2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 18°C Még több cikk.

Megmaradt a Makó mumusának a Kazincbarcika

A labdarúgó NB II keleti csoportjának nyolcadik fordulójában az otthon játszó Makó FC fájdalmas vereséget szenvedett a Kazincbarcikától.
Makó FC–Kazincbarcika 1–2 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Vicián).
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 4–2=2, Dálnaki 6, Szamosszegi 5, Gévay 5,5 – Podonyi 5, Magyar 5,5, Puskás 5, Bány 6 – Schreiber 5, Maróti 4,5. Edző: Kolozsvári János.
Kazincbarcika: Botló – Bányai, Kovács R., Nagy – Kerékgyártó, Elek, Kovács P., Hanák, Sebők – Simeon, Binder. Edző: Kócsi József.
Gólszerzők: Binder (11-esből) a 48., Dálnaki az 55., Simeon a 72. percben.
Csere: Puskás helyett Kovács N. (4) az 52., Maróti h. Hadár (4) az 58., Schreiber h. Kulacsik (–) a 70., Elek h. Engi a 77., Binder h. Máthé a 81., Kovács P. h. Kerekes a 83. percben.
Sárga lap: Rakonczai a 39., Binder az 53., Simeon a 74., Nagy a 82. percben.
Kiállítva: Rakonczai a 48. percben.

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött: a Makói Spartacus egykori játékosára, a 65 éves korában elhunyt Juhász Andrásra (Kukára) emlékeztek.

Góltörténet

48. perc: Schreiber a felezővonalnál eladta a labdát, Elek lecsapott rá, kiugratta a leshatárról induló Simeont, akit a 16-oson belül Rakonczai buktatott. A bíró büntetőt ítélt, és kiállította a védőt. A tizenegyest Binder értékesítette: a jobbra vetődő Czirbus mellett a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 0–1.
55. perc: Bány jobb oldali szögletét Dálnaki 7 m-ről fejjel csúsztatta a kapu közepébe, 1–1.
72. perc: Kerékgyártó fejjel pompás ütemben ugratta ki Simeont, aki kicselezte Dálnakit, majd 12 m-ről középről a kapu jobb oldalába lőtt, 1–2.

A pillanatnyi erőviszonyoknak megfelelően játszódott le az első negyedóra: a jobb formában lévő hazaiak fölényben futballoztak.
Ezt Magyar fejjel kihagyott ziccere mellett a sorozatban kiharcolt szögletek is mutatták. Ezzel együtt messze nem volt elviselhetetlen nagy a makóiak nyomása, legfőképpen azért, mert fontos pillanatokban sok volt a pontatlan átadás. Nem volt a házigazdák játékában a gól, de nem amiatt, mert a vendégek a védekezés magasiskoláját mutatták be. Arról nem is szólva, amennyiben Elek jobban céloz, vagy ha Binder szabadrúgását nem védi bravúrral Czirbus, akár hátrányba is kerülhettek volna.

A szünet után még csak három perc telt el, amikor nagyon nehéz helyzetbe került a Makó. Egyrészt létszámában megfogyatkozott, másrészt az értékesített büntető miatt eredményben is hátrányba került.

Csakhogy kár volt temetni a hazaiakat, akik tíz emberrel is kiegyenlítettek. Ezzel együtt fölénybe kerültek a barcikaiak, néhány esetben csak a szerencse mentette meg a Makó kapuját a góltól. Ez azonban csak a 72. percig volt igaz, amikor ismét eredményesnek bizonyult a vendégek kontrája. Az idei elő hazai vereségért az elfogult, többnyire az otthoniakat sújtó bíráskodás mellett elsősorban magukat hibáztathatják az ezúttal gyengén játszó zöld-sárgák.

További eredmények: Mezőkövesd– Baktalórántháza 1–2, Bőcs-Ferencváros 3–3, Orosháza–Vecsés 2–2, Tuzsér–Jászberény 1–0, Tököl–BKV 0–3, Szolnok–Vác 3–0, Kecskemét–Cegléd 5–0.

1. Szolnok 8 6 0 2 16 – 7 18
2. Kecskemét 8 5 1 2 19 – 9 16
3. Bőcs 8 3 4 1 16 – 9 13
4. Vecsés 8 3 4 1 14 – 12 13
5. Makó 8 3 3 2 15 – 10 12
6. Orosháza 8 3 3 2 15 – 13 12
7. Vác 8 4 0 4 15 – 14 12
8. Baktalórántháza 8 3 3 2 12 – 11 12