2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Megvan: A-Híd Szeged VE-Juniorválogatott 17-9

Magabiztos győzelmet aratott az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata a Juniorválogatott ellen a Vodafone OB I-ben. A Vincze-tanítványok 17-9-re nyertek.

A-Híd Szeged VE-Juniorválogatott 17-9 (2-0, 7-2, 2-4, 6-3)Vodafone férfi vízilabda OB I, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Madarasi, Dodog.
A-Híd Szeged VE: Molnár D. - Márkus, Vincze 1, Juhász, Kayes 2, Somogyi, Hegedüs 1. Csere: Török 4, Decker, Varga P. 3, Szivós 2, Kunac, Kiss 2. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Juniorválogatott: Dávid - Tóth, Sedlmayer 1, Szedmák, Kalanovics, Manhercz II. 1, Csacsovszki 2. Csere: Manhercz I. 1, Dőry 3, Telekdy, Kis, Hulman, Kolozsi. Vezetőedző: Horkai György.
Meccsfilm: 1-0, 2-0 (1 negyed). 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 5-2, 6-2, 7-2, 8-2, 9-2 (2 negyed). 9-3, 9-4, 9-5, 10-5, 10-6, 11-6. (3 negyed). 11-7, 12-7, 13-7, 13-8, 13-9, 14-9, 15-9, 16-9, 17-9.

IV. negyed:
Továbbra sem remekelt a hazai csapat, a fiatalok szerezték a negyed elsp gólját. Szerencsére a hajrára összekapta magát a hazai együttes, Török szórta az előnygólokat. A nap gólja a jubiláns Varga Péteré volt, aki svédcsavarból volt eredményes.

Lejátszották: A-Híd Szeged-Juniorválogatott 17-9. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

III. negyed:
Juniorválogatott góllal indult a 3. negyed, 9-3. Dőry elkapta a fonalat, második gólját szerezte zsinórban, 9-4. És Dőry beindult, egy előnyt váltott gólra, 9-5. Török Béla törte meg a szegedi gólcsendet, 10-5.

II. negyed:
Junior góllal indult a második negyed, Csacsovszki bombázott Molnár Dávid hálójába, 2-1. Erre Joseph Kayes válaszolt gyorsan, 3-1. Manherzc I. gólra váltotta a büntető, így ismét szoros lett az eredmény, 3-2. Villant ismét Kayes, 4-2. A nap legszebb támadása 4 másodperc alatt zajlott le. Molnár-Vincze-Varga-Szivós volt a labda útja. Az egész medencét ennyi idő alatt passzolták végig, amit Szivós váltott gólra, 5-2. Lendületbe jött az A-Híd, Kiss Csaba közelről talált a kapuba, 6-2. Robogott a Szeged, Szivós okos góllal növelte az előnyt, 7-2. Jött a jubiláns, Varga Péter értékesítette a ziccert, 8-2. Egy gyors megúszás Vincze Márk is bevette a juniorok kapuját, 9-2.

I. negyed:
Szokatlan összeállításban kezdett az A-Híd, a 3. percig kellett várni az első szegedi gólra, Vincze Márk átadását Hegedüs Gábor váltotta gólra, majd jött Török Béla találata, 2-0. Ezután több nem történt, maradt a 2-0.

A meccs előtt köszöntötték a szegedi vezetők Varga Pétert, aki 400. OB I-es meccsén szerepel a junior válogatott ellen.

Dr. Molnár Tamás és Aaron Younger kapott pihenőt Vincze mestertől a meccsre, így Vincze Márk és Márkus Martin került be a csapatba.

A juniorválogatott idén szerepel először az OB I-ben, némi rutint szerezthettek volna, és nem egy papírdarabra felírt névsorral érkeztek volna Szegedre. Volt olyan játékos, akinek a beceneve szerepelt ezen a cetlin...

A héten befejeződik az alapszakasz a férfi vízilabda Vodafone OB I-ben. Egyelőre több kérdés is nyitott. Nincs még végleges kialakult sorrend, sok minden változhat még. A legfontosabb: az A-Híd Szeged VE biztos, hogy a második vagy az első helyen végez. A kétszeres magyarkupa-győztes ma 19 órakor a Juniorválogatott csapatát fogadja, majd szombaton az idén nem túl acélos Ferencváros otthonában szerepel. A két meccsen kötelező feladat begyűjteni a hat pontot.

Igen ám, de szerdán lesz egy Vasas–Eger összecsapás, és ha az angyalföldiek nyernek, és Szeged hozza a már említett meccseit, akkor fordul a kocka, a jelenleg második A-Híd fejezi be az élen az alapszakaszt. Ha kikap a jelenlegi listavezető Eger, akkor akár a harmadik helyre is visszacsúszhat, hiszen neki már csak ez az egy meccse van hátra az alapszakaszból.

Az A-Híd Szeged, így Juhász Zsolt (sárga sapkában, balról), Baksa László és Aaron Younger is a Juniorválogatott ellen készül.
Fotó: Karnok Csaba

Számolgat, okoskodik mindenki, egyelőre egyetlen dolog biztos, hogy a Vincze-
csapat minden körülmények között kedvező helyzetből várhatja a rájátszást, hiszen előbb a negyeddöntőben, majd az elődöntőben is hazai pályán kezd. Ezek a párharcok két győzelemig tartanak, a finálé lesz majd három sikerig.

Az A-Híd Szeged VE már a jövő hét szerdai vásárhelyi, Crvena zvezda elleni BL-meccsre készül. A szerb alakulat elleni összecsapás 18.45-kor kezdődik a Gyarmati Dezső Sportuszodában. A tét nem kisebb, mint a legjobb négy közé jutás. A visszavágót április 30-án vívják majd a szerb fővárosban a csapatok.

Vincze Balázs vezetőedző teljes kerettel tud készülni, a hétvégén a kis Eger elleni meccsen pihenőt kapó Aljosa Kunac és Szivós Márton is edzésbe állt. A Bajnokok Ligája-találkozóra az újszegedi sportcsarnok sportboltjában és a vásárhelyi uszoda pénztárában lehet elővételben jegyet vásárolni (1000 forintba kerül).

• 2. Zotya100 2013. április 09. 18:45
    „1. --- Szerintem nincs különbség, h. egyetemista vagy nyugdíjas, bárki, --- egyformán 1000 Ft a jegy, így szokott lenni.”
  • 1. Mapool 2013. április 09. 14:24
    „üdv!
    valaki nem tudja h mennyibe fog kerülni a jegy? (egyetemistáknak)
    köszi :)”

Sulc egyre jobb állapotban

Frantisek Sulc, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának szlovák légiósa a Kielce elleni hazai… Tovább olvasom