2018. 04. 24. kedd - György 13°C | 24°C Még több cikk.

Megnyertnek hitt meccset adott döntetlenre a Beton

A férfi vízilabda OB I szezonbeli első rangadóján hiába játszott két és fél negyeden keresztül kiválóan a Szeged Beton a Szolnok otthonában, a végén meg kellett elégednie a 8–8-as döntetlennel és az egy ponttal.

Szolnoki Dózsa–Szeged Beton 8–8 (0–2, 2–3, 3–2, 3–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 2. forduló. Szolnok, tiszaligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Marjay, Kun.

Szolnok:
Gárdonyi – Gocsics, Nyéki 1, Komlósi, KIS G. 1, Pásztor 1, Georgescu. Csere: DECKER A. (kapus), Kovács O., HANGAY 1, Regős 1, Süveges 1, MARNITZ 2. Vezetőedző: Cseh Sándor.
Szeged: BAKSA – Kiss Cs. 1, Younger, BÁLINT 2, Molnár T., TÖRÖK 2, Hegedüs. Csere: Kayes 1, Varga P., Turzai, Juhász Zs., SOMOGYI 2, Lehmann. Vezetőedző: Vincze Balázs.

Gól – emberelőnyből:
10/2, ill. 14/6.
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1.

Hiába várt rangadó a Szeged Betonra, kockáztatni még a Szolnok ellen sem akart: a Rijekával szembeni BL-selejtezőn orrcsonttörést szenvedett horvát világbajnokát, Aljosa Kunacot nem nevezte a rendkívül fontos összecsapásra. Ugyan nagy szükség lett volna a játékára, de annyira hosszú még az évad, hogy értelmetlen lett volna kockáztatni. Pedig sokat segíthetett volna a hazai centerek, Kis Gábor és Regős Áron semlegesítésében. De nélküle is a három pontért érkezett a Szeged.

Ennek megfelelően kezdte a találkozót: az első negyedben ragyogóan védekezett, láthattak a nézők a vendégek részéről blokkokat, szereléseket, de mindenekelőtt Baksa-védéseket. Jó sokat.

Az ellenfél kapujánál sem tétlenkedtek a szegediek, a kapott négy fórjukból a felét értékesítve kétgólos előnyre tettek szert. Hiába kereste a fogást a Szolnok, minden próbálkozása kudarcot vallott. És ez így ment egészen a 12. percig, akkor szerezték az első találatukat (jellemzően Regős kettős fórból tudott csak szépíteni), de akkor már 4–0-ra ment a Beton. A házigazdák fél perc múlva még közelebb lopóztak, és már ekkor felrémlett az emberben a két csapat legutóbbi, ebben az uszodában játszott meccse, amikor a szegediek hiába húztak el 6–2-re, a végén örülhettek az egygólos, 7–6-os sikernek. Somogyi Balázs azonban még a 2. negyedben tett róla, hogy ne idegeskedjenek a vendégekkel szimpatizálók.

Szolnok-Szeged Beton 8-8. Fotó: Varga Csaba (galéria)
A 2–6-os részeredmény ezen az összecsapáson is kialakult, ahogy az első, a hatodik vendéggól is a volt csapata ellen bizonyítani akaró Bálint nevéhez fűződött. Aki azt gondolná, hogy ezt követően feladta a harcot a Szolnok, az jókorát téved. A Gárdonyi helyett becserélt hálóőr, Decker sokkal magabiztosabb volt társánál, Baksa kapuja előtt pedig elkezdett sülni a hazaiak keze. Ennek az lett az eredménye, hogy a negyedik negyedre kétgólosra apadt (5–7) a Beton előnye. Megérezte a vér szagát a Szolnok, arra gondolhattak Marnitzék, eljött az ő idejük. Egyvalamivel nem számoltak, azzal, hogy 6–7-nél Török bebombázza a nyolcadik vendéggólt. De ez sem szegte a Szolnok kedvét, harci szellemét.
Süveges megint egyre csökkentette csapata hátrányát, és már csak száz másodperc volt hátra, amikor előnyhöz jutott a Szeged. Ha gól, vége a meccsnek, csakhogy Molnár a kapufát trafálta telibe. Aztán kimaradt még egy vendégfór, az ellentámadásból pedig Nyéki egyenlített, 8–8. Pedig csak nyolc másodperc volt hátra... Nagy kár érte.
Vincze Balázs: – Nyert meccset hagytunk kicsúszni a kezünkből. Négygólos előnyről meg kellett volna nyernünk a találkozót. Pánikra azonban semmi ok, megyünk tovább.

Legendás meccsek: Szedeák-csoda a piaristában

Minden szerdán megjelenő sorozatunkban ezentúl legendás mérkőzéseket, eseményeket elevenítünk fel. Tovább olvasom