2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 14°C | 29°C Még több cikk.

Megye I.: hatgólos meccsen játszott döntetlen az FK 1899 Szeged és a Csongrád

Szeged – Remek mérkőzést játszott egymással az FK 1899 Szeged és a Csongrád-Turbó megyeegyes labdarúgócsapata: az újonc szegediek többször is vezetéshez jutottak, de végül meg kellett elégedniük egy ponttal a debütálásukon, hatgólos meccsen 3–3-as döntetlen született.
FK 1899 Szeged–Csongrád-Turbó 3–3 (1–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Kovács Attila.
FK 1899 Szeged (a játékosokat 1-től 10-ig osztályoztuk): Brunczvik 5 – Szecska 5, Turján 7, Gonda 6,5, Kálmán L. 5 (Degovics), Dedovics 6, Dóra T. 6, Szalai 7, Imre Z. 6 (Temesvári), Szabó T. 4,5 (Gyurkovics 5), Dóra J. 6,5. Edző: Hüvös Gábor.
Csongrád: Boda 4,5 – Bánfi 5,5, Török 5,5, Bodor 5, Ormándi 4,5 (Tóth 5,5), Szeles 5,5 (Kovács), Lékai 5,5 (Zsigó 5,5), Deli 4,5 (Bálint A. 5,5), Sarusi 4,5 (Sándor L. 5,5), Szabó L. 5,5, Bertók 7. Edző: Keller Mihály.
Gólszerzők: Szalai, Dóra J., Imre illetve Bertók (2), Szabó L.
Jók: Dóra J., Szalai, Turján, illetve Bertók, Sándor, Bálint.
Ifjúságiak: a találkozót október 23-ára halasztották.

Keresztúri János tudósítása:
Gólgazdag, változatos mérkőzéssel debütált a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnoksgban az FK 12899 Szeged együttese. A tavaly még a megyekettőben szereplő csapat a 6. percben szerzett vezetést, Imre Zoltán félpályáról elvégzett szabadrúgása után Szalai cselezte ki védőjét, majd 10 méterről ballal a kapus mellett a hálóba lőtt (1–0).

Hatgólos meccsen játszott döntetlen az FK 1899 Szeged és a Csongrád. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Ez volt az eredmény a félidőben is, a második játékrészben azonban felgyorsultak az események: előbb az 51. percben a vendég védők által bepasszolt labda Dóra János elé került, aki tolt rajta egyet és 30 méterről a kapufára emelte azt, a kipattanó azonban Boda hátára esett, majd a kapuban kötött ki (2–0). 14 perccel később a csongrádiak a bal oldalon vezettek támadást, a keresztbe átlőtt labdát Zsigó passzolta vissza a jó ütemben érkező Bertók elé, aki öt méterről helyezett a kapuba (2–1). A 71. perc egyenlített a Csongárd, Szabó 20 méterről elvégzett szabadrúgása vágódott a szegedi hálóba (2–2). Négy minutummal később ismét a hazaiak vezettek, egy a csongrádi kaputól 18 méterre megítélt szabadrúgásnál amíg a vendégek a sorfalat igazgatták, addig Imre az üres kapuba tekert (3–2). Mégis döntetlen lett a meccs vége, mivel a 85. percben a vendégek lefutották a szegediek jobb oldalát, a középre érkező labdát pedig Bertók passzolta a kifutó Brunczvik felett a kapuba (3–3).

Hüvös Gábor: – Igazságos eredmény született. Újoncként a bajnokság egyik topcsapata ellen jó eredményt értünk el, öt perc hiányzott a bravúrhoz.
Keller Mihály: – A sírból hoztuk vissza a mérkőzést, igazságos döntetlen született.