2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

Megvédte a kupát a Tisza Squash SE

Szeged - A szegedi Squash Club Szabadidőközpontban rendezték meg a férfi felnőtt squash magyar kupa hatcsapatos fináléját, amelyen két szegedi csapat, a Tisza Squash SE és a Platán SE is érdekelt volt.
Szegedi Tisza Squash SE–PSA-Griff SE 3–1
Férfi squash magyar kupa, döntő
A mérkőzések: Kiss Dániel-Balogh Áron 3-1, Vass Máté-Gubi Ramon 3-1, Hoffmann Péter-Krajcsák Márk 0-3, Sebők Benedek-Szabóky Márton 3-2. Bronzmérkőzés: Platán SE–On-Line 2–2 (8-8, 151-166).

A férfi squash magyar kupa végeredménye: 1. Szegedi Tisza Squash SE (Kiss Dániel, Vass Máté, Sebők Benedek, Hoffmann Péter, Vass Márton, Kerényi Ádám), 2. PSA-Griff SE, 3. On-Line, 4. Platán SE (Bodó Zsolt, Haskó Zsombor, Kispéter Ádám, Kispéter Viktor, Benedek Kristóf), 5. Budai Sportiskola, 6. Alba-Török SE.

Megvédte a kupát a Tisza Squash SE. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Aranyszavak

- Amikor sikerült elszórnom kétszettes előnyömet, majd a döntő szettben is hiába vezettem, ellenfelemnek volt meccslabdája, az jutott az eszembe: hogy a fenébe ronthattam el így a meccset. Aztán ezt a gondolatot elhessegettem, csak arra koncentráltam, hogy ne hibázzak többet, végül pedig öt meccslabdát hárítva én az első lehetőségemet kihasználtam. Hatalmas öröm, hogy megvédtük a címünket, főleg úgy, hogy hazai pályán sikerült - mondta Sebők Benedek.

A csoportmeccsek során ráadásul a két szegedi együttes ugyanabba a hármasba került: az Alba-Török SE-t mindkét gárda simán, 4–0-ra győzte le, a városi derbin pedig a Tisza Squash SE ugyanilyen különbséggel múlta felül a Platán SE-t.

A bronzéremért a Platán az budapesti On-Line csapatával találkozott, és 2-2-es meccs-, valamint 8-8-as szettarány után a kispontokkal 166-151-es vereséget szenvedett, míg a döntőben papírforma szerint a legjobb hazai játékossal, Krajcsák Márkkal felálló budapesti PSA-Griff SE és a címvédő Szegedi Tisza Squash SE csapott össze.

Jól kezdett a Szeged, Kiss Dániel és _%Vass Máté is legyőzte ellenfelét, a harmadik meccsen viszont Krajcsák Hoffmann Péter ellen hozta a kötelezőt. A negyedik összecsapáson dől el az aranyérem sorsa - ezen Sebők Benedeknek bármi áron győznie kellett. Meg is tette, de nem simán: 2-0-ra elhúzott, ám ellenfele, _%Szabóky Márton%_ 2-2-re egyenlített. A (mindenről) döntő szettben Sebők 7-3-ra vezetett, Szabóky 10-9-re fordított, ám Sebők öt meccslabdát hárítva végül 15-13-ra megnyerte a szettet, a meccset és a kupát is a szegedi csapatnak.

˝Játszik a csapat˝: Beton-Honvéd 14-8

Álomjátékkal győzte le a bronzmeccs első felvonásán az A-Híd Szeged Beton együttese a Groupama… Tovább olvasom