2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Megyeegy: könnyed SZVSE-győzelem a Csongrád ellen

Több nagy lehetőséget puskázott el az SZVSE, amely összességében jobb volt ellenfelénél - itt a teljes labdarúgó megyei I. osztály.
A hazai alakulat az SZVSE a Szertár Sportbolt megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a 20. percben 11-est kapott, amikor Hegyesit szabálytalanul szerelték a 16-oson belül, a büntetőt pedig Szalma belőtte. A 30. percben formás csongrádi támadás végén a védők között kilépő Nagy Á. tíz méterről a bal sarokba passzolt, 1–1. A 35. percben a bal szélen Kiss remek csellel becsapta védőjét, élesen beadott, az érkező Sztuparity öt méterről előrevetődve bombagólt fejelt a hosszú sarokba, 2–1.

A második félidő kiegyenlített játékkal kezdődött, helyzetek voltak itt is, és ott is, de ezek kihasználatlanok maradtak. A 60. percben Árva tört kapura, estében középre passzolt, a remekül érkező Szántó pedig okosan a jobb sarokba sodorta a labdát, 3–1. A meccs végéig több nagy lehetőséget puskázott el az SZVSE, amely összességében jobb volt ellenfelénél.

SZVSE–Csongrád-Turbó 3–1 (2–1)
Szertár Sportbolt megyei I. osztály, 17. forudló. Szeged, Vasutas-stadion, 110 néző. Vezette: ifj. Tóth S.
SZVSE: Pluhár 8 – Ágoston 7, Pécsek 7, Fülöp 7, Nagypál 7 – Mészáros 7, Szántó 8 (Vági, 80.), Sztuparity 7 (Árva 5, 60.), Hegyesi Zs. 7 (Lévai, 65.) – Szalma 6, Kiss 7 (Papp, 80.). Edző: Berki István.
Csongrád-Turbó: Sztankovics 5 – Bodor 4 (Deli 5, 65.), Szabó 4, Koncz 4, Bánfi 4 – Somodi 5 (Birk, 80.), Budai 5, Szeles 5 (Sándor, 75.), Bálint 4 (Molnár, 70.) – Nagy Á. 6, Bertók 5. Edző: Keller Mihály.
Gólszerzők: Szalma (20., 11-esből), Sztuparity (35.), Szántó (60.), ill. Nagy Á. (30.).
Az ifjúságiak meccsét elhalasztották.

Berki István: – Színvonalas mérkőzésen két játszani akaró csapat küzdött egymás ellen, a SZVSE-szív jobban dobogott, és megérdemelt győzelem született.
Keller Mihály: – Megérdemelt a hazai győzelem, kevés jó teljesítmény volt az együttesemben.

SZVSE: kell egy csapat!

Mindszent–Kiskundorozsma 1–3 (1–0)
Mindszent, 250 néző. Vezette: Bán I.
Mindszent: Molnár M. – Szabó B. (Mihály T.), Szobácsi, Rideg (Nana R.), Brizik – Bodrogi T., Orosz, Szecskó T., Kispál L., Bartucz M., Terbán, Antal S. (Kocsis Z.). Edző: Bartucz Sándor.
Kiskundorozsma: Virágh – Laczkó (Takács A.), Mórocz, Győri, Mohácsi, Fődi (Szucskó), Fröhlich, Kis R. (Bress), Csányi, Gémes, Pócs. Edző: Stetakovics Marinko.
Gólszerzők: Orosz, ill. Gémes, Fröhlich, Bress.
Jók: Molnár, Orosz, Szabó, ill. mindenki.

Bartucz Sándor: – Az NB-s edzettségi szinttel nem tudunk lépést tartani, az erőnk egy félideig tartott. Gratulálok a Dorozsmának!
Stetakovics Marinko: – A második félidei játékunkkal sikerült csak a hazai csapatot leküzdeni.

Ifjúságiak: Mindszent–Kiskundorozsma 0–5 (0–3), gólszerzők: Kávássy (2), Szil, Pielmus, Abushueghir.

FK 1899 Szeged–Hódmezővásárhelyi FC II. 6–1 (3–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Vereska.
FK 1899 Szeged: Brunczvik (Meszes T.) – Dóra T., Sipos, Szecska, Lajkó, Szalai, Forró (Gonda), Imre (Nagy V.), Csuka (Gyurkovics), Füle, Dóra J. Edző: Hüvös Gábor.
HFC II.: Nagyistván – Jesenszki, Gábor P. (Borbély), Nagy Á., Báló M. (Hanga), Muzsik, Szentirmai (Varga L.), Paczuk, Király, Komán (Szakál), Huszka. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Szalai N. (2), Imre Z., Füle M. (2), Dóra J., ill. Paczuk P.
Jók: az egész csapat, ill. senki.

Hüvös Gábor: – Sokat dolgoztunk az elmúlt hetekben, hónapokban, hogy megtörjön a nyeretlenségi szériánk. Egységesek, gyorsak, agresszívak voltunk, és jó százalékban használtuk ki helyzeteinket. Köszönöm a csapatnak a szép születésnapi ajándékot!
Rostás Károly: – Sajnos a védelmi megingásainkat könnyedén kihasználta a Szeged, amely megérdemelten nyert.

Ifjúságiak: FK 1899 Szeged–HFC II. 0–6 (0–3), gólszerzők: Molnár (2), Orovecz (2), Horváth Cs., Kovács R. (öngól)

Algyő–Röszke 2–0 (1–0)
Algyő, 150 néző. Vezette: Polyák A.
Algyő: Udvari – Koza, Sebők, Gonda, Daróczi, Takács, Farkas (Orosházi), Gyimesi (Makai), Balogh, Bogdán (Kiss), Hegedűs. Edző: Takács Zoltán.
Röszke: Laczkó – Kovács (Bárkai), Binder, Gantner, Lőrincz, Tanács, Szurcsik, Mácsai (Fodor T.), Fodor N., Betaidi, Tóth. Edző: Császár Károly.
Gólszerzők: Hegedűs, Kiss.
Jók: senki, ill. Laczkó, Gantner, Binder.

Takács Zoltán: – Játsszunk mi még ennél jobban is.
Császár Károly: – Szegény embert még az ág is húzza.

Ifjúságiak: Algyő–Röszke 4–0 (2–0), gólszerző: Bella Sz. (4)

Sándorfalva–Csanádpalota 1–3 (1–1)
Sándorfalva, 250 néző. Vezette: Farkas Cs.
Sándorfalva: Kertész – Barna (Varga R.), Grósz, Bálint D., Bálint T. (Sztán), Lippai (Bitó R.), Molnár, Kitl (Major), Mihalkó M., Fodor, Juhász (Mihalkó G.). Edző: dr. Tóth János.
Csanádpalota: Hajdu – Cotuna, Erdélyi (Corbu), Siclovan, Pavel (Veráb), Lakatos, Vladan, Halász, Szellelki, Luculescu (Tambor), Gábor. Edző: Molnár László.
Gólszerzők: Fodor, ill. Gábor (2), Pavel.
Jók: Mihalkó M., Molnár, Fodor, ill. mindenki.

Dr. Tóth János: – Kár volt ezért a mérkőzésért.
Molnár László: – Motiváltan kezdtük a mérkőzést, de a hazai csapat szerzett vezetsét. A csapatom nagy erőket mozgósítva megfordította a találkozót.

Ifjúságiak: Sándorfalva–Csanádpalota 5–1 (1–1), gólszerzők: Varga N. (2), Lanner (11-esből), Tóth A., Tóth L., ill. Kapitánt.

Kistelek–Nagymágocs 2–0 (0–0)
Kistelek, 100 néző. Vezette: Szűcs.
Kistelek: Szalkai – Tóth Á., Bosánszki M., Farkas, Mészáros (Kovács), Rostás, Zámbori, Bárkányi (Kispál), Zuh (Gyetyinás), Szél (Kiss), Ruzsinszki (Tóth T.). Edző: Szabó Zsolt.
Nagymágocs: Kovács – Takács Á., Sándor, Markovics N., Takács B., Fejes, Markovics I., Makai, Kerekes, Szepesi (Füredi), Paczuk. Edző: Plenter Ferenc.
Gólszerzők: Szél, Tóth T.
Kiállítva: Takács Á.
Jók: mindenki, ill. Sándor, Markovics N., Makai.

Szabó Zsolt: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk, bízom a hasonló folytatásban.
Plenter Ferenc: – A kiállítás megpecsételte a sorsunkat, gratulálok a hazaiaknak.

Ifjúságiak: Kistelek–Nagymágocs 2–1 (1–0), gólszerzők: Papp D., Lajos T., ill. Rácz M.

Ásotthalom–Bordány 5–2 (3–0)
Ásotthalom, 100 néző. Vezette: Lovas.
Ásotthalom: Ábrahám (Vígh) – Somlyai (Bisztrov), Vastag, Kiszner, Török, Rencsár, Bogdán, Csáki, Hatvani, Frank (Szlobodnyik), Bokányi (Baji Sz.). Edzők: Hevesi Tibor, Gyenge Balázs.
Bordány: Lippai – Kiss, Bán (Csonka), Zádori (Czékus), Sádt, Dobó, Veres, Retek (Hegedűs), Mészáros, Szabó, Kozma. Játékos-edző: Retek Flórián.
Gólszerzők: Török (2), Rencsár, Hatvani, Vastag, ill. Szabó, Veres.
Jók: Bogdán, Rencsár, Török, ill. Sádt, Veres, Szabó.

Hevesi Tibor: – A mi helyzetkihasználásunk tíz, a vendégeké százszázalékos volt.
Retek Flórián: – Az első tíz percet elajándékoztuk az ellenfélnek, a második félidőhöz viszont gratulálok a csapatnak.
Ifjúságiak: Ásotthalom–Bordány 2–0 (1–0), gólszerző: Pócsa, Mígh.

Tápé–UTC A mérkőzést május 29-én pótolják.
Ifjúságiak: május 30-án pótolják.

Tudósítóink: Keresztúri János (FK 1899 Szeged), Hevesi Tamás (Mindszent), Horváth Nándor (Algyő), Hegedűs András (Sándorfalva), Berki István (SZVSE), Bárkányi Péter (Kistelek), Tóth-Szeles Gábor (Ásotthalom).

Párosítás: A 18. forduló műsora, március 16. (szombat) 15: Tápé–FK 1899 Szeged, Csanádpalota–Mindszent, Hódmezővásárhelyi FC II.–Szegedi VSE, Csongrád–Ásotthalom. Március 17. (vasárnap) 15.: Kistelek–Ujszegedi TC, Bordány–Algyő, Röszke–Sándorfalva, Kiskundorozsma–Nagymágocs.