Megyei csapataink négy meccsből mindössze 3 pontot szereztek

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 13. fordulója megyei csapataink közül a Tisza Volán SC-nek szerencsét, a Csongrádi Tiszapart SE-nek, az Algyőnek és a HFC-nek balszerencsét hozott.
Tisza Volán SC–Szolnoki Spartacus 3–1 (3–1)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Sáfián.
Tisza Volán SC: Czirják – Laczkó J., Kreizler, Mórocz, Radnai – Kardos – Szélpál T., Burány, Brinszky, Zakar (Gahwagi) – Homma (Füle). Edző: Protity Sándor.
Szolnoki Spartacus: Koncz – Szabó (Balázs), Boda (Lucza), Bezzeg, Kővári – Gódor, Dálnoki, Horváth, Lippai – Sárkány, Ruskó (Bogdán). Edző: Gömöri Béla.
Gólszerzők: Homma (2), Burány, ill. Radnai (öngól).

A remekül kezdő szegediek az első negyedóra végén már kétgólos előnyre tettek szert. Ment minden, mint a karikacsapás, amikor teljesen váratlanul Radnai öngóljával szépített a Szolnok. A vendégeket felhozta a nem remélt gól, kiegyenlítetté vált a találkozó, épp ezért a lehető legjobbkor jött Homma második, szezonbeli tizenharmadik találata. A szünet után esett a színvonal, és egészen a 75. percig különösebb izgalmakat sem kellett átélniük a nézőknek. Ekkor a fiatal, még ifjúsági korú kapus, Czirják kivédte Sárkány büntetőjét, mintegy végérvényesen pontot téve a mérkőzés kimenetelére.

Protity Sándor
: – A három pont megszerzése a lényeg, de a játékunkon lehet még bőven mit javítani.
Jók: Homma, Burány, Mórocz, Czirják, ill. Bezzeg, Lucza, Gódor, Horváth.

Csongrádi Tiszapart SE–Vasas II. 0–3 (0–1)

Csongrád, 300 néző. Vezette: Szűcs.
Csongrád: Bíró – Túri, Bagi, Bánfi – Szeri, Keller Z., Deli (Kósa), Antal (Sarusi) – Keller I., Bárdosi – Katona. Edző: Marko Milosevics.
Vasas II.: Wéber – Kiss (Szilasi), Popovics, Gáspár Z., Gáspár B. – Kollár, Odrobéna (Varga), Villám (Bálányi), Vágó – Radulovics, Szűcs. Edző: Kecskés Zoltán.
Gólszerzők: Szűcs, Radulovics (2).
Kiállítva: Katona.

Tévedett az a drukker, aki mindössze fél percet késve azt gondolta, nem maradt le semmiről. De bizony lemaradt, ugyanis már a 12.(!) másodpercben gólt szerzett a Vasas II. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy 0–1-ről indult a meccs. A kapott gól okozta sokk után rendezték soraikat a csongrádiak, de a 39. percben újabb hidegzuhany érte őket: a fegyelmezetlenkedő Katona kiállíttatta magát... A szünet után kockáztattak a hazaiak, de ez nem jött be, így sima angyalföldi siker született.

Marko Milosevics
: – Az eleve tartalékos csapatomat a fegyelmezetlen Katona kiállítása tovább sújtotta.
Jók: Keller Z., Szeri, Bánfi, ill. Kollár, Villám, Radulovics, Szűcs.

Zakar (balról) eredményes harcot vívott a védőkkel. Fotó: Schmidt Andrea

Gyula–Algyő 1–0 (1–0)

Gyula, 200 néző. Vezette: ifj. Somogyi.
Gyula: Steigerwald – Varga A., Pribojszki, Valentényi, Süli, Sztanojev – Ferenczi, Laurinyecz, Czira, Dobi – Sztraczinszki (Zöld, Kondoros). Játékos-edző: Dobi Róbert.
Algyő: Tombácz – Sípos – Retek, Kothencz, Vass, Varga N. – Végh, Tóth L., Gyimesi (Szélpál A.), Daróczi – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.
Gólszerző: Czira.

Egy félidőnyi előnyt adott a kellő motiváltság hiányát mutató algyői csapat, mely esélyt a hazaiak egy szerencsés találattal a 20. percben ki is használtak. A szünet után a felrázott vendégek végig uralták a játékot, több gólhelyzetet is kialakítottak, ám azok kihasználásában a nagy igyekezetben olykor egymást is akadályozták, így pont nélkül tértek haza.

Tóth Ákos
: – Az első félidőt átaludtuk, a másodikban nem volt szerencsénk...
Jók: Steigerwald, Pribojszki, Valentényi, Ferenczi, ill. Tombácz, Varga N., Vass.

Honvéd II.–HFC 5–1 (1–0)

Budapest, Bozsik-stadion, 100 néző. Vezette: Mihálik.
Honvéd II.: Gyenes – Mogyorósi, Debreczeni (Fritz), Pomper, Élő – Montana, Hook (Deborah), Szőllősi (Piros) – Varga Cs., Tóth M., Bojtor. Edző: Csábi József.
HFC: Sós – Mészáros, Pécsek, Antal, Huszár – Kalász (Marton), Borbás Zs. – Horváth H., Frank (Varga M.), Simon (Nagy A.) – Bernát. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Tóth M. (3), Varga Cs. (2), ill. Marton.

Szakadó hóesésben, játékra alkalmatlan pályán Mihálik játékvezető mégis a találkozó lejátszása mellett döntött. Az első félidő utolsó percéig kiegyenlített küzdelem folyt, ekkor egy szerencsés találattal a kispestiek szereztek vezetést. A szünet után nyolc perc alatt háromgólosra nőtt a Honvéd II. előnye, de ezt követően a vásárhelyiek gólhelyzetek sokaságát hagyták kihasználatlanul, akár egyenlíthettek is volna. A hajrában két lesgól tette irreálissá a különbséget.

Rostás Károly
: – Irreális körülmények között játszottunk, a gólkülönbség szerintem erősen túlzott.
Jók: Pomper, Tóth M., Varga Cs., ill. Horváth.
További eredmények: Kiskunfélegyháza–Monor 3–1, Szigetszentmiklós–Baja 0–2, Örkény– Dabas 3–2, REAC II.–Békéscsaba 1–5.

Első sikerét aratta a Balota TFC

A Legenda-Lajcsi-kupa megyei nagypályás labdarúgótornán tizennégy forduló után hét pont az előnye az… Tovább olvasom