2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Menetel az Algyő

A labdarúgó NB III-ban az Algyő otthon nyert, míg a HFC idegenben súlyos vereséget szenvedett.
Algyő–Gyula 2–0 (1–0)
Algyő, 150 néző. Vezette: Rácz.
Algyő: Dénes – Vass, Varga F., Krucsó – Sümeghy, Sipos, Varga N., Daróczi, – Retek, Tóth Á. Edző: Lóczi István.
Gyula: Steigerwald – Brasoveanu, Tereny, Ótott – Szelei (Gombkötő), Kasik, Tamási, Cseke, Karda – Kis Szabó – Kondoros (Török). Edző: Szabó Attila.
Gólszerzők: Daróczi, Retek.
Kiállítva: Varga F.

A mérkőzés első negyedóráját követően az Algyő átvette az irányítást, ennek jele sokszor a létszámfölény volt. A hullámzó mérkőzés közepette a hazaiak fölénye a 21. percben érett góllá. Sümeghy gyors megiramodás után Reteket indította, aki lefordult a védőjéről, középre adott, és Daróczi öt méterről a hálóba lőtt, 1–0. A 78. percben Tóth Ákos pontosan ugratta ki középen Reteket, aki 14 méterről a jobb felsőbe tüzelt, 2–0.
Lóczi István: – Távollétemben Hajdú Sándor kollégám edzette a fiúkat, úgy tűnik, sikerrel.
Jók: Kothencz, Krucsó, Retek, Tóth Á., ill. Kis Szabó, Tereny, Karda.

Mezőtúr–HFC 9–1 (5–0)

Mezőtúr, 50 néző. Vezette: Nagy.
Mezőtúr: Tőke – Dóczi, Szőke, László, Barna – Gergely, Hídvégi, Maghiár, Nagy G. – Varga, Horváth S. Edző: Erdősi Gyula.
HFC: Bíró (Sós) – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Talmácsi – Borbás P., Gyenes, Nagy A., Keller – Bernáth, (Máté V.). Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Horváth (3), Maghiár (2), Hídvégi, Nagy G., Varga, Dálnaki (öngól), ill. Bernáth.
Kiállítva: Szűcs, Bíró (a kispadról).

Az első húsz percben semmi sem utalt arra, hogy Mezőtúron kiadós vereséget szenved a HFC. Aztán a bíró óriásit tévedett, hiszen a gólvonalon mellel hárító Szűcsöt – az esős időben a mezen is látszott a labda nyoma – kezezésért kiállította, majd 11-est ítélt, amelyet Horváth S. értékesített. A következő öt percben újabb gólokat kapott a vásárhelyi gárda. A második félidőben Sós 11-est is hárított, ám ezen a meccsen a HFC-t lenullázta ellenfele.
Kolozsvári János: – A szegény embert az ág is húzza.
Jók: Horváth S., Maghiár, ill. senki.

További eredmények: Cegléd–Túrkeve 3–1, Szolnok–Békéscsaba 1–0, Dabas–Sarkadkeresztúr 2–2, Tápiógyörgye–Kiskunhalas , Örkény–Szarvas 2–3. Szabadnapos: Monor.

Bronzgyanús hungeritesek

A női vízilabda OB I bronzpárharcának első felvonásában egyetlen percig sem forgott veszélyben a… Tovább olvasom