2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Megtört a hazai sikersorozat: Szeged 2011-Eger 0-2 - galériával

Ötlettelen játékkal, sok pontatlansággal kétgólos vereséget szenvedett a Szeged 2011 csapata hazai pályán az Egertől. Ezzel a vereséggel megtört a 4 meccs óta tartó hazai sikersorozat.

Szeged 2011-Egri FC 0-2 (0-1)

Labdarúgó NB II Keleti csoport, 13. forduló.
Szeged, Vasutas stadion, 500 néző. Vezette: Mészáros I., asszisztensek: Viszokai L., Iványi I.

Szeged 2011: Trepák – Podonyi, Magyar Gy., Tóth I., Radnai – Laczkó J., Puskás Cs. – Orosz, Folmer, Gahwagi – Bernáth. Megbízott edző: Takács László.

Eger: Sztankó – Preklet, Knakal, Bíró, Sallai – Balogh Katona -Hamouz, Farkas, Bojtor - Pavlov. Edző: Simon Antal.

Gólszerző: Pavlov (9'), Farkas (70').

Sárga lap: Preklet (13'), Laczkó (59'), Knakal (67'), Bernáth (72')

Csere: Bojtor helyett Benke (60'), Pavlov h. Koós (60'), Farkas h. Hristov (85') ill. Gahwagi h. Reyes (75').

Takács László: Támadó szellemben játszottunk, ha belőttük volna a helyzeteinket, sokkal szebben alakulhatott volna a találkozó.

2. félidő

92. perc:
A félpályán küzdenek a felek a labdáért, sokra nem is mennek vele.

Szeged 2011-Eger 0-2 - a mérkőzés képei. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

90. perc: Kettő percet hosszabít a bíró.

88. perc: Farkas jön le a pályáról. Nagyon darál a Szeged, de már semmi nem megy.

Nem sikerült kiszurkolni a győzelmet: Szeged-Eger 0-2. Fotó: delmagyar.hu (galéria)

82. perc: Bernáth fejel maga elé, Sztankó viszont gyorsan lecsap a labdára.

79. perc: Koós viszi egyedül két emberrel szemben a labdát, távolról ereszti el, de elszáll a kapu felett. A másik oldalon Orosz próbálkozik, nem sok hiányzott.

76. perc: Puskás végzi el aszabadot a szélen, de középen megint kivágják a védők. Labdaszerzés után Bernáth lövi telibe a hevesi kapust.

75. perc: Gahwagi helyett Reyes érkezik.

70. perc: Tóth hagyja el a labdát a félpályát, Koós és Farkas indul meg, utóbbi simán gurítja el Trepák mellett a labdát. 0-2.

67. perc: Folmert rúgja fel Knakal, neki is jön a sárga.

60. perc: Kettőt is cserélnek a vendégek, Benke és Koós a pályán.

59. perc: Folmer sorozza meg a kapust, mindkétszer elakad benne a labda. A közönségen nem múlik, bár sokan továbvra is a bírókkal törődnek.

57. perc: Bernáth szöglete után Folmer ér szerencsétlenül a labdához, a közönség kezezést reklamál. Már sokadjára.

54. perc: Folmer beadását Orosz csak nézi középen, pedig veszélyes is lehetett volna, ha csak beleér.

51. perc: Laczkó villan megint, a félpályánál szerez labdát, a beadása után szöglet. A nagy kavarodás után a másik oldalról is jön a szöglet.

50. perc: Laczkó íveli előre a labdát, Bewrnáth robog utána, de SZtankó jól jön ki a kapuból.

47. perc: Két perce kezdődött a második félidő, de folytatódik az egri dominancia.

Fel kellene javulni a hazai gárdának, mert a vendég Eger közel van ahhoz, hogy tovább növelje az előnyét. A játékrész végére már helyzete is volt már a Szeged 2011-nek, remélhetőleg a második félidőben gól is lesz belőle.

1. félidő (0-1)

45. perc:
Az első félidő utolsó pillanataiban felzúdul a közönségtől, hogy "Ébresztő!" Nem is ártana, ha pontot szeretnének szerezni a hazaiak. Egy hazai szabadrúgás után vége az első játékrésznek.

44. perc: Nehezen kezeljük a labdát, megtartani is alig tudjuk, az egriek mellől a szerencse pártolt csak el, hogy nem büntették minden hibánkat góllal.

39. perc: Egri bedobás után Pavlov kapásból, a kapufánál fogja meg Trepák.

37. perc: Bojtor hozza ránk megint a frászt, a nézők most már inkább a bíróval, mintsem a mérkőzéssel foglalkoznak.

34. perc: Nagy a tumultus középen, Bernáth találja meg a labdát, centikkel kerüli el a labda a kaput.

31. perc: Gahwagi robog a szélen, ez végre egy igazi helyzet, Folmer érkezik középen, de kimarad. Itt még gondok lehetnek...

29. perc: Farkas tekeri rá a szabadot, alig 20 centivel ment el a kapu mellett.

26. perc: Közel 20 méterről küldi rá Bojtor, Trepák üti ki. Nagyon érik az újabb gól, ha nem élednek fel végre a szegediek.

24. perc: Gahwagi robban ki egy beívelt labdára, Sztankó ugrik fel érte, majd egymásra esik a két játékos. Ez messziről se volt szép jelenet.

21. perc: Podonyi ment nagyot. Nagy nyomás alatt tartja az Eger a szegedi kaput, fel kéne már oldódnia a játékosoknak.

18. perc: Farkas, most a másik szélen,egyedül a kapu előtt, de középre adja a labdát. Így úsztunk meg egy újabb gólt.

16. perc:  Magyar íveli át keresztbe a labdát Gahwaginak, de elég hosszúra sikerült.

13. perc: Gahwagit tolja ki a pályáról Preklet, jár a sárga. Nem nagyon tudunk amúgy mit kezdeni az egri védelemmel, ha  nem felívelés van, nem nagyon tudunk átjönni a félpályán.

9. perc: Balogh hozza fel a labdát a szélen, Pavlov középről ollóz a szegedi kapuba. Már szól a 'Harcoljatok' at Ultráktól. 0-1.

7. perc: Gahwagi iramodik meg a szélen, megy a labda középre, de a kapuralövés nem az igazi.

6. perc: Farkas hozza a szegediekre a frászt, de Trepák biztosan fogja.

A szegedi Ultrák megint nagy dalolásazában vannak. Több transzparenssel is készültek, az egyiken Adem Kapic nemi identitását firtatják, a másikon megköszönik az eddigi profizmusát.

1. perc: A hazaiak kezdik a találkozót, de gyorsan el is vesztik a labdát.

13.30: Kulacsik Tamást sem ma, se az egész őszi szezonban nem láthatjuk már, múltheti sérüléséből még több hét, mire felépül.

13.20: Messze a telt háztól a Vasutas stadion, a kezdés előtt bő 10 perccel mindössze pár száz embert lehet a lelátókon összeszámolni.

Két város hasonló sorsú labdarúgócsapata találkozik holnap 13.30-kor az NB II Keleti csoportjában a szegedi Vasutas-stadionban. Ugyanis Szeged és Eger is átélt már mennybéli és pokoli éveket a futball kapcsán. Mindkét megyeszékhely együttese többször járt már az NB I-ben, és mindkettő alkotott maradandót is – igaz, többnyire csak átszállójegyet váltott –, illetve akadt, hogy eltűntek a labdarúgás térképéről. És most együtt, vállvetve küzdenek azért, hogy az általuk képviselt város szurkolói újra visszatérjenek a lelátókra.

Szeged 2011: meglesz az ötből öt? Fotó: Frank Yvette
Szeged 2011: meglesz az ötből öt?
Fotó: Frank Yvette

– Vidéken mindig is szerették a futballt, legalábbis ezt tapasztaltam a Ferencváros játékosaként – emlékezett vissza Takács László, a Szeged 2011 megbízott vezetőedzője aktív pályafutására. – Szeged és Eger is azon helyek közé tartozott, ahol szívesen játszottunk. Jó volt odautazni, és a csapat is általában minőséget képviselt. A hazai mérlegünk egészen imponáló, négyből négyet nyertünk, most sem szabadna alábbadnunk, azaz győzelmet várok. Nyugodt hetünk volt, jól dolgoztak a srácok, remélem, mindenki átérzi a meccs fontosságát. Minél több pontot kell gyűjtenünk ősszel, hogy aztán egy teljes téli felkészüléssel tavaszra új lendületet vegyünk.

Az NB II Keleti csoportjában csak a Szeged 2011 áll százszázalékos hazai mérleggel... Igaz, négy meccset – a legkevesebbet – játszott otthon, de erre azért büszke lehet edző és csapata.

Takács még megjegyezte, nagy valószínűséggel a váci kezdőcsapat kap újra szerepet, így kimarad az a Kulacsik is, akinek belsőtérdszalag-húzódás miatt az egész őszi szezon véget ért.

Ez lehet a szegedi kezdő: Trepák – Podonyi, Magyar Gy. (képünkön), Tóth I., Radnai – Laczkó J., Puskás Cs. – Orosz, Folmer, Gahwagi – Bernáth.

• 8. Tapasztalt 2011. november 13. 00:12
    „A második kapott gól előtt nem Tóth, hanem Radnai hibázott nagyot. A vezetés pedig nagy öngólt lőtt néhány kete a vezetőedző, Kolozsvári J. indokolatlan kirugásával. Az eredményeket azóta látjuk.....”
  • 7. Tisza 2011. november 12. 20:40
    „Xmanó!
    A kettő között, nyugodtan átlagold!
    Az állóhelyi oldalon 100-150, a lelátón 550-600 néző.
    Nem ezzel van a gond ,egy alsóházi NB2-es szegedi csapatnak novemberben ez a "normál" nézőszáma.
    A ma látottak alapján visszavonom az 5 győzelemre vonatkozó igényemet, szerezzünk még legalább pontot a hátra lévő 2 meccsen!
    Hajrá Szeged!”
  • 6. Palacsinta 2011. november 12. 20:02
    „Újabb X-akta!Az edző(?) szerint támadó szellemben játszottunk,a közönség meg "ébresztő-ő" kiabál???Akkor mi is vaaan??”
  • 5. Larsson 2011. november 12. 19:58
    „Jobb lenne ha a "focira" fölöslegesen elfolyt pénzt, a vízire, kézire, kosárra, vagy a régmúlt sikersportágának, a röplabda felélesztésére költenék!”
  • 4. xmanó 2011. november 12. 16:31
    „A szegedma.hu 1000,a delmagyar 500 nézőt ír? Hol az igazság????”
  • 3. Larsson 2011. november 12. 14:21
    „Na jól van, lassan újra a helyükre kerülnek a kétballábasok! :))))))))))))))”
  • 2. Tisza 2011. november 11. 15:28
    „Kellene a téli szünetre 5 győzelem.
    S a hátra lévő 3 meccsből a holnapin a legnagyobb erre az esély!

• 1. szegediultra 2011. november 11. 10:58
    „HAJRÁ SZEGED!!”

Profi boksz, magyar szinten - exkluzív interjú Kovács ˝Kokó˝ Istvánnal

Kovács "Kokó" István több szállal kötődik Csongrád megyéhez, ma barátjának, a szentesi Bertók Róbertnek, a Premier bokszgála főszervezőjének meccsén bíróként lép a kötelek közé. Tovább olvasom