2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

Megyeegy: nem volt kérdés

Labdarúgás, Tiszasziget - A hazai szurkolók nagyon várták a Tápé elleni megyeegyes derbit, de számukra rémálomszerű volt a kezdés: a 3. percben Bilics szerzett előnyt 11-esből, és ezzel még nem is volt vége a vendégek repülőrajtjának.
Tiszasziget–Tápé 1–5 (1–3)

Labdarúgó megyei I. osztály, 15. forduló. Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Rabi Zsolt (Katona, Patyi).
Tiszasziget: Kispéter – Kertész (Császár), Illés, Tumbas, Bálint, Puhalak, Rutai (Bódi), Juhász Á., Kasza (Kató), Drágity (Kiss), Bernát. Megbízott edző: Kiss Róbert.
Tápé: Tombácz – Simon (Németh), Mudresa, Cseh, Cindel (Glendza), Mike, Bilics, Pócs, Szentes-Bíró (Simovics), Péter (Dlusztus), Crkvenjakov. Edző: Paksi Péter.
Gólszerzők: Drágity, ill. Bilics, Pócs, Cindel, Crkvenjakov, Simovics.
Kiss Róbert: – Semmi sem valósult meg az öltözőben megbeszéltekből, és a gyorsan bekapott gólok eldöntötték a mérkőzés sorsát. Gratulálok a Tápénak.
Paksi Péter: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az első tíz percben harcos játékkal magabiztos előnyhöz jutottunk. A hazaiak megpróbáltak felzárkózni, de a második félidő már rólunk szólt.
Ifjúságiak: Tiszasziget–Csanytelek 6–0, gólszerzők: Szécsi (3), Suhai (2), Táncos.

Öt perccel később Pócs Tamás egy beadás után fejesből volt eredményes, a 11. percben Bilics egy gólpasszt is jegyzett. Egy szabadrúgást ívelt a kapu elé, Cindelnek pedig már csak meg kellett csúsztatnia a játékszert, amely rövid idő alatt harmadszor került a hazai kapuba.

Egy ilyen korán kialakult 0–3-as hátrány bármilyen csapatot padlóra küldene, így volt ez a Tiszaszigettel is, amely a 38. percben csak szépíteni tudott. Ekkor Drágity Dusán egy szabadrúgást lőtt el erősen a felugró sorfal alatt, de többször nem tudtak eredményesek lenni a hazaiak.
A vendégek még igen, így nem is volt kérdéses a magabiztos győzelmük: az utolsó tíz percben Crkvenjakov értékesített egy tiszta ziccert, majd Simovic alakította ki az 1–5-ös végeredményt.

Ahogy írásunkban is olvashatják, egyik csapat sem zárta még le az őszi szezont, hiszen szombaton a Tápé, vasárnap pedig a Tiszasziget is pótol egy elmaradt mérkőzést.

A labdarúgó megye I-ben: Tiszasziget–Tápé 1-5. Fotó: Frank Yvette (Galéria)

Mórahalom - Csongrád-Turbó 5-0 (2-0)

Mórahalom, 150 néző. Vezette: Csamangó Tamás (Kócsó, Török T.).
Mórahalom: Ótott-Kovács – Gonda, Kothencz L., Udvari, Takács
(Márki), Tóth L., Vojnics-Zelics, Zsoldos (Németh), Magyar Gy. (Bokányi B.), K. Tóth, Szőke. Játékos-edző: Magyar György.
Csongrád-Turbó: Szabó L. – Bánfi, Szeles, Török, Bálint (Mészáros), Budai, Lévai (Koncz E.), Somodi (Borda), Fodor, Nagy Á., Kovács N.. Edző: Kurucz István.
Gólszerzők: Szőke (2), Magyar Gy., K. Tóth, Németh.
Magyar György: – Nagyszerű játékkal zártuk az őszt, erre lehet alapozni.
Kurucz István: – A játék minden elemében felülmúlt bennünket a hazai csapat. Sajnos ezen a mérkőzésen nálunk egy mezőnyjátékos védett, és ez mindent meghatározott.
Ifjúságiak: Mórahalom–Csongrád-Turbó 4–1, gólszerzők: Kiss P. (3), Vidács, ill. Horváth R.

Kistelek - Algyő 0-5 (0-0)

Kistelek, 100 néző. Vezette: Dobai János (Kócsó, Samu).
Kistelek: Keresztes – Tóth K., Bosánszki M., Piacsek, Gera, Bárkányi B., Rostás (Béres), Fődi, Fodor M. (Kispál), Tóth I. (Jójárt), Lajos. Edző: Czeigersmidt Roland.
Algyő: Szűcs M. – Szűcs K., Gyimesi, Pénzváltó, Takács, Farkas
(Koza), Pataki (Aguilar), Podonyi, Daróczi, Bella (Hegedűs), Szalma. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Hegedűs (2), Daróczi, Farkas, Takács.
Czeigersmidt Roland: – Nem így szerettük volna zárni az őszt, de sajnos így sikerült. Tizenegy emberrel is bravúrnak számított volna az iksz, de nem bírtuk el az emberhátrányos játékot.
Takács Zoltán: – A mai meccsen a győzelem volt az elsődleges cél, és ezt a második félidei jó játékunkkal magabiztosan meg is valósítottuk.
Ifjúságiak: Kistelek–Algyő 1–2, gólszerzők: Nedeczki, ill. Kiséri, Szekeres.

Mindszent - Rosmarin Zrt. Mártély 2-0 (2-0)

Mindszent, 150 néző. Vezette: Zahorán János (Belicza, Kovács).
Mindszent: Szél – Pálinkó, Orosz, Kispál, Galambosi, Szecskó, Tóth (Bartucz), Antal, Szobácsi, Mihály R., Csatlós (Terbán).
Edző: Korom Ernő.
Rosmarin Zrt. Mártély: Bódai – Jesenszki, Papp, Szűcs (Szabó), Brizik-Bodrogi, Papp, Keller, Szentirmai, Szakál (Baranyi), Gáleg, Barta (Máté).
Játékos-edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Csatlós, Mihály R. (11-esből).
Korom Ernő: – Sokkal simább mérkőzés volt, mint amire a csapatommal számítottunk.
Szűcs Róbert: – Gratulálok a Mindszentnek, télre jó pihenést mindenkinek!
Ifjúságiak: Mindszent–Rosmarin Zrt. Mártély 2–0,
Gólszerző: Szabó M. (2).

Sándorfalva - FK 1899 Szeged 2-3 (2-1)

Sándorfalva, 150 néző. Vezette: Szeles Ádám (Fekete, Szöllősi).
Sándorfalva: Batik – Tóth, Kanász-Nagy L., Kanász-Nagy G., Drogba (M. Guberinics), Farkas, Lazinica, V. Guberinics, Gémes (Széll K.), Takács, Romics. Edző: Antal Róbert.
FK 1899 Szeged: Vasas – Prontvai (Lajkó), Boldizsár, Németh, Barta, Heredea, Molnár D., Makai, Varga R. (Herczeg), Dóra J. (Gyurkovics), Mihalkó D. (Füle). Edző: dr. Tóth János.
Gólszerzők: Romics (2), ill. Dóra J., Heredea, Mihalkó D.
Antal Róbert: – Egy agyonnyert mérkőzést ajándékoztunk el az ellenfélnek.
Dr. Tóth János: – A csapatunk plusz Dóra Jani kellett az idegenbeli fordításunkhoz és győzelmünkhöz.
Ifjúságiak: Sándorfalva–FK 1899 Szeged 1–3, gólszerzők: Varga V., ill. Nagy, Harasztos, Fekete.

SZVSE - Makó 3-3 (2-2)

Szeged, Vasutas-stadion, 60 néző. Vezette: Bán Imre (Kovács S., Barna Z).
SZVSE: Pluhár – Fátyol, Tanács R., Mácsai, Kozma (Jánk), dr. Vízi (Ilicz), Zsilák, Judik, Varga (Ponyokai), Kiss B. (Csanyiga), Törköly (Pécsek).
Megbízott edző: Pluhár Gábor.
Makó: Frank Á. – Horváth K. (Szilvási), Sarnyai, Pataki, Czebe, Tóth T. (Köteles), Kovács Zs., Juhász J. (Bress), Mátó (Béres), Bány, Tóth A. Edző: Frank Csaba.
Gólszerzők: dr. Vizi, Kiss B., Judik, ill. Mátó, Bány, Tóth A.
Pluhár Gábor: – Egy jó iramú mérkőzésen végre volt tartás fiatal csapatunkban, és így nyerni tudtunk.
Frank Csaba: – Mondhatnám azt, hogy ez a realitás, hiszen most ez volt, és amíg csapatként nem alázattal futballozunk, addig ez is marad.
Ifjúságiak: SZVSE–Makó 9–1, gólszerzők: Pigniczki (3), Ibis (2), Rózsa (2), Köteles, Urbán, ill. Bacsa.

Ásotthalom - HFC 0-2 (0-1)

Ásotthalom, 50 néző. Vezette: Soós István (Fodor L., Dobó Z.).
Ásotthalom: Ábrahám – Somlyai, Kothencz, Kiszner (Dóra T.), Németh, Rencsár, Mihalkó, Szlobodnyik (Malatinszki), Grósz, Baji, Hatvani J. (Hatvani Z.). Edző: Hevesi Tibor.
HFC: Gábor – Tóth J., Kökény, Nagy A., Kerepeczki (Király D.), Szilágyi, Varga R., Marton (Brizik-Bodrogi), Bertók (Huszka), Djordjevics, Nikutovics (Rácz). Edző:Bódi Attila.
Gólszerzők: Szilágyi, Varga R.
Hevesi Tibor: – Gratulálok a vendégeknek az őszi elsőséghez! Jól küzdöttünk, de a Hódmezővásárhely igazolta, hogy nem véletlenül vezeti a tabellát.
Bódi Attila: – Megérdemelten nyertünk, de a második félidőben a helyzetkihasználásunk nagyon rossz volt.
Ifjúságiak: Ásotthalom–HFC 0–10, gólszerzők: Hank (2), Bartucz (2), Darida (2), Molnár, Papp, Torma, Paku.

UTC - Szentesi Kinizsi 3-0 (2-0)

Szeged, Kertész utca, 150 néző. Vezette: Gera Ferenc (Orosz, Halász L.).
UTC: Szabó M. – Mészáros Z., Bálint, Laczkó (Brinszky), Kovács M. (Zsíros), Zsibrita (Szántó), Balogh Á., Mészáros T., Mihalkó, Bánóczki, Polczer (Baji G.). Játékos-edző: Brinszky Adrián.
Szentesi Kinizsi: Gömöri – Dóczi, Kánvási, Bordács, Légrádi, Lekrinszki, Tóth L., Hidas, Orovecz (Tirpák), Martók (Horváth L.), Tolnai (Pengő). Edző: Bozóki Zoltán.
Gólszerző: Bánóczki (3).
Brinszky Adrián: – Tetszetős játékkal magabiztos győzelmet arattunk.
Bozóki Zoltán: – Gratulálunk az UTC-nek.

10. Makó 14 5 4 5 22 – 18 19
11. Mindszent 14 5 1 8 19 – 33 16

7. Mórahalom 14 8 2 4 45 – 25 26
8. Mindszent 14 7 1 6 41 – 48 22

A Hétvégi program
Az őszi szezon véget ért, de még öt elhalasztott mérkőzést rendeznek a hétvégén. Szombat, 13: Tápé–FK 1899 Szeged, UTC–Makó.
Vasárnap, 13: Sándorfalva–HFC, Tiszasziget–Algyő, SZVSE–Mindszent.

Tudósítóink: Pálfi Zoltán (UTC), Hegedűs András (Sándorfalva), Magyar György (Mórahalom), Tóth-Szeles Gábor (Ásotthalom), Korom Ernő (Mindszent), Pécsek Tibor (SZVSE), Czeigersmidt Roland (Kistelek), Kiss Róbert (Tiszasziget).

Megyekettő: iksz a rangadón