2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Meglepetés a szentesi uszodában

Még a legelvakultabb szentesi drukkerek sem hittek igazán abban, hogy az OB I-ben a Bodrogi Bau férfi pólócsapata képes lesz legyőzni az Újpestet. Képes volt! A szentesi pólós lányok simán nyertek az angyalföldiek ellen.

Bodrogi Bau-Szentes–Újpest 10–9 (1–3, 2–0, 3–2, 4–4)

ING férfi vízilabda OB I, 4. forduló. Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Székely Z., Kun.

Szentes: HORVÁTH T. – SZŐKE 5, TORDAY 2, Döbrőssy, Jaksa, Zsivanovics, Rácz. Csere: Molnár A., Papp G., Araczki 1, Szabó L., CSENTE 2. Edző: Vass Sándor.

Újpest: Pelle – Suti 1, Kéri, LÉTAY 2, SALAMON 2, SOMOGYI 4, Máthé. Csere: Kovács O., Szabó N., Olasz, Kotszidisz, Szabó D., Bisztritsányi (kapus). Edző: Petrovics Mátyás.

Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 14/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

Sem Vass Sándor edző, sem pedig Horváth Tamás csapatkapitány nem a levegőbe beszélt, amikor az elmúlt héten azt magyarázták, hogy megakarják lepni a jóval esélyesebb, a LEN-kupában érdekelt Újpestet. Szőke góljával a Csongrád megyeiek szerezték ugyan meg a vezetést, de erre három találattal válaszolt az UTE.

A hazaiak mégsem veszítették el a hitüket, nem véletlenül hangsúlyozta trénerük, hogy semmi baj, nem kell siettetni a támadást, a vendégek is hibáznak majd. Pontosan ez következett be! Elkapta a ritmust a Szentes, ettől aztán a lilák teljesen megzavarodtak. Torday értékesített büntetőjével a harmadik negyed első percében már ők vezettek 4–3-ra.

Szárnyaltak a hazaiak, a jóval esélyesebb vendégek meg csak „futottak" a Szentes, illetve az eredmény után. Ugyan Jaksa megsérült, Zsivanovics és Döbrőssy meg kipontozódott, de ezen a csodálatos estén még így sem volt esélye az UTE-nak. Két perccel a vége előtt már 10–7 állt az eredményjelzőn!

A különbségen ugyan valamicskét tudtak még kozmetikázni Somogyiék, de ez senkit sem érdekelt a ligeti uszodában. A szentesi pólósok a teljesen tűzbe jött közönség vastapsától kísérve másztak ki a medencéből. Megérdemelték, hatalmas bravúrt hajtottak végre.

Vass Sándor: – Végre elhitték a srácok, hogy ha fegyelmezetten és önbizalommal játszanak, itthon jobb csapatokat is meg tudnak verni.

Nem győzték számolni a gólokat a nőknél

Angyalföldi SI–Hungerit MetalCom-Szentes 1–21 (0–5, 0–5, 1–4, 0–7)

Női vízilabda OB I, 4. forduló. Budapest, Kőér u., 50 néző. Vezette: Horváth M., Mucskai.

ASI: Gyöngyössy 1 – Kövesdi, Török, Bolonyai, Zádor, Demeter, Nehéz. Csere: Pap B., Szabó K., Papp C., Ölveczky, Hegedűs L. (kapus). Edző: Jenei Sándor.

Szentes: Brezovai – GYŐRI E. 5, Hevesi 3, Szabó X. 1, DALMÁDY SZ. 4, Ipacs 1, Kotova 1. Csere: Kertes 1, Dalmády P. 1, Tiszai 2, KÖVÉR-KISS 2, Hegedűs R., Gémes, Jankovics (kapus). Edző: dr. Tóth Gyula.
Gól – emberelőnyből: 1/0, ill. 10/2.
Ötméteresből: –, ill. 3/3.

A harmatgyenge angyalföldiek ellen szerezte meg első bajnoki győzelmét a Hungerit MetalCom-Szentes női pólócsapata. Hatalmas volt a két együttes közötti különbség, a könyörületnek halvány jelét sem mutatták a vendégek, ennek vége pedig kiütéses vereség lett.

A meccs érdekessége az volt, hogy az ASI kapuját két negyeden át Gyöngyössy őrizte, majd miután megunta, hogy tízszer kellett kihalásznia kapujából a labdát, mezőnyjátékossá vált, majd szabaddobásból megszerezte csapata első, majd amint később kiderült, egyben utolsó gólját.

A Kurca-partiak lendületesek voltak, az összes ASI-támadást könnyedén lekontráztak. Sőt: ha jobban koncentrálnak, nem húsz-, hanem legalább harmincgólnyi lett volna a különbség.

További eredmények: Újpest–Honvéd 6–16, BVSC–Dunaújváros 3–12.

Már dobogón a Szeged Beton pólócsapata

A negyedik bajnoki fordulóban közepes teljesítménnyel is könnyedén gyűjtötte be Szolnokon mind a… Tovább olvasom