2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 1°C Még több cikk.

Meglepetés közelében járt a Kalo-Méh CS&K Szentes

Szentes - A Kalo-Méh CS&K Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata szombaton, a bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában a Vasast látta vendégül a ligeti uszodában. A fővárosiak nyertek, de...
Kalo-Méh CS&K Szentesi VK–TEVA-VASAS UNIQA 12–14 (3–1, 2–4, 4–4, 3–5)
Vodafone férfi vízilabda OB I, az alapszakasz utolsó fordulója. Szentes, ligeti uszoda, 400 néző. Vezette: Vojvoda, Marosvári.
Szentes: HORVÁTH T. – Szabó B. 2, Józsa, Weszelovszky 2, Németh 1, SZABÓ Z. 4, Szőke 2. Csere: Csacsovszky, ARACZKI, Tóth P. 1, Pellei, Lázár. Edző: Lukács Dénes.
Vasas: Nagy V. – Decker 2, BOSKOVICS 3, Katonás 1, Fazekas 2, Vörös, KISS G. 3. Csere: Vámos 2, Fülöp, Steinmetz B., Bálint, Steinmetz Á. 1. Edző: Földi László.
Gól – emberelőnyből: 11/8, illetve 10/4.
Ötméteresből: 1/1, illetve 2/1.
Kipontozódott: Lázár (21. p.), Németh (26. p.), Araczki (27. p.), Fazekas (32. p.).

A házigazdák egyáltalán nem pólóztak megilletődötten, ami gólokban is megmutatkozott. Az angyalföldiek valószínűleg könnyed, magabiztos győzelemre készültek, számítottak, ezzel szemben sokáig csak futottak az eredmény után, a Kurca-partiak akarata érvényesült. Jobban játszottak. Földi László edző tanítványai először a második negyed hajrájában vezettek (4–5), de ez nem tartott sokáig.

A szpíker Bocskay István – a 12 Kalo-Méh-gólból egyet nyugodtan odaadhatunk neki – által űzött-hajtott csapat, a szintén „tűzben tartott", állandóan szurkolásra hergelt publikum támogatásával a harmadik 8 percben ismét kétgólos előnyre tett szert (9–7), de szinte a lefújás pillanatában egyenlítettek a piros-kékek, 9–9. A levegőben lógott a meglepetés, hogy a Szentes megveri a klasszisokat felvonultató Vasast, de a döntetlenre mindenképpen rászolgáltak volna Szabó Zoliék.

Az utolsó negyedben azonban egy kicsit belenyúltak – kiállítás a ráúszásnál, ötméteres – a meccsbe a bírók, csak annyira, hogy Boskovicsék végül biztosan győzzenek, és megőrizzék alapszakasz-elsőségüket, 12–14.

A Szentes VK nagyszerűen teljesített, és külön ki kell emelni Weszelovszky Lászlót, aki 60 találattal az alapszakasz gólkirálya lett, a honvédos Szívós Mártont (57) megelőzve.

– Mindent megtettünk, ami erőnkből telt, hogy nagyszerű közönségünket szórakoztassuk. Gratulálok Weszelovszky Laci gólkirályi címéhez! – nyilatkozta lapunknak Lukács Dénes, a Szentes vezetőedzője.

A negyeddöntő első mérkőzését ma 19.30-kor játssza a Kalo-Méh CS&K a Vasas vendégeként.

NB III: megint vereség nélkül

A Tisza Volán győzelemmel ünnepelte a 100. NB III-as bajnokiját, miközben a HFC ikszelt Kecskeméten, a Makó pedig otthon a Tápiószecső ellen. Tovább olvasom