2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Megizzadtak: Magyarország-Spanyolország 1:3

Szeged - A jóval esélyesebb spanyolok ellen nagyot küzdött a magyar férfi röplabda-válogatott a szegedi Eb-selejtezőn, azonban a hispánok 99 perc alatt 3:1-re legyőzték a mieinket. Ma a záróforduló következik a franciák ellen.
Magyarország–Spanyolország 1:3 (–17, 23, –16, –18)

Európa-bajnoki férfi röplabda-selejtező, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Schürmann (lichtensteini), Gradinski (szerb).
Magyarország: Nagy, Baróti, Dávid, Gergely, Kovács, Kaszap, Szalai, Kecskeméti, Szabó, Pápai (liberó). Szövetségi kapitány: Kelemen István.
Spanyolország: Ruperez, Noda Blanco, Altayo, Delgado, Fernandez, Pérez Manzanares, Sevillano, Rodríguez, Sugranes, Viciana, Llenas (liberó). Szövetségi kapitány: Munoz Benitez.

Megizzadtak: Magyarország-Spanyolország 1-3. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A mérkőzés előtt bárki elfogadta volna, hogy a fiatal magyar csapat a jóval nagyobb tudású spanyol válogatott ellen szettet rabol a szegedi röplabda Eb-selejtezőn. A meccs végén azonban mindenki csalódott volt, hiszen aki látta a meccset, az azt figyelhette meg, hogy a magyarok hihetetlen nagy akarással küzdenek. Az első szettben 10–10 után sokat hibáztak a hazaiak, a felkínált lehetőséggel pedig éltek a hispánok, és 22 perc alatt hozták a nyitó szettet. Jött azonban a második felvonás, amiben Kelemen István együttese felszántotta a pályát, a csütörtökinél jóval népesebb publikum pedig előre kapott, és a csapat mellé állt. 28 perc után minden magyar röplabdás egy kupacban ünnepelt, sikerült az egyenlítés. Hiába indult egy Baróti-bombával a harmadik játszma, ekkor látszott igazán, hogy a megnyert szett rengeteg erőt kivett a csapatból: 23 perc alatt könnyedén 25–16-ra nyertek a spanyolok. Kemény fából faragták azonban a mieinket, a negyedik játékrészben nyílttá tették a találkozót. Már sokan elhitték, hogy siker döntő szettre kényszeríteni Munoz Benitez szövetségi kapitány csapatát, azonban a rutin, a sok nagy csata a spanyolok mellett volt, így 26 perc alatt 25–18-ra nyertek, és hozták a számukra kötelező győzelmet.

A szombati program, 16 óra: Spanyolország–Lettország, 18: Magyarország–Franciaország.

Kikapott a Szedeák Szombathelyen

Vereséget szenvedett első felkészülési mérkőzésén a Naturtex-SZTE-Szedeák A csoportos férfi… Tovább olvasom