2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Megvan a száz! Szeviép-Szeged-Vasas 106-57

A szezonban először száz pont felett dobva nyerte meg Vasas elleni bajnokiját a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata.
Szeviép-Szeged-Vasas 106-57 (24-16, 28-15, 24-15, 30-11)
Női kosárlabda NB I, A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Jakab, Jurák.
Szeviép: CIGLAR 15/3, NÉMETH 16/3, Horváth Zs. 7/3, ZSERZSERUNOVA 16/6, SIPAVICIUTE 23. Csere: Fürész 5/3, LACZI 12/3, Russai 7/3, Lengyel 5/3, Kmézics, Tóth C. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Vasas: SZONDY 14, Czank 6, Laklóth 9/9, Bagi 3, Somogyi 12/6. Csere: Fejes 7, Velkey 2, Győr 3, Mansare, Bajnóczi 1. Vezetőedző: Diósdi Deák Éva.

Bencze Tamás: - A találkozó jól szolgálta felkészülésünket az előttünk álló nagyobb feladatokra. Sok pozitívumot láttam a csapattól.

IV. negyed (106-57)

10. perc: Lengyel büntetőből talál be, Tóth Ceci is felavathatja új cipőjét 106-57. Ez a vége. A Szeviép idén először dobott száz felett.

9. perc: gyűjtöget Russai is, ez már a hetedik pontja 103-56.

Szeviép-Szeged-Vasas 106-57. Fotó: Schmidt Andrea

8. perc: Fürészé a századik pont, triplájával azt  jogot is megnyerte, hogy palacsintázni invitálja csapattársait.

7. perc: alakul ez: Russai triplája után már csak négy híjja a száznak 96-54. Zserzserunova szerez labdát és dob kosarat 98-54.

6. perc: Lengyel dobja meg szokásos tripláját 93-54.

5. perc: még van tétja az utolsó öt percnek - idén először dobhat százat aa Szeged.

4. perc: Szondy és Russai kosara jó, Bagi kipontozódott 90-54.

2. perc: hogy teljes legyen a sor, az ukrán center most hármasból talál be 88-46.

1. perc: Bencze Tamás szemmel láthatóan kevesebbet cserél, a csapat készül az utolsó három forduló megmérettetéseire. Közben Zserzserunova egy duplát s egy büntetőt is értékesít 82-46.

III. negyed (76-46)

10. perc: ha dudszó, akkor Laczi Edit - a Szeviép játékosa ismét az utolsó pillanatokban talál be 76-46.

9. perc: mindenki kiveszi a részét a pontgyártásból, most Horváth Zsuzsi talál be 70-44. Ciglar megint ügyesen szerez labdát 72-44.

8. perc: Fürész veri meg Fejest, kosár a jutalma 68-43.

7. perc: Németh remek dobása szédül be, a büntetője is jó 64-41. Néhány másodperccel később a bal lábát húzva sántikál le a pályáról. Reméljük nem komoly.

6. perc: Sipaviciute folytatja a pontgyártást 61-41.

5. perc: mostmár néggyel - Laczi talál be 57-39.

4. perc: ezek eddig nem a Szeged percei, nyolc vendégpontra csak kettővel feleltek.

3. perc: az apró(d) Szondy pontos 54-39.

2. perc: Sipaviciute három ember között szed lepattanót, Zserzserunova kihagyja a helyzetet.

1. perc: Laklóth Anna hármasával megadja a második félidő alaphangját 54-37.

II. negyed (52-31)

10. perc: a dudaszó pillanatában Laczi Edit harcol ki faultot, be is dobja mindkettőt, 52-31 a félidő.

9. perc: Laczi ment meg egy elveszett labdát, Sipaviciute vátja kosárra az asszisztot 50-29. Kisebb közjáték a meccsen, az egyik hirdetés felszakadása miatt áll a játék.

8. perc: Horváth Zsuzsi oldja meg egy az egyben 46-29.

7. perc: betörésből eredményes Laczi 44-26.

5. perc: Zserzserunova kétszer közelről, egyszer távolról. A centerek könnyedén dobálják a kosarakat 42-24.

4. perc: az eddigi legeredményesebb szegedi, Sipaviciute talál be újból 33-22. És újból... 35-22. Tizenhét pontnál jár.

3. perc: Németh Bernadett szórja meg magát, büntetőkből és középtávolról is eredményes 31-20.

2. perc: Czank és Bagi kosaraival zárkózik a vendégcsapat 26-22.

1. perc: Győr (nem a város), majd Fürész talál be 26-18.

I. negyed (24-16)

10. perc: a villámgyors Ciglar szerez laabdát, be is fejezi egyéni akcióját 24-14. Ez a negyed vége.

9. perc: Sipaviciute újabb kosara jó, még dobhat is egyet. Ez is bent van, 20-10. Fejes használ ki jól egy dobóhelyzetet, a szegedi támadás is kosárral végződik 22-12.

8. perc: ezekben a percekben mutatkozott be a BSE-ben a Szegedről a héten távozó Vincze Viktória. Közben Szegeden Zserzserunova védekezik jól, Laczi áll be Németh helyett.

7. perc: Zserzserunova sem tétlenkedik 15-7.

6. perc: büntetőből szerzi első kosarait Németh Bernadett 10-7.

5. perc: Iva Ciglar egy betörés után megszerzi a vezetést 8-7.

4. perc: a Szegedből megint Sipaviciute talál be 6-7.

3. perc: jól kezd a Vasas, Laklóth kosarával már 4-7.

2. perc: egy angyalföldi tipla után megint a litvn légiós eredményes 4-3.

1. perc: Sipaviciute kosarával a Szeged szerez vezetést 2-0.

A női kosárlabda NB I A csoportjának alapszakaszából a mai, Vasas-Csata elleni találkozóval (18 óra) együtt négy mérkőzése van hátra a Szeviép-Szegednek, amelyre az utolsó három játéknapon egyaránt rangadók várnak: sorrendben a Pécs (itthon), a Győr és a Sopron (mindkettő idegenben) ellen lépnek majd pályára márciusban.

Bencze Tamás együttese a második helyen áll a tabellán, és ahhoz, hogy megnyerje az alapszakaszt – megszerezve ezzel a pályaelőnyt a rájátszásra –, a legfontosabb a pécsiek elleni, minimum tízpontos hazai diadal megszerzése lenne – igaz, előtte még a Vasas ellen bemelegíthet a Szeviép.

Vaida Sipaviciute a Vasast is megszórhatja. Fotó: Schmidt Andrea
Vaida Sipaviciute a Vasast is megszórhatja.

A budapestiekkel rögtön a szezon nyitófordulójában összefutott a Szeged, és az akkor még erősen formálódó együttes idegenben 74–47-re diadalmaskodott, hogy aztán a Hepp-kupa elődöntőjében az újszegedi sportcsarnokban 91–62-re nyerjen az angyalföldiek ellen. Gyaníthatóan ma este is hasonló különbség lesz a két együttes között, még akkor is, ha a hazaiaknál egyelőre nem léphet pályára az új igazolás, Kajdacsi Judit – aki a korábbi fordulóból mára elhalasztott meccs időpontjában még nem volt a szegediek játékosa –, és már nem szerepelhet a csapattal szerződést bontó Vincze Viktória sem. Fürész Emőke viszont sérülése óta először hazai környezetben is pályára léphet – a BSE-elleni kupameccsen nyújtott produkciójával a csapatkapitány már jelezte, lehet számítani a pontjaira.

Ingyen

A Szeviép-Szeged vezetősége úgy döntött, a szurkolók ingyen tekinthetik meg a csapat BSE elleni, hétfőn 18 órától az újszegedi sportcsarnokban sorra kerülő magyarkupa-negyeddöntőjét. Az odavágón Fürészék 87–57-re nyertek.

A bronzért csatázhat a Vásárhely: HNKC-Győr 22-40

Az első félidőben eldöntötte a továbbjutást a Győri ETO csapata. A Magyar Kupa elődöntőjében… Tovább olvasom