2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Mester az Eb-n

A szerbiai Magyarkanizsán rendezték a nyílt szerb bajnokságot, amely egyben B kategóriás nemzetközi verseny is volt, és amelyen a magyar U23-as válogatottak kvalifikálhatták magukat a korosztály Európa-bajnokságra.
A viadalon a Szegedi Judo SE sportolói három érmet szereztek. A 66 kg-ban Mester Dániel számára az U23-as Eb-részvétel volt a tét, és a fiatal cselgáncsozó a súlycsoportjában elért második hellyel el is érte ezt. Ugyanitt Kovács László ötödik helyen végzett. A 100 kg-ban Szabó Csaba is második lett, míg a 73 kg-ban Bürgés Milán úgy végzett a dobogó harmadik fokán, hogy a tavalyi Eb- és vb-elsőtől, Braun Ákostól kapott ki az elődöntőben. A szegediek edzője Bürgés Mihály, támogatók: Sándor Ernő, Sándor Csaba, Török Attila, Oláh Ernő.