2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Megtört a Makót sújtó átok

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 20. fordulójában a több helyzetet kialakító Makó FC megérdemelten győzte le kiesési rangadón a Budafokot.
Makó FC–Budafok 3–1 (2–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 400 néző. Vezette: Berettyán (Beidek, Kis Z.).
Makó: Czirbus 6 – Szamosszegi 6, Mórocz 6, Bakos Á. 5 – Csamangó 5, Szűcs D. 5, Varga R. 5, Magyar 6, Bány 5 – Zakar 5, Hadár 6–2=4. Edző: Kolozsvári János.
Budafok: Dombai – Fejős, Kővári, Szigeti – Lázár, Ujhegyi, Sipos, Schmatovich, Ezechi – Koltai, Lovrencsics. Edző: Gelei Károly.
Gólszerzők: Bány a 4., Lázár a 19., Magyar a 43., Hadár az 51. percben.
Csere: Schmatovich helyett Urbán a 20., Varga R. helyett Kulacsik a 61., Csamangó h. Fülöp a 67., Ezechi h. Máté a 72., Bány h. Kis K. a 73. percben.
Sárga lap: Zakar a 27., Kővári a 31., Ezechi a 42., Fejős a 71., Kis K. a 86. percben.
Kiállítva: Hadár a 68. percben.

Ha a Budafokot sem verjük, esküszöm, többet nem jövök Makó-meccsre! Mindezt egy olyan szurkoló mondta, aki korábban még idegenbe is többször elutazott a zöld-sárgák jó szerepléslésében reménykedve.
Rögtön a kezdést követően rendesen nekidurálta magát a hazai gárda. A gyors gól azonban nem hatott idegnyugtatólag, mert bár a lelkesedéssel nem volt különösebb probléma, az átadások pontosságával, a helyezkedéssel annál inkább. Egy ilyet kihasználva a semmiből érkezett az egyenlítés. Ezt már nem bírta megállni szó nélkül Pápay József főrendező: – Ma vagyok 62 éves, nagyon szomorú lennék, ha nem tudnánk itthon tartani a három pontot.

Góltörténetek

4. perc: Magyar a félpályáról indította Hadárt, a támadó nem tudott megszabadulni védőjétől, visszahúzta a labdát, majd félfordulattal a 16-osra befutó Bány elé emelt, ő pedig egy pattanás után 8 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt, 1–0.
19. perc: Magyar elveszítette a félpályán a labdát, Ujhegyi egyből indította az egymásra váró Mórocz és Bány között kilépő Lázárt, ő pedig 13 m-ről, középről egyből a kapu jobb oldalába lőtt, 1–1.
43. perc: Bány a jobb oldalról ívelt a kapu elé, Magyar 6 m-ről a vendégek kapujának jobb oldalába csúsztatta fejjel a labdát, 2–1.
51. perc: Szamosszegi jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után labdája Hadárt találta meg, mellel maga elé vette a játékszert, majd félfordulattal hatalmas gólt ragasztott Dombai kapujának jobb oldalába, 3–1.

Lehet, hogy a játékosok tudtak erről, mindenesetre az első félidő második felében, ha nem is futószalagon, de azért szép számmal alakították ki a gólhelyzeteket. Hadár néhányat elhibázott ezekből, Szamosszegi szabályosnak tűnő fejes gólját pedig a játékvezető nem adta meg. A hajrában Magyar csúsztatásával végül mégiscsak előnnyel vonultak pihenőre.

A szünet után folytatta offenzíváját a Makó. Ugyan Bány még kihagyta a jóindulattal megadott büntetőt, de aztán az első játékrészben kritizált Hadár szépségdíjas találatával idejekorán eldőlni látszott a mérkőzés. Ez így tűnt egészen addig, amíg a játékvezető ki nem állította a harmadik hazai gól szerzőjét. Az utolsó húsz percben majdnem felborult a pálya, rohamozott a Budafok, de több találat már nem született, így nagy lett a makóiak boldogsága, kilenc meccs után újra nyertek.
Kolozsvári János: – Olyanok vagyunk, mint a fuldokló. Most épp a víz fölött vagyunk.

További eredmények: Orosháza–FTC 1–1, Kecskemét–Békéscsaba 2–2, Nyíregyháza–Karcag 2–0, Vecsés–Kazincbarcika 1–1, Szolnok–Baktalórántháza 1–1, Tuzsér–Jászberény 1–0, Jászapáti–Bőcs 3–1.

1. FTC 20 14 6 0 48 – 11 48
2. Nyíregyháza 20 14 6 0 48 – 15 48
3. Szolnok 20 10 7 3 30 – 22 37
4. Bőcs 20 9 5 6 24 – 25 32
5. Tuzsér 20 9 5 6 24 – 28 32
6. Orosháza 20 8 7 5 31 – 29 31
7. Karcag 20 7 6 7 19 – 24 27
8. Kazincbarcika 20 5 11 4 30 – 25 26