2018. 04. 25. szerda - Márk 12°C | 25°C Még több cikk.

Megyei I: pontmentés a végjátékban

A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a középmezőnyben tanyázó Algyő és UTC egymás elleni összecsapása szorosnak ígérkezett, és az is lett, bár 60 percig úgy tűnt, izgalom mellé gól nem társul.
Podonyi Norbert egy ritka góllal törte meg a jeget, ugyanis elvégezte a szögletet, amely után érintés nélkül kötött ki a labda a kapuban. Mészáros Tibor egy erős lövéssel egalizált, majd Gyimesi László újra előnyt szerzett a hazaiaknak. Tizenegyese kimaradt, de a kipattanót kihasználta, a 92. percben viszont egy simább büntetővel egyenlített Balogh Ádám.

Algyő–UTC 2–2 (0–0)
Algyő, 150 néző. Vezette: Vörös Gábor (Fődi, Kriván).
Algyő: Szűcs M. – Szélpál, Gyimesi, Pénzváltó, Sebők (Aguilar –), Szűcs K. , Pataki, Podonyi, Bogdán (Daróczi), Szalma (Farkas), Bella (Koza).
Edző: Takács Zoltán.
UTC: Szabó – Balogh , Mészáros Z. , Bánóczki ,
Mészáros T. , Mihalkó , Laczkó J. , Bálint , Kovács,Gajdacsi, Valach (Rácz). Játékos-edző: Brinszky Adrián.
Gólszerzők: Podonyi, Sebők, ill. Mészáros T., Balogh (11-esből).
Takács Zoltán: – Úgy néz ki, hogy ismételjük a tavalyi szereplésünket:
feledhető ősz után remélhetőleg nagyszerű tavaszt produkáltunk majd.
Idénybeli ötödik döntetlenünket értük el, ami nem sokat ér
a hárompontos rendszerben.
Brinszky Adrián: – Kiegyenlített mérkőzésen érzésem szerint igazságos döntetlen született.

Ifjúságiak: Algyő–UTC 1–1,
gólszerzők: Csonka, ill. Szeles.

Algyő-UTC mérkőzés a megye I-ben. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

HFC-Kistelek 7-1 (2-1)

Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Samu László – jól (Bába Dávid, Szöllősi Ferenc).
HFC: Kovács K. (Vígh –) – Antal (Varga R.), Kökény, Tóth J., Kerepeczki (Marton), Szilágyi, Nagy, Nikutovics, Szabó M. D., Maravics (Király –), Djordjevics 5 (Bertók 6,5). Megbízott edző: Gyürki István.
Kistelek: Keresztes (Szatmári –) – Piacsek, Bosánszki M., Bakonyi, Tóth Á., Fodor (Fülöp –), Bárkányi, Tóth K. (Tóth T.), Farkas (Béres –), Lajos , Tóth I.. Edző: Czeigersmidt Roland.
Gólszerzők: Szabó M. D. (– egyet 11-esből), Bertók (2), Tóth J., Kökény, Nikutovics, ill. Bárkányi.
Gyürki István: – Örülünk a győzelemnek. Nem volt szép mérkőzés, de végül sikerült érvényesítenünk a papírformát.
Czeigersmidt Roland: – Egy ideig tartottuk a hazaiak színvonalát, adódtak lehetőségeink, amit 50 százalékban ki is használtunk. A második játékrészben fölénk tudott nőni a Vásárhely.

Ifjúságiak: HFC–Kistelek 6–0, gólszerzők: Bujdosó (2), Szatmári, Tóth K., Bábi, Márki.

FK 1899 Szeged-Tiszasziget 2-2 (0-2)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Török Tamás
– közepesen (Borbás, Szalai).
FK 1899 Szeged: Vasas – Degovics (Szőcs), Boldizsár, Turján, Barta (Meszes), Makai, Varga (Németh –), Molnár (Dóra –), Heredea, Imre (Lajkó), Mihalkó. Edző: Tóth János.
Tiszasziget: Kispéter – Papp, Illés, Tumbas, Bálint, Puhalák, Bódi, Juhász (Kató), Kasza (Frank –), Drágity, Kószó. Megbízott edző: Kiss Róbert.
Gólszerzők: Makai, Mihalkó,
ill. Bódi, Kószó.
Kiállítva: Vasas.
Tóth János: – Fordulatos rangadón nagy erőt mutatott a csapat a második félidőben. Tíz emberrel a két gólon kívül nekünk volt több helyzetünk.
Kiss Róbert: – Két ellentétes félidő alapján igazságos döntetlen született.

Ifjúságiak: FK 1899 Szeged–Tiszasziget 5–2,
gólszerzők: Hegedűs (2), Katona, Harasztos,Fekete, ill. Táncos, Suhai.

Rosmarin Zrt. Mártély-Tápé 0-3 (0-2)
Mártély, 100 néző. Vezette: Bán Imre – jól (Orosz, Juhász).
Rosmarin Zrt. Mártély: Bódai – Baranyi, Gáleg, Papp D., Szakál (Dudás ), Papp Z., Tódor, Szentirmai, Brizik-Bodrogi T., Barta, Máté. Játékos-edző: Szűcs Róbert.
Tápé: Tombácz – Simon, Mudresa, Cseh, Cindel, Pócs, Bilics, Dlusztus (Papdi –), Péter, Crkvenjakov (Lőrinc –), Simovics (Glendza). Edző: Paksi Péter.
Gólszerzők: Cseh, Simovics, Glendza (11-esből).
Szűcs Róbert: – Sajnos hetek óta csak 11-12 emberrel tudunk kiállni, így túlzott elvárásaim nem lehetnek.
Paksi Péter: – Magabiztos játékkal győztünk. További sok sikert kívánok Szűcs Robi kollégámnak.

Ifjúságiak: Rosmarin Zrt. Mártély– Csanytelek 6–2, gólszerzők: Papp E., Béres, Rácz, Juhász, Fejes, Bali (öngól), ill. Czombos, Bali.

Csongrád-Turbó-Sándorfalva  2-2 (1-0)
Csongrád, 400 néző. Vezette: Csöngető Endre – jól (Dobai, Kőhalmi).
Csongrád-Turbó: Zalatnai – Bálint, Szeles, Kovács (Somodi –), Budai, Török, Nagy, Vincze, Fodor, Lévai, Szabó L. (Ormándi –). Edző: Kurucz István.
Sándorfalva: Batik G. – Drogba, Kalapács, Kanász-Nagy G. (Huszka –), Kanász-Nagy L., Szanka (Tóth –), V. Guberinics, Romics, Takács, Gémes, Szél. Edző: Antal Róbert.
Gólszerzők: Fodor, Lévai, ill. Romics, V. Guberinics.
Kurucz István: – Az első félidőben újra több mérkőzésre elegendő helyzetet hagytunk ki. A 60. percben történtekről nem tudom, hogyan számol el csapatom. Újfent két pontot dobtunk el magunktól.
Antal Róbert: – A második félidei játékunk alapján akár nyerhettünk volna, de a döntetlen is igazságosnak mondható.

Ifjúságiak: Csongrád-Turbó–Sándorfalva 9–1, gólszerzők: Horváth (3),
Borda (2), Mácsai, Kanász, Berkes, Szalai, ill. Kajnyák.

Szentesi Kinizsi-Ásotthalom 3-3 (1-1)
Szentes, 150 néző. Vezette: György Sándor – jól (Fehér, Zacsok).
Szentesi Kinizsi: Máté – Dóczi, Lajos, Németh A., Széll (Kánvási), Bordács, Légrádi, Lekrinszki, Gránicz (Tóth L. –), Hidas (Tolnai –), Orovecz (Pengő –). Edző: Bozóki Zoltán.
Ásotthalom: Ábrahám (Urlauber –) – Somlyai, Vastag, Török (Hatvani Z. –), Németh P., Mihalkó M., Kothencz (Malatinszki –), Szlobodnyik (Kiszner), Grósz, Baji, Hatvani J.. Edző: Hevesi Tibor.
Gólszerzők: Hidas, Orovecz, Bordács, ill. Baji (3 – egyet 11-esből).
Kiállítva: Németh.
Bozóki Zoltán: – Izgalmas találkozón, emberelőnyben játszva 3–1-ről nyernünk kellett volna.
Hevesi Tibor: – Az első 15 percben eldönthettük volna a mérkőzést, utána érthetetlen módon, fegyelmezetlenségeink miatt fel kellett vállalnunk egy ki-ki meccset – ez lett belőle. A közönség jól szórakozott, de én nem.

Ifjúságiak: Szentes–Ásotthalom 5–1,
lszerzők: Zoó (3), Varga B., Dávid, ill. Kovács Á.

Makó-Mindszent 3-4 (0-2)
Makó, 100 néző. Vezette: Barta Norbert István – közepesen (Gera, Bánáthy).
Makó: Frank Á. – Pataki, Sarnyai (Köteles), Czebe, Palotás (Juhász ), Horváth K., Mátó (Bress –), Szilvási, Tóth T., Bány, Béres (Tóth A. –). Edző: Frank Csaba.
Mindszent: Széll – Köblös (Szabó), Orosz , Kispál, Galambosi, Szecskó, Antal, Tóth, Szobácsi, Mihály, Csatlós. Edző: Korom Ernő.
Gólszerzők: Bány, Czebe, Tóth A., ill. Mihály (2 – egyet 11-esből), Szecskó (2).
Frank Csaba: – Erélytelen játékvezető, 90 perc szóbeli terror a pályán és az ellenfél kispadján. Primitív csapat aratott szerencsés győzelmet.
Korom Ernő: – Egy Mindszent-szintű csapatnak hatalmas siker megverni egy olyan szép hagyományokkal rendelkező együttest, mint a Makó. Sikerünk értékét növeli, hogy idegenben, négy gólt rúgva, látványos támadásokat vezetve értük azt el. Csak annak meglepetés az eredmény, aki nem látta a mérkőzést.

Ifjúságiak: Makó–Mindszent 2–
gólszerzők: Bitó, Lakatos, ill. Szabó.

Mórahalom-SZVSE 4-0 (3-0)
Mórahalom, 150 néző. Vezette: Szeles Ádám – jól (Soós, Kovács I.).
Mórahalom: Ótott-Kovács – Bokányi B. (Kothencz –), Szücs, Vojnics-Zelics, Takács, Gonda, Magyar, Tóth L., K. Tóth (Németh –), Márki, Szőke. Játékos-edző: Magyar György.
SZVSE: Pluhár (Seres) – Fátyol, Tanács, Nagypál, Kis L., Zsilák, Vizi (Kiss B. –), Kozma (Ponyokai –), Törköly (Nagy B.), Bagi (Rózsa), Varga K.. Edző: Pécsek Tibor.
Gólszerzők: Szőke (3), K. Tóth.
Magyar György: – Sokat futottunk és küzdöttünk egymásért, meg is lett a gyümölcse.
Pécsek Tibor: – Félve futballoztunk, és ez meg is látszik az eredményen.

Ifjúságiak: Mórahalom–SZVSE 1–4, gólszerzők: Vidács, ill. Gyukics, Baka, Urbán, Borbély.

9. Ásotthalom 12 3 5 4 33 – 24 14
10. Mindszent 11 4 1 6 17 – 29 13

8. Makó 11 5 2 4 23 – 23 17
9. Mindszent 11 4 1 6 34 – 46 13
16. Ásotthalom 11 0 0 11 9 – 68 0

Tudósítóink: Takács Zoltán (Algyő), Gyürki István (HFC), Balog Zoltán (FK 1899 Szeged), Kiss István (Csongrád), Frank Csaba (Makó), Hajdu László (Mártély), Bozóki Zoltán (Szentes), Magyar György (Mórahalom).

Megye II.: üllési bravúrsiker

A tabellán 6. helyen álló Üllés nagy meglepetésre idegenben győzött 3-1-re két hellyel előrébb… Tovább olvasom