2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Megyeegy: őszi bajnok az Algyő

Kiskundorozsma - Hatpontos mérkőzésen az Algyő idegenben győzte le a Kiskundorozsmát, sikerével pedig a megyei I. osztályú labdarúgó- bajnokság őszi bajnokának mondhatja magát.
Igazi presztízsmeccs volt a Kiskundorozsma és az Algyő összecsapása a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 15., utolsó őszi fordulójában. A két csapat mindig szoros meccseket vív, tavaly az Algyő negyedik, a Dorozsma ötödik lett a szezon végeztével, az algyőieket pedig az is hajtotta, hogy tavasszal csak a dorozsmaiak tudták legyőzni őket hazai pályán.

A mély talaj ellenére nagy iramban kezdődött a meccs, amelyen az első helyzetet a hazaiak alakították ki: a 8. percben Gomez ajtó-ablak szituációban nem találta el Pócs beadását. Egy perccel később vezetést szereztek a vendégek: Balogh indult  meg egyedül, majd egy védőt és Trepákot kicselezve a kapuba gurított – érdekesség, hogy a hazaiak kapusa egy nappal korábban még az NB II-es Szeged 2011- ben védett Debrecenben.

A Kiskundorozsma rendezte sorait, de Trepáknak újabb bravúrokat kellett bemutatnia, előbb Bogdán fejesénél, majd Pataki szabadrúgásánál. Így is megduplázta előnyét a vendégcsapat, a 36. percben Bogdán kiugratását Hegedűs váltotta gólra. A második játékrészben már említésre méltó történés nem volt, így az algyőiek 2–0-ra nyertek idegenben, és 36 pontjukkal őszi bajnoknak mondhatják magukat.

Vendégként nyert az Algyő Dorozsmán. Fotó: Karnok Csaba (képgaléria)

Kiskundorozsma–Algyő 0–2 (0–2)

Kiskundorozsma, 200 néző. Vezette: Lászlai.

Kiskundorozsma: Trepák 7 – Takács 5, Tóth 5, Németh 4, Csányi 5, Marjanucz 6, Kis 7, Huszár 3 (Vangel 4), Fődi 4 (Bress 4), Gomez 4, Pócs 7. Edző: Bóka Ferenc.

Algyő: Udvari 7 – Makai 8, Gábor 6, Gonda 7, Daróczi 7, Takács 8 (Hadár –), Sebők 8, Balogh 8 (Kiss –), Pataki 8, Bogdán 8 (Farkas 8), Hegedűs 9. Edző: Takács Zoltán.

Gólszerzők: Balogh, Hegedűs.

Bóka Ferenc: – Az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a győzelmet, és fegyelmezettebben játszott. Az Algyő megérdemelte a sikert.

Takács Zoltán: – Csapatom kiválóan futballozott ma és az egész őszi szezonban is, gratulálok játékosaimnak az őszi bajnoki címhez.

Ifjúságiak: Kiskundorozsma–Algyő 7–1, gólszerzők: Kávássy (4), Fábián, Szentes- Bíró, Pielmus, ill. Bella.

Röszke–SZVSE 2–5 (1–5)

Röszke, 100 néző. Vezette: Madácsi.

Röszke: Szabó G. – Nagy-Torma (Szabó Á.), Fülöp, Lacak, Bálint (Tanács R.), Tanács A., Lőrinc, Takács, Balogh, Sztuparity (Véber), Kohajda. Edző: Molnár Tibor.

SZVSE: Pluhár – Bálint D. (Kertész), Pécsek (Balogh), Ágoston, Nagypál, Busa, Papp, Szántó (Kozma), Szalma, Hegyesi Zs., Árva. Edző: Berki István.

Gólszerzők: Tanács A. (11-esből), Balogh, ill. Hegyesi Zs. (2), Busa, Papp, Árva.
Jók: Fülöp, Tanács R., ill. mindenki.
Kiállítva: Busa.

Molnár Tibor: – Megérdemelt vendégsiker született.

Berki István: – Parádés kezdés után nyertünk. Méltó befejezése volt ez a szezonnak, a végére igazi csapattá értünk.

Ifjúságiak: Röszke–SZVSE 2–6, gólszerzők: Nagy (2), ill. Kiss (3), Németh, Zsilák, Pink.

HFC II.–Kistelek 3–2 (0–1)

Hódmezővásárhely, városi stadion, 100 néző. Vezette: Szalai.

HFC II.: Vígh – Jesenszki, Rácz L., Tóth J., Mucsi (Forrai), Konc A., Bokor (Huszár), Szabó M., Huszka (Brizik-Bodrogi), Marton (Komán), Juhász II S. (Varga L.). Edző: Rostás Károly.

Kistelek: Szalkai – Piacsek, Tóth Á., Farkas, Keller, Zámbori, Rostás (Kispál), Bárkányi (Batancs), Tóth T. (Kailinger), Zuh, Gyetyinás (Szél). Edző: Hódi Mihály.

Gólszerzők: Konc A. (2), Varga L., ill. Zuh, Batancs.
Jók: Tóth J., Rácz L., Konc A., Brizik-Bodrogi, Varga L., ill. Keller.

Rostás Károly: – A játék képe alapján megérdemelten nyertünk, ha a kisteleki kapus nem véd ilyen jól, akkor nagyobb különbség is lehetett volna a két csapat között.

Hódi Mihály: – Megérdemelten nyert a Vásárhely. Ilyen jó időben még folytatódhatna a bajnokság.

Ifjúságiak: HFC II.–Kistelek 3–2.

Nagymágocs–Tápé 2–3 (1–2)

Nagymágocs, 200 néző. Vezette: Belanka.

Nagymágocs: Kovács – Fejes (Takács Á.), Kerekes, Markovics N., Sándor L., Sándor Z., Markovics I., Magyar Z. (Paczuk), Szepesi, Takács B., Török (Makai). Edző: Plenter Ferenc.

Tápé: Kispéter – Cseh, Kecskés, Hegyesi Á., Márki, Pöszmet, Brinszky, Németh, Dlusztus, Bubori, K. Tóth. Edző: Paksi Péter.

Gólszerzők: Szepesi, Makai, ill. K. Tóth (3 – egyet 11-esből).
Jók: Makai, Sándor Z., Takács B., ill. Kispéter, Brinszky, Bubori, K. Tóth.

Plenter Ferenc: – Kikaptunk, de a múlt heti vereség után küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk.

Paksi Péter: – Küzdelmes mérkőzésen értékes győzelmet arattunk.

Ifjúságiak: Nagymágocs–Tápé 2–1, gólszerzők: Deák, Harsányi, ill. Szécsi.

Csongrád-Turbó–UTC 5–0 (3–0)

Csongrád, 250 néző. Vezette: Samu.

Csongrád: Bíró – Budai, Bodor (Somodi), Szabó, Bánfi, Szeles (Sarusi), Lévai (Török), Deli (Bálint), Sándor, Kovács (Nagy), Bertók. Edző: Keller Mihály.

UTC: Béry – Szanka, Gonda, Balogh, Szántó, Dragity (Molnár), Kovács (Farkas), Tari, Gajdacsi, Szűcs (Joó), Deák (Bokányi). Edző: Pálfy Zoltán.

Gólszerzők: Bertók (4), Budai.
Jók: Bertók (a mezőny legjobbja), mindenki, ill. senki.
Kiállítva: Szanka.

Keller Mihály: – Sikerült szépen búcsúzni lelkes közönségünktől, amelynek sokat köszönhetünk a 2012-es évben. Ha a befejezéseknél jobban összpontosítunk, még nagyobb különbségű győzelmet aratunk.

Pálfi Zoltán: – Húsz percig tartott számunka a mérkőzés, utána osztálykülönbség volt.

Ifjúságiak: Csongrád–UTC 9–0, gólszerzők: Deák (5), Kádár (2), Kiss, Orgován.

Bordány–FK 1899 Szeged 1–0 (1–0)

Bordány, 150 néző. Vezette: Bartucz.

Bordány: Lippai – Dobó, Retek, Sádt, Bosánszki, Mészáros (Kozma), Nógrádi (Király), Kovács, Kasza (Kiss), Szentmártoni (Varga), Ruszinszki. Edző: Bozó Csaba.

FK 1899 Szeged: Hegedűs – Szalai, Dóra T., Gonda, Herczeg, Csuka, Gyurkovics), Nagy V. (Meszes), Imre, Lajkó, Holecska (Degovics), Dóra J. Edző: Hüvös Gábor.

Gólszerző: Kovács.
Jók: Lippai, Retek, Sádt, Varga, Dobó, ill. mindenki.

Bozó Csaba: – Az első félidő a miénk volt, a második inkább az FK Szegedé. Végre sikerült kapott gól nélkül lehozni egy meccset.

Hüvös Gábor: – A második félidei teljesítményünk alapján egy pontot megérdemeltünk volna, becsületesen küzdöttünk, hajtottunk, sajnos nem sikerült.

Ifjúságiak: Bordány–FK 1899 Szeged 1–5, gólszerzők: Fülöp, ill. Vér, Fődi, Keresztes, Hegedűs, Péntek.

Mindszent–Sándorfalva 3–0 (1–0)

Mindszent, 250 néző. Vezette: Dobai J.

Mindszent: Molnár M. – Galambosi, Szobácsi, Rideg, Brizik – Bodrogi T., Szabó B., Tóth Cs., Kispál L., Bartucz M., Szecskó, Tóth Z. (Terbán). Edző: Bartucz Sándor.

Sándorfalva: Vasas – Bálint D., Túri, Grósz (Bálint T.), Molnár (Major), Mihalkó M., Gémes, Lippai (Fodor), Kanász N. L., Bitó R., Takács R. Edző: Tóth János.

Gólszerzők: Bartucz M., Terbán, Rideg.
Jók: mindenki, ill. senki.

Bartucz Sándor: – Hatalmas csatában, egy szimpatikus Sándorfalva ellen arattunk szép győzelmet. Csak azt sajnálom, hogy ezzel a nagyképű Algyőnek segítettünk.

Tóth János: – Örülök, hogy vége a félévnek.

Ifjúságiak: Mindszent–Sándorfalva 0–1, gólszerző: Tóth L.

Csanádpalota–Ásotthalom 3–0 (0–0)

Csanádpalota, 200 néző. Vezette: Bánáti.

Csanádpalota: Hajdu – Bogdán, Piue (Bóna), Veréb (Luculescu), Cotuna, Siclovan, Lakatos, Vladan, Halász (Nagylaki), Szellelki, Sepsik (Kapitány). Edző: Molnár László.

Ásotthalom: Ábrahám – Török, Vastag, Kiszner (Frank), Németh, Rencsár, Bogdán (Szlobodnyik), Csáki (Baji Sz.), Hatvani, Baji R. (Patarcsity), Szűcs. Edzők: Hevesi Tibor, Gyenge Balázs.

Gólszerzők: Piue (2 – mindkettő 11-esből), Lakatos.

Molnár László: – Színvonalas, szikrázóan kemény mérkőzésen a hazai csapat megérdemelte a három pontot.

Hevesi Tibor: – Motivációból leckét kaptunk a hazaiaktól.

Ifjúságiak: Csanádpalota–Ásotthalom 0–5, gólszerzők: Hatvani (3), Kovács, Szolokovics.

Tudósítóink: Tanács Attila (kiemelt meccs), Sztuparity József (Röszke), Borsándi István (HFC II.), Kiss István (Csongrád), Bozó Csaba (Bordány), Plenter Ferenc (Nagymágocs), Hevesi Tamás (Mindszent), Molnár László (Csanádpalota).

„DDD80!
    Akinek nem inge, ne vegye magára!-úgy tűnik felvetted.:)))”
  • 1. DDD80 2012. november 26. 08:31
    „Nagyképű Algyő? A Mindszent az algyői meccsen egy értelmes megmozdulást nem mutatott. Az edzőnek nevezett valaki összébb szedhetné a száját...”

Floratom: két meccs, két pont

Szombaton és vasárnap is hazai környezetben játszott bajnoki mérkőzést a Floratom Szeged AC Kalo-Méh extraligás asztaliteniszcsapata. Tovább olvasom