2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 29°C Még több cikk.

Megyei foci: kacsatámadás Szentesen, kétszer tíz gólt kapott a Röszke + fotók

Nem kacsa: elmaradt a Szentesi Kinizsi meccse. Eredmények, jegyzőkönyvek, fotók a megyei labdarúgó-bajnokságokból.

Szertár Sportbolt megyei I. osztály, 20. forduló:

Röszke–Kiskundorozsma 0–10 (0–4)
Röszke, 50 néző. Vezette: Gyuga.
Röszke: Laczkó 6 – Belaidi 5, Szűcs 6, Haskó 6, Gantner 5, Lőrincz – (Fodor N. 5), Kávai 5, Csizmadia 5, Mácsai 5, Tanács 6, Fodor T., 5 (Tóth –). Edző: Császár Károly.
Kiskundorozsma: Virág 5 – Laczkó 7 (Bress 6), Mórocz 8, Győri 7, Mohácsi 7, Vangel 6 (Fődi –), Fröhlich 7 (Huszár –), Borbély 8, Csányi 7 (Bagi –), Gémes 7, Pócs 7. Technikai vezető: Tanács Attila.
Gólszerzők: Fődi, Laczkó, Mórocz, Fröhlich, Csányi, Gémes, Bagi, Pócs (2), Szűcs T. (öngól).
Császár Károly: – Gratulálok mindenkinek az irreális talajon való küzdelemért.
Tanács Attila: – Gratulálunk saját csapatunknak a győzelemhez, a Röszkének a sportszerűségért, a játékvezetőknek pedig a teljesítményükhöz.

Érdekes összecsapásnak ígérkezett a Szertár Sportbolt labdarúgó megyei I. osztályban a vasárnapi Röszke–Kiskundorozsma találkozó. Azt borítékolni lehetett, hogy a jobb erőkből álló vendégek szerzik meg a 3 pontot, de hogy valóságos kiütéses vereséget mérnek a házigazdákra, arra talán a legpeszimistább röszkei drukkerek sem számítottak. Pedig így lett... A Röszke, amíg játékosai erővel bírták a mostoha időjárási körülmények között, jól tartotta magát. Az első dorozsmai gól a 27. percben esett, amit a szünetig még három követett, de az igazi „henger" a második félidőben indult be és összesen 10-ig meg sem álltak Móroczék. Az NB-s játékosokkal megerősített Kiskundorozsma ellen esélye sem volt a hazai együttesnek és még a szépítő gól is elmaradt.

Ifjúságiak: Röszke–Kiskundorozsma 3–10, gólszerzők: Nagy (3), illetve Csőke (4), Kávássy (4), Molnár, Szabó.

Csanádpalota–Nagymágocs 6-1 (2-0)
Csanádpalota, 100 néző. vezette: Gera.
Csanádpalota: Hajdu - Piue, Tambor, Cotuna (Gabor), Siclovan (Bóna), Pavel (Erdélyi), Lakatos, Vladan, Halász, Corbu, Luculescu. Edző: Molnár László.
Nagymágocs: Kovács I. - Takács Á., Sándor, Markovics N., Fejes, Markovics I., Makai, Paczuk (Plenter), Takács B., Kerekes, Rácz. Edző: Plenter Ferenc.
Gólszerzők: Piue (3., 48.), Lakatos (42.), Erdélyi (72.), Gabor (75.), Corbu (87.), illetve Fejes (54.).
Jók: Luculescu, Corbu, Halász, Erdélyi, illetve Fejes.
Molnár László: – A kötelező feladatot megoldottuk, húsvéti ajándéknak szántuk ezt a sikert szurkolóinknak.
Plenter Ferenc: – A jobb erőkből álló csapat nyert.

További részletek a mérkőzésekről itt olvashatók.

UTC–FK 1899 Szeged 3-1 (0-0)
Algyő, műfüves pálya, 150 néző. Vezette: Csöngető.
UTC: Tombácz R. – Péczely (Dobi), Szanka (Joó), Balogh N., Erhardt (Gajdacsi), Tombácz G., Szántó, Gonda L., Dürgő (Varga A.), Lázár, Bilics. Edző: Pálfy Zoltán.
FK 1899 Szeged: Brunczvik – Szecska, Sipos (Gonda M.), Dóra T., Barta (Holecska), Csuka (Dedovics), Forró, Imre, Szalai, Füle, Dóra J. Edző: Hüvös Gábor.
Gólszerzők: Lázár G. (53.), Dürgő P. (70.), Gajdacsi M. (88.), illetve Dóra J. (80.).
Kiállítva: Dobi I. (76.).
Jók: Tombácz R., Balogh, Dürgő, Gonda, Lázár, illetve Imre, Csuka, Füle.
Pálfy Zoltán: – Az első félidőben az FK simán eldönthette volna a találkozót, a második felvonásra a kettős csere lendületet adott capatomnak, amit jól használtunk ki. De el kell ismerni, szerencsénk is volt ezen a találkozón.
Hüvös Gábor: – A szerencsésebb együttes gyűjthette be a 3 pontot.
Ifjúságiak: az UTC Kertész utcai pályájának használhatatlansága miatt elmaradt.

További fotók a mérkőzésről itt találhatók.

Hiába ugrottak nagyot az Fk játékosai... Fotó: Balog Zoltán

Tápé–Ásotthalom 2-1 (0-0)
Algyő, műfüves pálya, 200 néző, vezette: Ámán.
Tápé: Kispéter – Szűcs K., Szélpál, Hegyesi Á. (Bubori), Márki, Németh L., Tóth L., Mike, Brinszky (Cseh), K. Tóth, Péter (Papdi Sz.). Edző: Paksi Péter.
Ásotthalom: Ábrahám – Bogdán, Rencsár, Vastag, Somlyai (Németh P., Frank), Kiszner, Szlobodnyik (Bisztrovics), Hatvani, Csáki (Kothencz L.), Baji R., Török (Bokányi Á.). Edzők: Hevesi Tibor, Gyenge Balázs.
Gólszerzők: Tóth L. (66.), K. Tóth Gy. (85.), illetve Kiszner A. (57.).
Jók: Szélpál (a mezőny legjobbja), Szűcs K., Németh L., Mike, illetve Kiszner A., Vastag.
Paksi Péter: – Vérbeli rangadót játszottunk a megyei I. osztályban évek óta meghatározó Ásotthalom ellen. Védelmünk szervezett volt, a középpályán harcosan játszottunk, elöl pedig jobban használtuk ki a kínálkozó lehetőségeket, mint ellenfelünk. Gratulálok minden játékosomnak, ez férfimunka volt!
Hevesi Tibor: – Nagyon meglátszott a csapaton, hogy a héten nem tudtunk teljes értékű edzésmunkát végezni. Ráadásul több kényszerű cserét is végre kellett hajtanunk a meccsen, ami rányomta bélyegét a teljesítményünkre. Nem tudtam úgy motiválni a játékosokat, mint a Csongrád ellen, sajnos ezúttal nem voltunk olyan harcosak. Gratulálok a Tápénak!
Ifjúságiak: Tápé–Ásotthalom 1–2 (0–2), gólszerzők: Bakai, illetve Balogh N., Mígh.

Hadár góljával szerzett vezetést az Algyő. Fotó: Tóth Zsolt Totya

HFC II.-Algyő 0-2 (0-1)
Hódmezővásárhely, városi stadion, 100 néző, vezette: Szeles.
HFC II.: Hegyi – Jesenszki, Nagy Á., Muzsik, Szentirmai, Kökény, Keller, Paczuk (Szabó M.), Huszka, Szakál (Molnár Zs.), Varga L. Edző: Rostás Károly.
Algyő: Szűcs – Makai, Sebők, Gonda A., Koza, Takács R., Balogh (Farkas), Gyimesi, Pataki, Bogdán (Kiss), Hadár. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Hadár (2.), Pataki (64.).
Jók: Nagy Á., Muzsik, Kökény, illetve Sebők, Pataki, Hadár.
Rostás Károly: – Remek színvonalú mérkőzést játszottunk, amelyen végig nyiltsisakos küzdelem folyt a pályán. Amíg azonban az Algyő „kaput talált", addig mi fölé vagy mellé lőttük lehetőségeinket.
Takács Zoltán: – Magabiztos játékkal hoztuk a kötelező 3 pontot.
Ifjúságiak: Hódmezővásárhelyi FC II.–Algyő 5–1, gólszerzők: Orovecz S. (2), Varga I. (2), Lázár D., illetve Bella D.