2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Megvan a második BL-siker: MOL-PICK Szeged-Kristianstad 36-27 - galéria

A VELUX EHF Bajnokok Ligája 3. fordulójában a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata 36-27-re legyőzte az újszegedi sportcsarnokban a svéd IFK Kristianstadot.
MOL-PICK Szeged - IFK Kristianstad (svéd) 36-27 (20-11)
Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Vesovics, Mitrovics (montenegróiak).
MOL-PICK Szeged: SIERRA - Sostaric 2, Balogh 2, Skube 3/1, BÁNHIDI 5, Gorbok 2, KäLLMAN 3. Csere: Sego (kapus), GABER 3, T. Petrus 1, Sigurmannsson 4/1, BODÓ 7, Buntic 1, Blazevic, Zsitnyikov 2, Fekete B. 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kristianstad: L. Larsson - Sörensen 3/1, Lagergren 2, Lipovac 2, Gudmundsson 4, Freiman, Hallen 7. Csere: Kappelin (kapus), Jónsson 2, Henningsson 2, Nilsen 2, Arnarsson 2, Persson. Vezetőedző: Lars Olsson.
Hétméteres: 5/2, ill. 1/1.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Gratulálok a játékosaimnak, nagyon jól teljesítettek, főleg az első félidőben. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy nagyszerű hangulatot teremtettek a csarnokban. Nagyon jól kezdtünk, sok labdát szereztünk és pontosan játszottunk, kivéve a hétmétereseket. Nehéz ugyanolyan ritmusban játszani két félidőt, pláne ilyen jó csapat ellen. Skandináv mentalitásuk van, végig harcolnak. A második félidőben sokat rohantak, mindenki hozzá tudott tenni valamit a meccshez a részünkről. Jó összecsapás volt, de el kell felejtenünk, mert jön a többi. Fontos, hogy nyerjünk mindig, sokat kell még dolgoznunk, hogy a tavalyi formánkat elérjük.

Bodó Richárd, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Gratulálok a Kristianstadnak. Nem volt ekkora különbség a csapatok között,  örülök, hogy ekkora győzelmet tudtunk aratni. Vártam már, hogy sokat játsszak egy BL-meccsen. Ha így kézilabdázunk a jövőben, akkor bárki ellen nyerhetünk. Erőt meríthetünk a mai meccsből. Kedden a Vác ellen kell győznünk, majd utána jön a Vardar szombaton. Nehéz lesz, de valamit biztos kitalál az edzőnk, hogy sikeresek legyünk a macedónok ellen.

Lars Olsson, a Kristianstad vezetőedzője: - Gratulálok a Szegednek és Pastor edzőnek. Jól kezdtünk, de nagyon passzívvá váltunk. Sokat futott a Szeged, Bodó jól lőtt. Próbáltunk a második félidőben gondot okozni a hazaiaknak, de nem sikerült.

Viktor Hallen, a Kristianstad játékosa: - A Szeged nagyon sokat futott, türelmesen támadott, sok gólt szerzett. Lehet kevesebbet kellett volna lőnöm, és többet futnom, mert nem nyertünk.

VÉGE

60. perc: Petrust állítják ki a játékvezetők még. Sego leszedi Hallen próbálkozását a szélről!

59. perc: Nilsen átlövését kiüti Sego. Fekete Bálint harmadik BL-gólja, 36-27.

58. perc: Henningsson harmadik két percét kapja, így piros lap. Zsitnyikov bombájába csak beleérni tudnak a védők, 35-27.

57. perc: Balogh talál rést a falon, kappelin véd. Hallén, 34-27.

56. perc: Arnarsson lövését is védi Sego, Thiagus Petrus, 34-25. Harmadszor kér időt a Kristianstad. Gabert állítják ki. Sörensen büntetőből, 34-26.

55. perc: Nielsen jól lő, de Sego véd. Gaber kiszorított helyzetből, 33-25.

54. perc: Zsitnyikov lövése sajnos nem csúszik be Kappelin lábai között. Hallen a szélről, 31-25. Bodó a hosszú felsőbe, 32-25.

53. perc: Jónsson Sego támaszkodó lába mellé, 31-24.

52. perc: ismét Gaber, bepattintja, 31-23.

51. perc: nem jó a svéd indítás. Sostaric menti meg a hosszú passzát Segónak, Gaber talál be, 30-23.

50. perc: Sostaric védekezik jól. Bánhidit löki meg Henningsson, két perc a jutalma.

49. perc: Sigurmannsson húzza be a rövid felsőbe magabiztosan, 29-23.

48. perc: elveszik a labdát a Szegedtől a sporik, Lagergren indul, 28-22. Időt kér a MOL-PICK Szeged. Källman elől sodorják el a labdát, Sörensen gyors indításból, 28-23.

47. perc: Arnarssonnak jut a kelleténél több hely a szegedi falban, 28-21.

46. perc: Bánhidi fordul be, 28-20.

45. perc: Lipovac kap jó labdát, 27-20.

44. perc: Gudmunsson, 26-19. Skube megy be szépen, 26-19.

43. perc: Gudmundsson pattintja be Sego alatt a labdát, 25-18. Bánhidi harcol a falban, passzol Bodónak, aki kíméletlen, 26-18.

42. perc: Hallen ötödik gólja már a szélről, 24-17. Bodó tíz méterről vágja most be, 25-17.

41. perc: Gabert állítják ki a játékvezetők a szabaddobás elvégzésének akadályozásáért.

40. perc: Skube szerez labdát.

39. perc: Skube veszi elő Buday Dániel specialitását, 24-16. Sego véd!

38. perc: kiváló hangulatot teremtenek a szegedi szurkolók.

37. perc: Balogh a szélről, Kappelin kirúgja. Sego elindul a labdáért, Kallen ér oda hamarabb, átemeli a horvát kapust, 23-16.

36. perc: Gorbok talpról, 23-14. Hallen marad üresen a szélen, 23-15.

35. perc: Hallen a balszélről, 22-14.

34. perc: Sego első védése.

33. perc: Lagergren, 21-13. Skube passzol Bánhidinek, 22-13.

32. perc: Bánhidi kiharcolja, Skube belövi a hetest, 21-12.

31. perc: a Kristianstad kezdte a második félidőt. Persson, 20-12.
MOL-PICK Szeged-Kristianstad 36-27. Fotó: Török János (galéria)
FÉLIDŐ

30. perc: Sörensenre Sierra feje fölött a jobbszélről, 20-11. Buntic parádésan passzol Sostaricnak, Kappelin véd. Sierra hárításával zárul az első játékrész.

29. perc: Zsitnyikov hatalmas góljával már tízzel vezet a Szeged, 20-10.

28. perc: passzívan támadnak a svédek, Arnarsson a kapufa felső részét találja el. Nagyot véd Kappelin, Bánhidi estében lőtt.

27. perc: Gudmundsson előkészítés nélkül lő, Sierra térddel véd. Időt kér Pastor. Sostaric a szélről, 19-10.

26. perc: Buntic megszerzi, Sigurmannsson az üres kapuba lövi a labdát, 18-10.

25. perc: Jónsson, 17-10. Henningsson szabálytalan Gaberrel szemben, büntetőt és két perc. Sigurmannsson a felugró Kappelinbe lövi a labdát.

24. perc: Henningsson lendületből, 17-9. Sigurmannsson fut be a szélről, a jobb oldalon teljesen üresen marad, Kappelin véd.

23. perc: Bodó elemében van, foltozni kell a hálót, 17-8.

22. perc: Nilsen harmadszor lő, Sierra megfogja, örül is neki. Zsitnyikov-kapufa.

21. perc: Arnarsson beállóból, 15-8. Bodó hihetetlen magasságból, 16-8.

20. perc: Nilsen a meglepetés erejével, 14-7. Bodó, 15-7.

19. perc: Henningsson távolról, 13-5. Buntic válaszol három másodperc alatt, 14-5. Nilsen, 14-6.

18. perc:  jól védekezik a Szeged, csírájában fojtják el a svéd támadásokat.

17. perc: Skube parádésan adja a labdát Sostaricnak, kínai figura, 13-4.

16. perc: Bodó óriási gólja után ismét időt kérnek a vendégek, 12-3. Szép góllal törik meg a svéd csend, Hallen, 12-4.

15. perc: Arnarsson kap sárga lapot.

14. perc: svéd kapufa, szerencséje van Sierrának. Bánhidi fordul be, 11-3. Lagergren lövése Sierra ölében landol.

13. perc: elvesztjük a labdát. miután megkapjuk a játékvezetőktől.

12. perc: Balogh bevágja, 10-3! Ez volt a 250. BL-gólja a magyar átlövőnek.

11. perc:  jól védekezik a Szeged, Jónsson talpról lő, de Sierra hárít!

10. perc: Gorbok támadja a falat, hétméteres. Ismét Sigurmannsson, 9-3.

9. perc: Källman rohan, Freiman fellöki, hetes és két perc. Sigurmannsson kapufát lő, a kipattanót bevágja 8.3,

8. perc: Petrus szemfüles, labdát szerez, Källman végigviszi, 7-3. Időt kér a Kristianstad. Gudmundsson előtt nyílik meg a fal jobb oldala, de Sierra véd.

7. perc: Freiman lő középről, Sierra kiüti. Újból Bánhidi, 6-3.

6. perc: Gudmundsson, 4-3. Bánhidivel nem bírnak a svéd védők, 5-3.

5. perc: Lipovac ziccerét védi beállóból Sierra. Bánhidi harcol ki hétméterest, Larsson kivédi Balogh lövését.

4. perc: Sörensen jön fel a szélről, Sierra véd. Miénk a labda, Källman kapja a szélen, kíméletlen, 4-2.

3. perc: Skube szerez labdát, Källman talál be lerohanásból, 3-2. Gaber kap sárga lapot.

2. perc: Gorbok, majd Gudmundsson, 1-2. Potyognak a gólok, Balogh, 2-2.

1. perc: a szegediek kezdték a találkozót. Balogh test melletti lövését fogja Larsson, lerohanásból Lipovac, 0-1.

16.57: elhangzott a Bajnokok Ligája himnusza, kezdődhet a mérkőzés!

16.55: érkeznek a szegediek is egyenként, élen a csapatkapitánnyal, Jonas Källmannal.

16.54: kezdődik a bemutatás, először a játékvezetők és a svéd csapat játékosai érkeznek a pályára.

16.53: három svéd szurkoló is helyet foglal a lelátón, narancs mezbe öltözve.

16.50: a csapatok már visszamentek az öltözőbe. Vannak még üres székek a csarnokban, de szép számmal érkeznek még a szurkolók.

16.45: 7/7. Ez a mérlege a Szegednek eddig a Kristianstad ellen, 2014-ben találkozott először a két csapat, azóta hétszer nyert Juan Carlos Pastor vezetőedző együttese.

16.40: a vendégek vezetőedzője, Ola Lindgren nem tartott a csapattal Szegedre, mivel betegség miatt eltiltották az utazástól. Távollétében a másodedző, Lars Olsson látja el az edzői feladatokat.

16.35: a mai szegedi keretben Fekete Bálint is ott van, aki eddig két gól jegyez a BL-ben. A 2016/17-es idényben a Kolding otthonában, míg a 2011/12-es szezonban az AG Köbenhavn ellen talált be.

16.30: a MOL-PICK Szeged mai meccskeretébe a szakmai stáb döntése alapján Zubai Szabolcs és Pedro Rodríguez nem került.

16.20: üdvözöljük kedves olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. A csapatok most érkeztek meg a pályára, kezdődik a bemelegítés.

Korábban:

Jonas Larholm két évig erősítette a PICK Szeged együttesét. A svéd játékos 2014-ben EHF-kupa-győzelmet ünnepelt  Berlinben, majd a Dugonics téren. Jelenleg Svédországban él magyar kedvesével, Pollával. A pickhandball.hu készítette vele interjút.

– Hogy van? Régen írtunk és hallottunk önről!
– Jól érzem magam Svédországban, de nem tagadom, sokszor hiányzik Magyarország. A göteborgi időjárás más, sokat esik az eső, Szegeden ideálisabb volt a helyzet. A Sävehof csapatában játszom. Eddig négy meccset játszottunk, egyszer nyertünk, egyszer döntetlent értünk el, kétszer kikaptunk. Eddig a legtöbb gólt szereztem a csapatban, a kilencedik helyen állunk, de még sok meccs van hátra a bajnokságból.
Archiv fotó: DM

– Csak a kézilabdával foglalkozik?
– Nem, a juniorcsapatnak is tartok edzést, már csak egy lépés választ el az edzői diplomától, amit, ha minden jól alakul, akkor a jövő nyáron szerezhetek meg.

– Milyen csapat a MOL-PICK Szeged vasárnapi ellenfele, az IFK Kristianstad?
– Az egyik legnagyobb riválisunk a svéd bajnokságban, mindig izgalmas és kiélezett meccseket játszunk ellenük. Sok tehetséges játékosuk van, akikből nemzetközi szinten is jegyzett kézilabdázó lehet. Jobb csapat a Szeged, nem kérdés. Igaz, már kevés egykori csapattársam maradt, de üzenem nekik: Gyerünk, fiúk! Hajrá, Szeged!