2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Megvan a bronz! Győr-Szeviép Szeged 62-80

Sima mérkőzésen, tripláinak és Fürész Emőke remeklésének köszönhetően idegenben harcolta ki a bronzérmet a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata.

SEAT Lami Véd Győr-Szeviép-Szeged 62-80 (8-22, 20-21, 24-20, 10-17)
Női kosárlabda NB I, rájátszás, bronzmérkőzés, 2. meccs. Győr. 200 néző. Vezette: Kapitány, Páli, Márton.
Győr: ENGLERT 20/9, DJELMIS 14/9, Vida 6/3, Horváth Zsó. 3, Radunovics 8. Csere: Imbergerová 7/6, Kovács, Fűrész D. 2, Keller 2, Borovicsková. Vezetőedző: Tapodi Péter.
Szeviép: CIGLAR 11/9, NÉMETH 15/9, FÜRÉSZ E. 23/18, ZSERZSERUNOVA 10, SIPAVICIUTE 12. Csere: Laczi, Horváth Zsu., KAJDACSI 9. Vezetőedző: Bencze Tamás.
A bronzérmet nyerte: a Szeviép-Szeged 2-0-ás összesítéssel.

Örömszavak.
Bencze Tamás, a Szeviép-Szeged vezetőedzője:
- Vegyes érzéseim vannak a szezonnal kapcsolatban. Örülök a bronzéremnek, azt gondolom, a két meccs alapján bizonyítottuk, jobbak vagyunk, mint a Győr, ám a döntőt fájó szívvel nézem, sajnálom, hogy nem lehetünk ott. Mindenkinek köszönöm az éves munkáját, és természetesen köszönöm a vezetőknek és szponzoroknak, hogy megteremtették a lehetőséget mindehhez. A következő időszak a pihenésé, hosszú volt a szezon.
Iva Ciglar: - Remek érzés, hogy bronzérmet nyertünk, de nem örülök, hogy vége lett a szezonnak, és nem játszunk több meccset. Egy kis csalódottság van bennem, talán jobbak is lehettünk volna, de ez már történelem.

IV. negyed

10. perc: a végjátékban könnyed kosarakat szerez a szeged, Németh, majd Sipaviciute növeli az előnyt. Vége, 62-80 a Szegednek. Magvan  bronz!

9. perc: Sipaviciute teszi be a labdát, ezzel el is dől a bronz sorsa 62-76.

8. perc: Radunovicsnak nagyon megy ez a háttal dobás, most sem hibázik 62-74.

6. perc: a Szeged támadhat. Nem kéne tízen belül engedni a Győrt. Németh hármasa tesz is erről 60-74.

5. perc: Imbergerovát hagyjuk magára, ez is hármat ér 60-71.

4. perc: Sipaviciute tesz vissza egy lepattanót 57-71.

3. perc: Djelmis betörésből. Szép. Még dobhat egyet, az is bemegy 57-69.

2. perc: remek meccset játszik Fürész. Rossz belegondolni, hogy lehet, ma látjuk utoljára kosárpályán. Triplájával 54-69.

1. perc: Fürész ötödik triplájával nyugtatja meg a Szeviépet 52-66.

Győr-Szeviép Szeged 62-80. Fotó: Bertleff András (galéria)

III. negyed (24-20)

10. perc: Englert pontjai, Németh büntetői 50-63. A győri közönség soraiban 3-4 tizenéves humoros rigmusokkal szórakoztatja a népet: a játékvezetőknek szóló "Menjél inkább sakkot fújni" és "Bírómentes magyar meccset" a best of cd-re is ráférnének. Englert büntetői zárják a negyedet 52-63.

9. perc: Kajdacsi még nem hibázott a meccsen, 100 százalékos dobótejesítménnyel kilenc pontnál jár 47-61.

8. perc: Zserzserunova és Englert is betalál, állandósul a szegedi előny 44-58. Fürész Emő egy büntetőt dob be 45-59.

7. perc: Djelmis, majd Ciglar 40-56.

6. perc: ez is három pont, de a bonyolultabb fajtából: Zserzserunova kettő plusz egyével 37-54.

5. perc: Radunovics háttal a gyűrűnek is betalál 37-51.

4. perc: Fürész remek passza után Zserzserunova ziccere hibátlan 35-51.

3. perc: ismétlés? Megint Djelmis, megint Fürész, megint tripla, megint tripla 34-49.

2. perc: Fürész Emő ugyanezt teszi 31-46.

1. perc: ez a triplák meccs, ezúttal Djelmis talál be 31-43.

II. negyed (28-43)

10. perc: elképesztő a Szeviép triplamutatója, Németh sikeres kísérlete után 67 százalékos pontosságot mutat a statisztika 28-43. Félidő.

9. perc: Fürész hármasa már a hetedik a szegedi oldalon, Englert és Keller két duplával felel 28-40.

8. perc: Englert büntetője majd hármasa után 24-37-nél időt kér Bencze Tamás.

7. perc: egyedül hagyják Ciglart, az apró horvát be is vvág egy triplát 20-37. Közben elkezdték fényezni az érmeket...

6. perc: Németh büntetőire Imbergerová hármassal felel 20-34.

5. perc: megkezdte a pontgyártást Németh Betti is, rögtön egy hármassal nyitott 16-32.

4. perc: Ciglar hármasa is hibátlan, a Szeviép eddig 6/4-et dobott triplából 15-29.

3. perc: Vida triplájval tízen belül jön a Győr 15-24.

2. perc: vesztünkre. Horváth Zsófi tesz vissza egy labdát, 12-22. Kajdacsi büntetőzik jól 12-24.

1. perc: Englert dobása jó, kap egy büntetőt is. Nincs bent, a labda marad a Győrnél 10-22.

I. negyed (8-22)

10. perc: Horváth Zsuzsi is a pályán. A másik Horváth, Zsófi dob be két büntetőt, 8-19. Hoppá! A negyed végén Kajdacsi szór könnyedén egy triplát, ilyet ritkán látni tőle. 8-22 a negyed.

9. perc: Fürész játssza meg szépen Zserzserunovát, kettő plusz egyes akciójával 7-19.

8. perc: Laczi után Kajdacsi is beállt csereként.

7. perc: eddig foghatatlan Sipaviciute 7-16.

6. perc: Fürész-tripla a dudaszó pillanatában, remek volt 5-14.

5. perc: Sipaviciute szerzi a 10. és a 11. szegedi pontot is 3-11.

4. perc: szegedi dupla, majd tripla, időt is kér a Győr 3-9.

3. perc: Englert tripla, máris közelebb a Győr 3-4.

2. perc: az első kosár is a Szegedé, Fürész szerzi. Sőt, Sipaviciute sem hibázik, 0-4.

1. perc: a Szeviép hozza el a labdát.

18.20: már a sporik is a pályán mozognak, a mai összecsapást a Kapitány, Páli, Márton trió vezeti.

18.10: jó jel, hogy a szövetsg képviselője egy asztalkára szépen egymás mellé lehelyezte a bajnoki bronzérmeket.  Reméljük, azokat már ma este a Szeviép játékosainak nyakában látjuk viszont.

18.04: lassan azért befutnak a nézők, mire a hazaiak is megérkeznek a pályára, már a Szeviép is a bemelegítést végzi. Az arcsérüléssel is pályára lépő győri Vida Anna (a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeákban játszó Vida Máté testvére) speciális védőmaszkban vállalta a játékot.

17.53: 37 perccel a kezdés előtt üres a csarnok, csupán Zserzserunova dobálgatott az előbb a "hivatalos" bemelegítés előtt. Gyaníthatóan nem lesznek annyian a csarnokban, mint a Győri Audi ETO kézilabdacsapatának néhány nappal ezelőtti BL-elődöntőjén...

– Szeretnénk idegenben is nyerni és végre ünnepelni – mondta Fürész Emőke a ma esti (18.30), SEAT Lami Véd Győr elleni, akár a bajnoki bronzéremről is döntő találkozóról. A Szeviép csapatkapitánya – aki a két csapat első, 75–65-ös szegedi sikerrel végződő meccsén, az újszegedi sportcsarnokban 19 pontig jutott, ezzel csapata legjobbja volt – azonban óvatos a bronzmérkőzés előtt, még annak ellenére is, hogy az idei szezonban háromból háromszor legyőzték a kisalföldieket.

– Az alapszakaszbeli győzelmekből a rájátszásra nem lehet következtetni, az eddigi győzelmek nem tesznek és nem is tehetnek jóllakottá, elkényelmesedetté minket. Emlékezhetünk rá, a Győr hazai pályán például a Pécset is legyőzte már a szezonban, és a Sopron elleni elődöntőben is csak szoros meccsen kapott ki, ezért biztos, hogy nekünk sem lesz majd egyszerű dolgunk ellenük – fogalmazott.

Emő a bajnokság során már többször kijelentette, utolsó bajnoki idényét tapossa, ebből pedig az is következik, hogy talán a győri lesz több mint másfél évtizedes pályafutásának utolsó mérkőzése.

Csak a bronzérem érdekli Fürészt (fehérben). Fotó: Schmidt Andrea
Csak a bronzérem érdekli Fürészt (fehérben).

– Erre jelen pillanatban nem gondolok, csak a bronzérem megszerzése érdekel. Nagyon várom a fárasztó szezon végét, talán csak akkor tudatosul majd bennem a visszavonulásom, amikor a nyáron nem kell elkezdenem az alapozást a lányokkal – mondta a Szeviép 33 éves klasszis bedobója.

2:0 a Pécsnek

A Pécs hazai pályán 69–65-re nyert az alapszakaszgyőztes, egyben címvédő Sopron ellen a női kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, ezzel 2:0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó sorozatban. Végeredmény: MiZo Pécs–Sopron 69–65 (15–18, 25–11, 10–19, 19–17).

Holnap folytatja a Kosársuli

A rájátszás harmadik meccsén ismét hazai pályán lép pályára az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli B csoportosférfi kosárlabdacsapata, amely csütörtökön 18 órától a Soproni MAFC-NYME ellen játszik a Hódtói Sportcsarnokban. A hatodik helyen álló Utasiéknak nagyon kellene már a siker, mivel eddigi két meccsükön vesztesen hagyták el a játékteret a rájátszásban. A hétvégén szintén hazai környezetben szerepel a második helyen álló Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák is, amely vasárnap 19 órától – online tudósítás a delmagyar.hu-n – legnagyobb riválisát, a jelenleg listavezető Bonyhádot fogadja az újszegedi sportcsarnokban.

• 5. luidev 2010. április 22. 08:02
    „:D YESS, gratu!”
  • 4. skynet 2010. április 22. 00:14
    „szép volt csajok!!”
  • 3. greg 2010. április 21. 20:23
    „Szép volt csajok! Köszönjük Emő, a csapat szíve voltál. Hatalmas űrt hagysz magad után! (L)”
  • 2. zolisen 2010. április 21. 20:22
    „Gratula a Szegednek a bronzéremért!!!!!Megérdemelt kettős győzelem!”
  • 1. zolisen 2010. április 21. 18:02
    „Kedves Stevestone! Köszi, hogy említés van a cikkben a bajnoki döntőről is.....így korrekt, nem szóltam hiába!:-) Üdv.Zolisen”

Női vízilabda: veretlenek meccse

A női vízilabda OB I 5–10. helyéért zajló rájátszásban két százszázalékos csapat csap össze ma… Tovább olvasom