2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Meglepetés: Szeviép-Szeged-Ferencváros 67-76

Óriási meglepetésre a Ferencváros győzni tudott a Szeviép-Szeged otthonában az A csoportos női kosárlabda-bajnokság mérkőzésén.

Szeviép-Szeged-Ferencváros 67-76 (27-22, 13-19, 15-16, 12-19)
Női kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 250 néző. Vezeti: Márton, Maár.
Szeviép: Németh 13/9, Laczi 18, Rasheed 5/3, Fejes 11, Keller 2. Csere: Farkasinszki 8, Laklóth 7/3, Lengyel, Roglics 3. Vezetőedző: Bencze Tamás
FTC: Darida 15/3, Ruják 12/3, Szlimák 18/3, Hegedűs 20/6, Russai 7. Csere: Reiner, Varda, Kováts N, Fülöp 4. Vezetőedző: Farkas Sándor.

IV. negyed (67-76)

10. perc: Darida végzi ki a Szeviépet 67-74. Laczi kihagyja, eldőlt... A Beton és a Pick után a szeviép is kikap a fekete szombaton... Ki hinné: ismét Darida 67-76. Vége. Kilenc ponttal nyert az újonc Szegeden.

9. perc: Megintő, baj van 67-72.

8. perc: Darida büntetői jók 67-70.

7. perc: Hegedűs hárompontos akciója, Fejes kipontozódik 64-68. Németh triplája, elképesztően kellett 67-68.

6. perc: Laczi kosaraival vesszük át a vezetést 64-63. Nem sokáig 64-65.

5. perc:
nagyon fontos Roglics-tempó 62-63.

4. perc: Ruják dupla plusz büntető 60-60. Hegedűs hármasa 60-63.

3. perc:
Laczi remek passzát Fejes dobja be 60-57.

2. perc: Szlimáktól veszik el lépéshibáért. Roglics büntetőkből szerzi első szegedi pontját 58-57.

Bencze Tamás nem lehet maradéktalanul elégedett.

1. perc: kimarad a fővárosi kísérlet, Laczié is, de ő legalább dobhat. Nem ront 57-57.

III. negyed (55-57)

10. perc: Laklóth tetszetős kosarával közeledünk 53-56. Fejes dudaszavas duplájával 55-57.

9. perc: Ruják emberről 51-54.

8. perc: Hegedűs kettő plusz egy pontja 50-52. A szerb center, Roglics éles mecccsen debütál, most szállt be. Rögtön Fejes kosarának örülhet 51-52.

7. perc: mint egy falat kemény, úgy kellenek Farkasinszki kosarai 50-49.

6. perc:
Laczi tempója 48-49.

5. perc: Ruják tripla plusz büntető, utóbbi kimarad 46-49.

4. perc: Fejesé annál jobban kellett 46-46.

3. perc: Hegedűs és Russai kosara nem hiányzott 44-46.

2. perc: Russai vált le szépen az emberéről, Farkasinszki tartja a Szegedet 44-43.

1. perc: ezt nagyon tudja: Farkasinszki tesz vissza egy támadólepattanót 42-41.

II. negyed (40-41)

10. perc: Szlimák-tripla 40-39. Megint ő 40-41. A szünetben vezet a Fradi

9. perc: Fülöp büntetői után Fejes Réka talál be 40-36.

8. perc: nagyon kellett Keller kosara 36-31.

Laczi ismét a jobbak közé tartozik.
Fotó: Karnok Csaba

7. perc: zavar az erőben, Darida hármasa után, 34-31-nél időt kér Bencze Tamás.

6. perc: Szlimák dobása is remek, majd Fülöp dob egy duplát 34-28.

5. perc:
Németh újabb hármast süllyeszt el a zöld-fehér kosárban 34-24.

3. perc:
Ruják kosarára Németh hármassal felel 30-24.

2. perc: a Fradiba beállt Kováts Nóra, testvére, a Szegedben játszó Anna még ül a padon. Édesapjuk az egykori Szeol AK játékos, Kováts Gábor.

1. perc: Keller menti meg estében a labdát, nagyot küzdött, kár, hogy a kosár elmaradt.

I. negyed (27-22)

10. perc: egy lapattanónál Hegedűs eszmél a leggyorsabban 25-19. Laczi zárja a negyedet 27-22.

9. perc: Hegedűs kosár, majd büntető 23-17. Megint Laklóth Anna 25-17.

8. perc:
nem hibázik Laklóth, triplát szór 23-14.

7. perc: Farkasinszki három ember között harcolja ki, szép volt 20-12.

6. perc: Hegedűs kosarával 10-10. Rasheedé az első tripla 13-10. Laczi 2 plsu 1-ével 16-10. Laczi dobálja a kosarakat 18-10.

5. perc: Rasheed dobása remek 10-8.

4. perc:
a Sopron elleni hosszabbítás nyerőembere, Farkasinszki a pályán, Russai dobása a kosárban 8-8.

3. perc:
Russai, majd Németh 8-6.

2. perc:
Darida egyenlít 2-2.

1. perc:
Laczi büntetőivel indul a meccs 2-0.

17.58: a meccset a Márton, Maár páros vezeti.

17.47: a vendégeknél Russai, Varda és Szlimák is exszegediként készül a meccsre, ők tehát nem tévednek el az újszegedi sportcsarnokban.

17.44: a csarnokban ismét itt van Fürész Emőke, a Szeviép egykori klasszisa és kapitánya - az anyai örömök előtt álló Emő egyre növekvő pocakkal szurkol minden héten a csajoknak.

17.35: a meccs előt Donkó Orsolya klubigazgató ad tanácsokat Roglicsnak, aki a 14-es mezt viseli majd a meccsen.

17.31: már javában melegít mindkét csapat az újszegedi sportcsarnokban. Eldőlt, hogy a Szeviépben bemutatkozhat a szerb Iva Roglics, akinek ez lesz az első meccse a csapatban. A szegediek közül mindenki egészséges, ám úgy láttuk, Laklóth Anna bal combját kicsit gyúrni kellett a bemelegítés előtt.

A zöld-fehéreknél több ismerős is pattogtat, elég csak a korábban Szegeden szép éveket töltő Russai Petrát és az egykor szintén szeviépes Daniela Vardát említeni.

– Ismét győzelemre készülünk, hiszen a bravúr után a közvetlen rivális ellen is kötelező a siker – mondta Domokos Mihály ügyvezető.

– Örülök annak, hogy fiatal magyar együttesünk szerdán a magasabban jegyzett Sopron ellen is tudott bizonyítani hazai pályán, nagy eredmény, végig tartottuk velük a lépést, az pedig rendkívüli erőről tesz tanúbizonyságot, hogy a hosszabításban a győzelmet is sikerült megszereznünk. A Szeviépben jelenleg nyolc egyetemista kosárlabdázik, ezért is mondom, hogy ennek a csapatnak van jövője – remélem, a Sopron elleni bravúrunk után ezt további támogatók is felismerik – tette hozzá.

A Fradi ellen egyébként új játékos is bemutatkozhat a Szeviépben: ha sikerül elintézni a papírmunkát, a zöld-fehérek ellen pályára léphet a csütörtök óta a csapattal készülő szerb center, Iva Roglics is. – Roglics pénteken írt alá az év végéig csapatunkhoz, fiatal, 22 éves kosarasról van szó, aki jól illeszkedik majd a Szeviépbe. A szerb játékos tavaly a francia élvonalban szereplő Calais színeiben szerepelt, míg korábban hazájában a Partizan Beogradban játszott – vele játéktudásban és a variációs lehetőségek területén is erősödtünk – tájékoztatott Donkó Orsolya klubigazgató.

• 6. justitia.jnos 2010. október 17. 16:45
    „De nagyon!!”
  • 5. tomix 2010. október 17. 13:58
    „nem unod még jogi jani?
    saját magad szórakoztatod!”
  • 4. justitia.jnos 2010. október 17. 09:55
    „Milyen 3 nap "fáradt Szeged /Bencze../ nemzetközi kupában induló csapat nem lehet fáradt!!”
  • 3. tozso 2010. október 16. 23:18
    „A csodák, meg a 3 nap.”
  • 2. justitia.jnos 2010. október 16. 21:20
    „Domokos orvos látta már! "kötelező győzelem! nagyképűség,tudja mit jelent az ,hogy szerénység!!”
  • 1. justitia.jnos 2010. október 16. 08:50
    „Domokos! a jövőről,a jövőképről beszél azt elfelejtette ,mert mostanában feledékeny /úgy nyolc hónapja! / a milliós kifizetetlen tartozások mi van ezzel!? idegenlégióst vesznek! tartozásokat nem fizetik ki!!?
    A jövőképhez tartozik! Domokos ha november elejéig nem fizetik ki a tartozásokat a feljelentések után, jönnek a pontlevonások! mi lesz a Domokos jövőképével!?
    A feledékenységéhez a válogatott Szlimákra nem emlékszik!!”

Drámai csatában: Szolnok-Szeged Beton 9-8

Egygólos vereséget szenvedett a Szeged Beton csapata a Szolnok vendégeként a Theodora Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Tovább olvasom