainak igen gyenge meccse a mai, El-Amin azonban őt is pótolja. Összességében igen halovány a vendégcsapat tavalyi önmagához képest, csak El-Aminnak köszönhetően vezetnek.

6. perc: Hendlein szerencsével, Fodor Péter kér időt 23-35.

5. perc: El-Amin betörésből, Dukics tempó 23-30. Madár madártávlatból egy triplával jelentkezik 23-33.

4. perc: pályán Vida Máté, Drahos kapott pihenőt. Zsinórban háromszor ront az Alba. Mi is... Simonról megy ki a labda, meg is kapjuk, majd visszafújják. Pedig a meccs nem Fehérváron van...

3. perc: Molnár Miklós triplája pontos, hétre kúszunk fel 21-28. El-Amin ellépte, köszönjük.

2. perc: Chism akar magának szerződést Fehérváron, zsákol is egyet érte 18-28.

1. perc: Simon dobása leperdül. Csorvási harcol ki faultot. Mindkettő jó, 18-26.

I. negyed

10. perc: El-Amin most büntetőkből, kel kellemetlen lenni 14-26. Tanács középtávolija nagyon kellett 16-26. Negyed vége.

9. perc: Drahos büntetői közül egy megy be 14-22. Simon gyönyörű kosárral válaszol 14-24.

8. perc: büntetőkből is jó El-Amin. Ő legutónn 47-et dobott a Szegednek, reméljük ma nem jut eddig 11-19. Megint ő, tripla, 17 pontos - eddig. Molnár Miki is villan egyet 13-22.

7. perc: El-Amin tripla, már 12-nél jár az amerikai 11-15. Simon asszisztja Chismnek, Fodor Péter kér időt 11-17.

6. perc: El-Amin távolija csak dupla, ez az egy örömünk lehet benne 11-12.

5. perc: Chism beszáll, majd futás közben fellöki a bírót. Kacaj a teremben. Dukics büntetője, Ivosev is dobhat kettőt. Bent, 11-10.

Bajnokesélyes vizitált Újszegeden: Szedeák-Albacomp 62-72

4. perc: Hollis, majd Dukics 8-9. Keller egy büntetője jó 8-10.

3. perc: Ivosev zsákol vezetünk 6-4. El-Amin triplával nyit 6-7.

2. perc: Ivosev büntetői, majd megint El-Amin 2-4. Megint büntetőből egyenlítünk, Dukics volt 4-4.

1. perc: El-Amin kosarával vezetnek a vendégek 0-2.

18.23: a bemutatásnál is szembetűnik, milyen jó játékosok alkotják az ellenfelet. Persze a Szedeákot is. Azért a bemelegítést szabadidőben, gyermekével végignéző Nyilas Istvánt el tudnánk képzelni mezben, a pályán is.

18.19: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Egy nappal a Pick veresége után reméljük a Szedeáknak több szerencsét hoz a helyszín. Persze most sem a Szeged az esélyes, de csoda esetén verhető az Alba.

A szakértők szerint a Naturtex-SZTE-Szedeák első fordulós ellenfeléhez, az Atomerőműhöz hasonlóan a holnapi rivális Albacomp is a legjobb négy hazai csapat közé sorolható. A héten már Kiss Zsolt újdonsült csapatkapitány és Farkas Attila, a Szedeák sérült centere is elmondta lapunknak, hazai pályán is nagyon nehéz dolga lesz a csapatnak, ha meg akarja szorítani a székesfehérváriakat. Egyetért ezzel a gárda vezetőedzője, Fodor Péter is.

– Ahhoz, hogy szoros meccset játsszunk, a maximumot kell nyújtanunk, és az ellenfélnek is hibáznia kell néhányszor. Soha nem teszünk le egy meglepetéssikerről, de tudjuk, most nem ez a realitás – mondta Fodor Péter.

– Tavaly az Alba 111–70-re nyert Szegeden, nem szeretném, ha ezúttal is ilyen sima lenne a találkozónk – ehhez elsősorban a gyorsindításaik ellenszerét kell megtalálnunk. Tanács Attila a héten lázas volt, ő biztosan nem lesz százszázalékos, ahogy fiataljaink, Wirth Ádám és Varga Dani is edzést mulasztottak kisebb sérülés miatt. Molnár Miki és Vida Máté felépült, és nagyon számítok a most bemutatkozó Csorvási Leventére is – tette hozzá.

A vendégektől szinte mindenkit ki lehet emelni, hiszen hazai szinten remek játékosokból áll az Alba, amely az első fordulóban 109–65-re elgázolta hazai pályán a Debrecent. Azon a meccsen hatan is tíz pont fölé jutottak – éppen ez az, ami az egyik erőssége Dzunics Braniszlav csapatának. Sokat elmond az Albacomp erejéről, hogy a Debrecen ellen a Simon, El-Amin, Bódi, Hendlein, Keller Ákos ötössel kezdett, El-Amin mellett két másik amerikai légiósuk, a már tavaly is itt játszó Damian Hollis és a hazánkban újfiú, egyelőre próbajátékon lévő Wayne Chism is csak a padról figyelte a feldobást.

• 5. Hunkarihu 2011. október 17. 17:42
    „Gratula, szép volt. Sokra hivatott ez a csapat már csak Farkas hiányzik. Fórumozok, talán a sikeresebb szerepléshez egy motivált drukkoló tábor hiányzik csak. Amondó vagyok nem olyan hosszú ez a 40 perc, valami dobolós, kürtöző, biztató bagázst össze kéne hozni. Hajrá Szedeák és szurkolók! Fogjunk össze, tegyük Szegedet élcsapattá. Mi is kellünk hozzá, részesei lehetnénk a sikereknek!”
  • 4. Hunkarihu 2011. október 17. 17:29
  • 3. Larsson 2011. október 16. 20:21
    „Gratula, nem rossz teljesítmény!”
  • 2. laca74 2011. október 16. 15:57
    „A célok hasonlóak lehetnek mint egy éve,biztos bennmaradás és 9-10. hely. A rájátszás sem elérhetetlen de ahhoz egyenletes szereplés kell és néhány bravúr.
    Szoritsunk nekik!”
  • 1. szegediultra 2011. október 15. 09:09
    „HAJRÁ SZEGED!!!”

Összeomlott az egri vár: 7-5-re győzött a Szeged Beton

Hatalmas csatában győzött a Szeged Beton együttese a bajnoki címvédő ZF-Eger ellen. Baksa és a szegedi védelem áttörhetetlen volt. Tovább olvasom