2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Meleg lesz a visszavágó

Hiába vezetett a félidőben (18-13) a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Dunaferr otthonában, az Újváros a második félidőben fordított, és négygólos előnyt szerzett a KEK-visszavágóra, 33-29.

Dunaferr-Pick Szeged 33-29 (13-18)
KEK, nyolcaddöntő, első mérkőzés, Dunaújváros. Vezette: Nikolov, G. Nacsevszki (macedónok).
Dunaferr: Stochl - Miss 3, Nagy 5, Kemény, Grebenár 4, Szalafai, Törő 3. Csere: Mikler (kapus), Sándor 3, Zubai G., Bagarics 7, Ancsin 2, Rosta, Bajusz 6/3.  Edző: Pedrag Petljanski.
Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 3, Krivokapics 7/4, Nenadics 7, Oszmajics 7, Zubai 1, Zvizej 1. Csere: Katzirz 1, Laluska 1, Herbert, Petrea 1, Vadkerti, Vancsics. Edző: Vladan Matics.

Hétméteresből: 5/3, ill. 5/4.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

60. perc: Marad a 33-29.

59. perc: Grebenár, 33-29. Meleg lesz a visszavágó!

58. perc: Bagarics Puljezevics kezével, 32-29. Még agyonvernek bennüneket!

57. perc: Krivokapics ziccerben Stochl lábát találja el. Ismét Bajusz csinál belőlünk hülyét. 31-29. Matics időt kér!

56. perc: Nagy 2 perc, szegedi hetes. Krivokapics, 29-29. Bajusz... 30-29.

55. perc: A két mecedón... Katzirznál láttak belemenést, négy méterre a a kaputól... Bajusz a szélről, 29-28.

54. perc: Stochl véd. Nagy egyenlít, 28-28.

53. perc: Laluska elhagyja a labdát, Grebenár büntett, 27-28. Izgalom!

52. perc: Stochl véd. Miss csarnokcsúcs, Vadkerti 2 perc. Miért?

51. perc: Hazai hetes, Ghionea 2 perc. Ez is szigorú döntés... Bajusz, 26-28.

50. perc: újabb Puljezevics hárítás. Katzirz is beköszön, a legjobbkor, 25-28.

49. perc: Puljezevics véd, de Stochl is.

48. perc: Stochl véd, majd Pulejezvics. Luka Zvizej megsérül, ápolni kell. Vadkerti érkezik.

47. perc: Nenadicsot ápolták, Bajusz adott egy kisebb pofont, Nagy ziccerből, 25-27.

46. perc: Puki, mint Grosics Gyula, hatalmasat vetődött.

45. perc: Sándor beállóból, 24-26. Nenadics idé néz, majd gólt lő, zseni a fiú, 24-27.

44. perc: Bagarics nem rossz játékos, 23-26. Zubai hetest harcol ki, Grebenár 2 perc. Ghionea, kapufa.

43. perc: Stochl véd. Ghionea indulás után, kellett, 22-26.

42. perc: A két macedón rendesen hazai pályát fúj, Dunaferr hetes, Bajusz, 22-25.

41. perc: Grebenár első gólja, 20-25. Grebenár labdszerzés, második gólja, 21-25.

40. perc: Nenadics-show, 19-25.

39. perc: Nenadics középről, okosan, 17-24. Bagarics szép gólt szerez, a felsőben landol, a középkezdésnél elalszunk, Miss, 19-24.

38. perc: Puljezevics bravúr, Törő közeli lövését védi. Miss szélről, Puki véd.

37. perc: "Szmájló", azaz Oszmajics bombaformában, 17-22. Nenadics tanul tőle, 17-23.

36. perc: Bajusz beáll, hetest lő, 17-21.

35. perc: Oszmajics Mikler kezéve együtt, 6 gólos a montenegrói, 16-21.

34. perc: Bagarics 4 gólos, 16-20.

33. perc: Támadunk. Oszmajics talpról, 15-20. Felébredtünk!

32. perc: Törő beállóból, 15-18. Bealudtunk. Oszmajics ébreszt, 15-19.

31. perc: A Dunaferr kezdi a 2. félidőt. Bagarics gól, 14-18.

30. perc: Krivokapics a félidő slusszpoénjaként büntetőből is betalál 13-18.

29. perc: technikai hiba miatt csak most tudjuk folytatni a közvetítést. Krivokapics bombájával 13-17.

11. perc: Jól védekezünk, már egy perce támad a Dunaferr.

10. perc: Nenadics mellé.

9. perc: Törő bombagól középről, 5-7.

8. perc: Miss a szélről, 4-7.

7. perc: Krivokapicsot nem érdekelte az emberhátrány, 3-7. Könnyed Puljezevics védés.

6. perc: Puljezevics indít, Ghionea a befejező, 2-6. Sándor eredményes, 3-6. Laluska 2 perc.

5. perc: Puljez védés, Laluska iszonyat nagy gólt ragaszt Stochl kapujába, 2-5. Remek kezdés.

4. perc: Oszmajics, mint a torony, kezekkel együtt, 2-3. Puljezevics bravúr, Oszmajics talpról, 2-4

3. perc: Szalafai harcol ki hetest, Miss, kapufára lövi.

2. perc: Elveszítjük a labdát, Nagy ismét, Nenadics bombagól, 2-2.

Kezdődik, 1. perc: A Pick kezdett, Krivokapics remek átlövés, 0-1.  Nagy egyenlít, 1-1.

17.20: Megemlékezéssel kezdődik a KEK-csata. Összefogás az erőszak ellen - a Pick kezdeményezésre lett elindítva -, Marian Cozma előtt tisztelegnek a nézők, játékosok, edzők, sportvezetők. A Dunferr sportvezetői minden világbajnokságon szerepelt játékos megajándékoztak. Le a kalappal előttük.

17.15: A Pick az öltözőbe vonul. Mezfelvétel. A hazaik pirosban, a Szeged megszokott fekete-fehérben.

17.10: A szegedieknek létrehozott szurkolói szektor már teljesen megtelt. Háromszáz Tisza-parti drukker a helyszínen segít a győzelem megszerzésében.

16.45: A Pick Szeged jött ki elsőként melegíteni, közel ötven Tisza-parti drukker köszöntötte már ekkor már a kedvenceket.

16.10: A Pick Szeged csapata 12.45-kor indult el Dunaújvárosba a sportcsarnok elől. A három romáén játékos, Adrian Petrea, Valentin Ghionea és Julian Stamate éjfélkor ért vissza Szegedre Bukarestből. Újvárosba 15.30-kor érkezett meg a társaság, fél órát Soltvadkerten, a Szervánszky cukrászdában töltött el a csapat.
A két keret a következő, Dunaferr: Miss, Kemény, Nagy, Zubai G., Grebenár, Rosta, Stochl, Szalafai, Sándor, Mikler, Bagarics, Törő, Ancsin, Bajusz.
Pick Szeged: Puljezevics, Herbert, Vancsics, Vadkerti, Oszmajics, Krivokapics, Ghionea, Marjanac, Zubai Sz., Katzirz, Petrea, Laluska, Nenadics, Zvizej.

Az összecsapás hangulatára rányomja a bélyegét, hogy tegnap elhunyt az újvárosiak elnöke, Orosz Gyula. Ebben a nem túl jó hangulatban beszélgettünk a télen éppen a Dunaferrtől szerződtetett beállóssal, Zubai Szabolccsal.

– Izgul már? Ellenfélként visszatérni Újvárosba biztos, hogy nem lesz egyszerű dolog...
– Nem tagadom, eljátszottam már a gondolattal, hogy miként fogad majd a közönség, gondolom, nem lesznek barátságtalanok velem: csak lehúztam kilenc évet a Dunaferrben. Szerettem ott játszani, de már váltanom kellett, éppen ezért igazoltam a Pick Szegedbe.

– Predrag Petljanski lett az új mester volt csapatánál. Hallott róla valamit?
– A fiúk azt mondták, hogy keményen megdolgoztatta őket, és egy teljesen új játékstílust próbál megvalósíttatni. Kíváncsian várom, hogy mi lesz ez.

– Önnél jobban nem is ismerheti senki a Dunaferrt, Vladan Matics támaszkodott a segítségére?
– Igen, már beszélgettünk, sok mindenre kíváncsi volt. De edzőm nagyon felkészült, alaposan feltérképezte a mai riválisunkat.

Zubai Szabolcsban nagy a bizonyítási vágy a mai KEK-meccs előtt. Fotó: Miskolczi Róbert
Zubai Szabolcsban nagy a bizonyítási vágy a mai KEK-meccs előtt.
Fotó: Miskolczi Róbert

– Testvére, Gábor a másik oldalon küzd majd. Nem lesz furcsa ellenfélként egymás ellen játszani?
– Éppen a srácoknak mondtam, hogy nyugodtan legyenek vele kemények. Most nincs kegyelem, nem kíméljük egymást. Ez érdekes dolog, hiszen amikor egy csapatban játszottunk, és Gábort bántották, elsőként érkeztem a tett helyszínére, s vettem elégtételt. Amikor viszont ellenfelek voltunk, hiszen ilyen előfordult, amikor edzésen egymás ellen kellett játszanunk, akkor én is osztottam ki neki pofont, igaz, ő sem maradt adós.

– A meccs esélyese a Pick Szeged, okozhat meglepetést a Dunaferr?
– Azért nem szabad elhinnünk azt, hogy már továbbjutottunk. Remek játékosok alkotják a keretet, azt hiszem, a vb után elég csak a kapus, Richard Stochl nevét megemlíteni. Nagy Kornél már rendbe jött, Grebenár Gábor, Törő Szabolcs, és ha egészséges, akkor a szegedi közönség nagy kedvence, Bajusz Sándor is képes kiváló és váratlan dolgokra.

– Párjával, a HNKC-ben szereplő Nagy Ivettel hogy érzik magukat Szegeden?
– Egyre jobban megismerjük a várost, ami hihetetlenül pezsgő életű Dunaújvároshoz képest. Jó itt lenni. Ami a legmeglepőbb, hogy mennyien sétálnak a belvárosban. Ha esik, ha fúj, akkor is mindig korzóznak az emberek. Ez Újvárosban elképzelhetetlen volt.

Szegedi fölény

A Pick Szeged és a Dunaferr együttese az elmúlt három évben 14 meccset játszott egymással. A Tisza-parti gárda mérlege kedvező, hiszen ebből kilencet megnyert, egyszer játszott döntetlent, és összesen négyszer szenvedett vereséget. A Pick 423-szor zörgette meg az újvárosi kaput, míg a Dunaferr 362-szer. A legutóbbi meccs minden bizonnyal a szegedi klub egyik legemlékezetesebb meccse volt, hiszen Adrian Petrea az utolsó másodpercben szerezte meg a győztes gólt (29–28). A nemzetközi kupában még sohasem játszott egymással a két egyesület.