2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Meglepő vereség: Honvéd-A-Híd Szeged 13-12

Az A-Híd Szeged férfi vízilabdacsapata egymás után a második bajnoki vereségét szenvedte: a Honvéd otthonában meglepetésre 13-12-re kikapott.

Racionet Honvéd-A-Híd Szeged 13-12 (4-3, 4-4, 2-3, 3-2)
Férfi vízilabda OB I, 11. forduló, Budapest. Vezeti: Vogel, Csanádi.
Racionet Honvéd: Gergely - Kovács 1, Szőke 1, KISS 4, TAKEI 3, Fülöp 2, Steinmetz. Csere: Illés 1, Tóth, Mátyás 1, Boros, Simon. Vezetőedző: Vad Lajos.
A-Híd Szeged: Nagy - Decker 1, KISS 2, Szivós, Molnár 2, Juhász 2, Tóth 2. Csere: Seman, Kunac 1, HEGEDÜS 1, Sánta, Jansik 1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól - emberelőnyből: 11/4, ill. 9/4.
Gól - kettős emberelőnyből: -/-, ill. 1/1.
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.

Vincze Balázs: - Ha nem játszunk ennyi hibával, akkor nyerük, még akkor is, ha csak a harmadik negyedben kezdtünk el úgy játszani, ahogy kell egy ilyen mérkőzésen. Az első két negyedben volt egy-egy rossz egyperces periódusunk, ami nehéz helyzetbe hozott minket.

4. perc (3-2)

8. perc: Fülöp fölé lő, Decker Ádám lövését viszont blokkolják.

7. perc: Juhász Zsolt gyors góljával 13-12

6. perc: Mátyás Zoltán emberelőnyben emelkedik ki a vízből, és betalál. Ebből talán már csak döntetlen lehet. Jansik Szilárd első gólja a lehető legjobbkor. 13-11

5. perc: Rossz szegedi centerezés után Tóth Bendegúz egy ejtéssel próbálkozik, Nagy Viktor még a képzeletbeli gólvonal előtt éri el a labdát.

4. perc: Szegedi időkérés után Tóth márton lő...kapufa....

3. perc: Kiss Gergyely megint távolról, most nem eredményes, de Jansik szabálytalansága miatt azonnal visszakerül a labda a Honvédhoz. Szerencsére nincs újabb bekapott gól. Gyerünk, fiúk!

2. perc: Kiss Gergely is újra villan, méghozzá igen távolról... 12-10

1. perc: Ilyen nincs. Kodzsi Takei góljával vezet a Honvéd, ugyanis Juhász Zsolt fején megpattan a labda, így Nagy Viktor nem tud hárítani. 11-10

3. negyed (2-3)

8. perc: Mindkét oldalon ziccer, mindkét oldalon kapusbravúr, de Honvéd így is egyenlít. 10-10

6. perc: Egy újabb kibekkelt hazai támadás, majd egy szegedi ötméteres. Juhász Zsolt nem hibázik. Vezetünk! 9-10

5. perc: Kezd összeállni a szegedi védekezés, most Seman szerez labdát.

4. perc: Kodzsi Takei ziccerbe kerülne, ha Nagy Viktor nem úszna ki a kapuból remek érzékkel. A megszerzett labdát Kiss Csaba kapja, aki kiegyenlít! 9-9 Végre!

3. perc: Hegedüs Gábor szemfüles labdaszerzése után a túloldalon is Hege a főszereplő, de lövését Gergely István bravúrral hárítja.

2. perc: Kettős emberelőnybe kerül a Szeged, Kiss Csaba él a lehetőséggel. 9-8

1. perc: Kovács Péter egy végletekig kijátszott akció végén a bal szélről betalál. 9-7

2. negyed (4-4)

8. perc: Fantasztikus gól! Kiss Csaba észreveszi, hogy Hegedüs Gábor eltávolodótt védőjétől, egy finom passzt kap Hege, aki kapásból "beüti" a labdát. 8-7

7. perc: Roszzul váltanak a hazai védők, ezt a centerben nagyszerű helyzetbe kerülő Decker Ádám használja ki. 8-6

6. perc: Kiss Gergely emberelőnyből. 8-5 Kezdhetjük elölről a felzárkózást.

5. perc: Újra Tóth Márton vlllan, most emberelőnyös akcióból. Remekül kijátszották a fiúk, sakk-matt! Így tovább, fordítani kell! 6-5 Fülöp Bence nagyszerű egyéni megoldásával nem lehet mit kezdeni. 7-5

4. perc: Tóth Márton büntetőgólja nagyon kellett. 6-4

3. perc: Most a Honvéd mutat be egy remek védekezést, majd emberelőnybe is kerülnek a hazaiak. Vad Lajos nem véletlenül kap időt, három gólos lehet a különbség. Szőke Szabolcs éles szögből próbálkozik, Nagy Viktor pedig ugyanolyan gólt kap, mint az Eger ellen: a karjáról befelé pattan a labda. 6-3

2. perc: Tóth Mártont most kiállítják, a Honvéd pedig azonnal él a lehetőséggel, hiszen Illés Sándor teljesen egyedül találja magát a kapu előtt, ezt pedig ki is használja. 5-3

1. perc: Tóth Márton nyeri a ráúszást, Szivós Márton lövését pedig óriási bravúrral védi Gergely István.

1. negyed (4-3)

8. perc:
Nagy Viktor labdaszerzése után Szivós Márton ziccerben, de a lövés nem jó, Gergely István hárítani tudja. Ötmétereshez jut a Honvéd, Kodzsi Takei értékesíti. 4-3 Még van idő ellentámadásra, ezért Vincze Balázs is időt kér, de Szivós távolról, két hazai védő között nem tudja jól helyezni a labdát.

7. perc: Remek szegedi védekezés után a bírók kontrát fújnak Szivósék ellen. Vad Lajos időt kér, de emberelőny nincs.

6. perc: Aljosa Kunac szinte lemásolja Kiss Gergely megmozdulását. 3-3

5. perc:
Újabb Kiss Gergely találat, ez egy távoli bombagól. Védhetetlen. 3-2

4. perc:
Seman nem ér el egy magas passzt, a fordulás után pedig a szerzett labdát Takei Kodzsi passzolja Kiss Gergelynek, a háromszoros olimpiai bajnok nem véti el a ziccert. 2-2

3. perc: Lefordul a Szeged, Molnár Tamás pedig a kapu torkában kap remek labdát, ott már nincs nehéz dolga. 1-2

2. perc: A japán tehetség, Takei Kodzsi azonnal egyenlít, Juhász Zsolt hóna alatt suhan el a lapos löket. 1-1

1. perc: A Szeged nyeri a ráúszást, Molnár Tamás pedig egy szép centergóllal indítja a meccset. 0-1

19.20: Üdvözöljük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a rangadó. A szezon előtt nem sokan várták, hogy tíz forduló után ugyanolyan mérleggel áll majd a Honvéd és a Szeged is. A kupagyőztes mindenképp szeretne harmadik maradni, egyúttal pedig meglépni a fővárosiaktól. Hajrá Szeged!

Korábban:

Ebben a szezonban négy találatot jegyzett a Szolnok, hármat-hármat az Eger és a Vasas ellen, volt már gólkirály Universiadén és világligadöntőben, és nem magyar. Ki az?

A helyes választ már egyre több hazai pólókedvelő tudja, ugyanis Takei Kodzsi bármelyik uszodában is jár, feltűnést kelt, méghozzá játékával. A japán tehetséget még Gergely István, a Honvéd hálóőre és a férfiválogatott kapusedzője szúrta ki a cseljabinszki világligadöntőben. A dolgát persze megkönnyítette, hogy a nyáron saját csapatába csábított 23 éves sportoló a mezőny legeredményesebb játékosa lett, felfedezőjének pedig ősszel sem okozott csalódást.

– Az Universiadén a japánokkal is összekerültünk, ellenünk hat gólt szerzett. Természetesen az én érdeklődésemet is felkeltette, meg is kérdeztem tőle, hogy van-e kedve Magyarországon játszani, de kiderült, hogy akkor már a Honvéd komolyan képben volt – árulta el Vincze Balázs vezetőedző, aki ma 19.30-tól a Honvéd otthonában vezényli a Szegedet. A mérkőzést a Digi Sport 1 élőben közvetíti, a delmagyar.hu pedig on-line tudósítással jelentkezik.

A párosítás ebben a szezonban komolyabb rangadó, mint tavaly. A fővárosiak erősödtek, csak a cikk elején említett három csapat ellen nem nyertek, de a Vasastól pontot raboltak.

– Az a feladatunk, hogy az első három helyezett és a mezőny többi tagja közötti űrt megteremtsük, később pedig megtartsuk, növeljük. A következő két hónapban olyan feladatok állnak előttünk, amelyeknél elégnek kell lennie 80 százalékot kihozni magunkból, hogy biztos sikereket érjünk el, de közben spóroljunk is az energiánkkal a rájátszásra – zárta a mester.

Apró villanások döntöttek: UTC-Debrecen 4-6

A férfi futsal NB I-ben a 12. fordulót rendezik – fordul a bajnokság, azaz az első kör vége után jönnek a párharcok második mérkőzései. Tovább olvasom