2017. 02. 24. péntek - Mátyás 5°C | 12°C Még több cikk.

Megizzasztották a Fehérvárt

Isten hozott Vásárhelyen! – üdvözölte a férfi kosárlaba-mérkőzés főszereplőinek bemutatásakor a vendégek játékosát, Góbi Henriket a helyi műsorközlő. A Ricsinek becézett kosarasról nem feledkeztek el szülővárosában, és a sportágért tett szolgálataiért a hatvanéves jubileumon elismerésben is részesült.
Fotó: Tésik Attila
Nyilas, majd Freeman révén 4–0-ra megugrott a Kosársuli, ám ezután 10–0-s sorozattal fordított az Albacomp. Jött a hazai válasz, Freeman vezérletével egyenlített a Bodrogi Bau, 10–10. Banks-szel nem bírtak a hazaiak, az amerikai az első negyedben 16 pontot dobott, ám így is kiválóan játszott az inkább csapatként remeklő Vásárhely. Három perccel a sípszó elhangzása előtt időt kért Fodor Péter, ekkor 17–17 állt az eredményjelzőn. Gyorsan meglépett a fehérvári gárda (17–22), ám előnye csak egy pont maradt az első negyedre, 23–24.
Drahos trilápjával ismét egyenlő volt (26–26), ám ekkor hatalmas hazai üresjárat következett. Kimaradt büntetők (Freeman, Gémes) és ziccerek jellemezték a Kosársuli játékát. Hat perc alatt négy pontot ért el a Vásárhely, az Albacomp ezalatt 40–27-re elhúzott, sőt a 18. percben 44–27-re vezetett.

– Türelmesen! – intette kivételesen magyarul – a meccs nagy részében angolul kommunikált a vendégedző – nyugalomra játékosait Fodor Péter. Drahos tirplájával, majd büntetőivel is csak tizenegy szerzett pontnál járt a Kosársuli. Erre mondták a szurkolók: tragikus negyed, a nagyszünetben: 34–49.

Újabb egy évvel hosszabbította meg támogatói szerződését a Bodrogi Bau a vásárhelyi kosarasokkal – derült ki a szünetben.

Két és fél perc után huszonkettőre nőtt a két csapat közötti különbség,
Gémes ponterőssége

Egykori csapata ellen remekelt a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli centere és ezen a meccsen legjobbja, Gémes Levente. A kiválóság huszonnyolc pontot szerzett, hét lepattanót gyűjtött, és összesen 35 IBM-pontig jutott. Ez pedig igen dicséretre méltó!
mindez a vendégek kiváló védekezése miatt. A bírók sorozatban borzolták a nézők, no meg mindkét fél idegeit. Láthatatlan faultokat láttak vásárhelyi oldalon, nem vették észre, hogy Horváth Ákos focista módra lábbal vezette a labdát, de a fehérváriak is sokat panaszkodtak rájuk. Ebben a negyedben újabb három pontot tett előnyéhez az Albacomp.

Aztán az utolsó játékrész második percében rögtön időt is kért Fodor Péter. Az ok: Gémes és Freeman révén 63–73-ra zárkózott fel a Bodrogi Bau. Forbes büntetőt rontott, ám Marciulionis két ziccert értékesített – jött Czuprák László „egypercese", 63–78. A 38. percben újra közel került ellenfeléhez a hazai csapat, 75–84. Fodor Marciulionist korholta erőteljesen az időkérés alatt, Czuprák nyugodtabbnak tűnt. És ugyan nem sikerült tízen belül maradni, de a vásárhelyi közönség ismét egy remek meccset láthatott.

Czuprák László: – Sajnos nem tudjuk átlépni saját árnyékunkat.

Bodrogi Bau - Albacomp 81 - 94 (23-24, 11-25, 21-24, 26-21)
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Páli, Kapitány, Gerencsér.
Vásárhelyi Kosársuli: Drahos 18/9, Böszörményi, Nyilas 10/6, FREEMAN 23, GÉMES 28/9. Csere: Hadzija 2, Kováts, Utasi, Jarosevits. Edző: Czuprák László.
Albacomp: Horváth Á. 10/3, Marciulionis 10, BANKS 32, Kámán 9/3, Bencze 8. Csere: FORBES 10/3, Góbi 6, Pojbics 8/6, Hanga 1. Edző: Fodor Péter.
Kipontozódott: Nyilas (39.), Freeman (40.).
Csak nehezen nyert Vásárhelyen az Albacomp.