2017. 09. 20. szerda - Friderika 10°C | 19°C Még több cikk.

Megye I.: K. Tóth triplája döntött a rangadón

Csongrád megye - Győzelemmel avatta fel felújított pályáját a Tápé megyei I. osztályú labdarúgócsapata.
Tápé–SZVSE 3–0 (0–0)
Tápé, 150 néző. Vezette: Fülöp.
Tápé: Erdei – Simon (Farsang), Hegyesi, Cseh, Kárász (Kozó), Kőszegi (Pöszmet), Márki, Németh, Brinszky, K. Tóth, Bubori (Dlusztus). Edző: Paksi Péter.
SZVSE: Pluhár – Bálint, Pécsek, Ágoston, Nagypál, Papp, Németh, Busa (Kertész), Árvai (Kozma), Szalma (Balogh), Hegyesi (Bagi). Edző: Kántor Ferenc.
Gólszerző: K. Tóth (3).
Kiállítva: Németh, Ágoston.
Jók: K. Tóth (a mezőny legjobbja), Cseh, Németh, Hegyesi, illetve Pluhár, Pécsek, Papp.
Paksi Péter: – A kiállítás eldöntötte a mérkőzést, gratulálok a csapatomnak, szeretném, ha kétszer egymás után ugyanabban az összeállításban lépnénk pályára.
Kántor Ferenc: – A kiállításig partiban voltunk, utána szétestünk.

Ifjúságiak: Tápé–SZVSE 1–6, gólszerzők: Szécsi, illetve Szántó (5), Enyedi.

A bajnokság negyedik fordulójában már a harmadik sikerét aratta Paksi Péter együttese. A találkozó 74. percéig nem született gól, köszönhetően többek között a nyáron Békéscsabáról az SZVSE-hez igazoló Pluhár Gábor védéseinek, ám ekkor Németh kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a hazaiak.

K. Tóth triplája döntött: Tápé-SZVSE 3-0. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

A következő forduló

5. forduló, szeptember 15., szombat, 16.30: Mindszent–Bordány, Algyő–HFC II., 19: FK 1899 Szeged–UTC.
Szeptember 16., vasárnap, 16.30: Ásotthalom–Tápé, SZVSE–Kistelek, Kiskundorozsma–Röszke, Nagymágocs–Csanádpalota, Sándorfalva–Csongrád-Turbó.

A Tápé ki is használta az előnyt, méghozzá a Mórahalomról szerződtetett, 31 esztendős K. Tóth Gyulának köszönhetően, aki kevesebb mint öt perc alatt mesterhármast ért el, kialakítva a 3–0-s végeredményt.

További eredmények:

Csanádpalota–Kiskundorozsma 6–2 (4–1)

Csanádpalota, 300 néző. Vezette: Szeles.
Csanádpalota: Hajdu – Vlad, Szellelki, Siclovan, Cotuna, Lakatos (Csókás) , Piue, Sepsik (Veréb), Luculescu, Erdélyi, Halász (Nagylaki). Edző: Molnár László.
Kiskundorozsma: Csala – Németh (Nagy), Mórocz, Kiss Cs., Fődi (Győri), Kiss D., Bress, Csányi, Huszár (Vangel), Farkas, Pócs. Edző: Bóka Ferenc.
Gólszerzők: Piue (4 – egyet 11-esből), Siclovan, Cotuna, illetve Csányi, Pócs.
Jók: mindenki, illetve Farkas, Pócs.
Molnár László: – Ritkán látható jó mérkőzésen sok örömet szereztünk a hazai közönségnek.
Bóka Ferenc: – Hiába támadtunk a mérkőzés egy részén, súlyos egyéni hibák miatt kaptunk ki. Gratulálunk az ellenfélnek!

Ifjúságiak: Csanádpalota–Kiskundorozsma 1–2, gólszerzők: Kapitány, illetve Farkas, Lengyel.

UTC–Nagymágocs 0–0
Szeged, Kertész utca, 200 néző. Vezette: Somodi.
UTC: Déri – Péczely, Tombácz, Joó (Kovács), Drágity, Szántó, Szűcs, Gonda, Gajdacsi (Dobi), Szanka, Tari. Edző: Pálfy Zoltán.
Nagymágocs: Szenti (Kovács) – Sándor L., Fejes, Markovics N., Kerekes (Paczuk), Markovics I., Takács (Nagy), Marsovszki, Sándor Z. (Füredi), Makai, Szepesi. Edző: Plenter Ferenc.
Jók: Péczeli, Szűcs, Szanka, illetve Kovács, Sándor L., Markovics N.
Pálfy Zoltán: – A játék képe alapján igazságos döntetlen született. Rengeteg kihagyott helyzet volt mindkét oldalon.
Plenter Ferenc: – A helyzetek alapján mindkét csapat sok góllal nyerhetett volna, de a futball ilyen, ha kimaradnak a lehetőségek, nem lehet nyerni.

Ifjúságiak: UTC–Nagymágocs 2–5, gólszerzők: Fekete, Murka, illetv Rácz (3), Erdélyi (2).

Csongrád Turbó–Algyő II. 2–1 (1–1)
Csongrád, 300 néző. Vezette: Atyánszki.
Csongrád: Bíró, Bánfi, Tóth, Lévai, Sándor (Sarusi), Somodi (Bodor), Deli, Török, Szabó (Zsigó), Bertók, Nagy (Bálint). Edző: Keller Mihály.
Algyő: Udvari, Koza, Gábor, Gonda, Daróczi, Takács, Hegedűs, Balogh, Farkas (Orosházi), Bogdán, Hadár (Kiss). Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Bertók, Bíró (11-esből), illetve Hadár (11-esből).
Kiállítva: Koza.
Jók: Bíró, Lévai, Bánfi, Deli, Bertók, illetve Daróczi, Bogdán.
Keller Mihály: – Nem szép játékkal izzadságszagú győzelmet arattunk egy jó csapat ellen.
Takács Zoltán: – Felelőtlen kiállítás pecsételte meg sorsunkat, bár tíz emberrel is nekünk voltak nagyobb lehetőségeink.

Ifjúságiak: Csongrád–Algyő 1–2, gólszerzők: Deák, illetve Ibrika, Bella.

Bordány–Sándorfalva 1–2 (1–1)
Bordány, 200 néző. Vezette: Viczián.
Bordány: Stankovics – Szabó, Bosánszky Zs., Bosánszky M., Bán, Dobó (Nógrádi), Kasza, Kovács, Füleki (Szentmártoni), Retek, Ruzsinszki. Edző: Bozó Csaba.
Sándorfalva: Vasas – Bálint D., Grósz, Lippai, Molnár, Mihalkó M. (Fröhliczh), Bitó, Túri (Fodor), Takács, Gémes, Hatvani (Major). Edző: Tóth János.
Gólszerzők: Szabó, illetve Mihalkó (2).
Jók: Szabó, Bán, Bosánszky Zs., Bosánszky M., illetve Mihalkó M., Bitó, Grósz, Bálint D.
Bozó Csaba: – Hetek óta eljátsszuk a szimpatikus vesztes szerepét. Gratulálok a Sándorfalva csapatának.
Tóth János: – Felkészültünk a mérkőzésre, és szerintem megérdemelten nyertünk egy jó Bordány ellen.

Ifjúságiak: Bordány–Sándorfalva 1–4, gólszerzők: Varga, illetve Széll (3), Landler.

Kistelek–FK 1899 Szeged 4–2 (3–1)
Kistelek, 200 néző. Vezette: ifj. Tóth S.
Kistelek: Csanádi – Rostás, Kajlinger, Kispál (Szél I.), Tóth, Farkas, Zámbori, Zuh (Vámos), Bárkányi, Széll R. (Batancs), Gera. Edző: Hódi Mihály.
FK 1899 Szeged: Brunczvik – Szecska, Turján, Gonda, Kálmán (Gyurkovics), Szalai (Csuka), Dedovics (Nagyvinyó), Imre, Simon (Meszes), Dóra, Temesvári (Ács). Edző: Hűvös Gábor.
Gólszerzők: Széll R. 2, Rostás, Gera, illetve Imre, Simon.
Jók: mindenki, illetve Turján, Imre.
Kiállítás: Gonda.
Hódi Mihály: – Az első félidőben három rúgott gól teljesen megnyugtatott bennünket, a második félidőben feljavult az ellenfelünk, azonban győzelmünk nem forgott veszélyben.
Hűvös Gábor: – Sok gyenge egyéni teljesítmény eredménye a mai eredmény. Egy kis szerencsével döntetlenre jók lettünk volna véleményem szerint.

Ifjúságiak: Kistelek–FK 1899 Szeged 12–1, gólszerzők: Lajos T. (6), Nedeczki (2), Ocskó, Lajos Á., Szabó, Jójárt, illetve Bánfi.

Röszke–Mindszent 1–1 (0–1)
Röszke, 150 néző. Vezette: Szél.
Röszke: Szabó – Nagytorma (Sztuparity), Papdi, Lacak, Cinder (Bálint), Tanács, Fülöp, Takács (Mácsai), Balogh, Kohajda, Kovács (Répás). Edző: Molnár Tibor.
Mindszent: Molnár – Galambos, Szobácsi, Szabó, Antal, Orosz, Szecskó, Papp, Brizik, Bodrogi, Tóth (Kispál), Bartucz (Rideg). Edzők: Tóth Csaba, Bartucz Sándor.
Gólszerzők: Mácsai, illetve Bartucz.
Kiállítva: Szecskó.
Molnár Tibor: – Tragikus játék, egy pont.
Tóth Csaba: – Helyzetek sokaságát hagytuk ki, két pontot hagytunk Röszkén.

Jók: Szabó, illetve Molnár, Szabó.
Ifjúságiak: Röszke–Mindszent 3–3, gólszerzők: Nagy (3), illetve Lakatos, Szabó, Korom.

HFC II.–Ásotthalom 0–3 (0–0)
Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Dobai.
HFC II.: Vígh – Jesenszky (Forrai), Tóth, Bokor, Huszár, Brizik-Bodrogi, Király (Badi), Juhász (cernak), Huszka (Varga), Komán (Badi), Konc A.. Edző: Dezső Ferenc.
Ásotthalom: Ábrahám – Török, Vastag, Kiszner (Frank), Bogdán, Rencsár, Kothencz (Völgyi), Csáki, Hatvani, Baji R. (Baji Sz.), Szűcs. Edző: Hevesi Tibor.
Gólszerzők: Baji, Csáki, Völgyi.
Dezső Ferenc: – 0–1 után kitámadtunk, ennek köszönhetően újabb gólokat kaptunk, de csapatunk fog még győzelemnek örülni.
Hevesi Tibor: – Az első gólunkig volt háromesélyes a mérkőzés. Ezt a győzelmet Vastag Balázs gyászának enyhítésére ajánlja a csapat.
Jók: Bokor, Huszár, ill. Vastag, Baji, Török, Szűcs.
Ifjúságiak: HFC II.–Ásotthalom 1–3, gólszerzők: Antal, illetve Malatinszki,
Hatvani, Rózsa.

Tudósítóink: Molnár László (Csanádpalota), Pálfy Zoltán (UTC), Kiss István (Csongrád), Bozó Csaba (Bordány), Bárkányi Péter (Kistelek), Sztuparity József (Röszke), Molnár János (Tápé), Borsándi István (Hódmezővásárhely II.).

12. Bordány      4 1 0 3 4 6 3
13. Mindszent     4 0 2 2 4 8 2